Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: TNotification Kullanımı hk
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Delphi sitesindeki aşağıdaki kodu kullanıyorum , MyNotification.free etmiyorum ama yine de windows bildirim barından 1 2 sn sonra kendiliğinden kayboluyor, ben silene kadar orada kalmasını nasıl sağlayabiliirim ?

var
  MyNotification: TNotification; // Defines a TNotification variable
begin
 MyNotification := NotificationCenter1.CreateNotification; // Creates the notification
 try
   MyNotification.Name := 'Windows10Notification'; // Defines the name of the notification.
   MyNotification.Title := 'Windows 10 Notification #1'; // Defines the name that appears when the notification is presented.
   MyNotification.AlertBody := 'RAD Studio 10 Seattle'; // Defines the body of the notification that appears below the title.

NotificationCenter1.PresentNotification(MyNotification); // Presents the notification on the screen.
 finally
   // MyNotification.Free; // Frees the variable
 end;
end;
(07-08-2019, Saat: 10:29)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Delphi sitesindeki aşağıdaki kodu kullanıyorum , MyNotification.free etmiyorum ama yine de windows bildirim barından 1 2 sn sonra kendiliğinden kayboluyor, ben silene kadar orada kalmasını nasıl sağlayabiliirim ?

var
begin
 MyNotification := NotificationCenter1.CreateNotification; // Creates the notification
 try
   MyNotification.Name := 'Windows10Notification'; // Defines the name of the notification.
   MyNotification.Title := 'Windows 10 Notification #1'; // Defines the name that appears when the notification is presented.
   MyNotification.AlertBody := 'RAD Studio 10 Seattle'; // Defines the body of the notification that appears below the title.

NotificationCenter1.PresentNotification(MyNotification); // Presents the notification on the screen.
 finally
 end;
end;

Merhabalar,

Ek'te gönderdiğim dosyayı Enabled yapıp denermisiniz lütfen.
Class mevcut onuda kullanabilirsiniz.

GZyO2y.png

Kolay gelsin.
İşe yarıyor teşekkürler, peki hizmet içerisinden bildirim atabiliyor muyuz denediniz mi hiç ?
(07-08-2019, Saat: 16:39)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]İşe yarıyor teşekkürler, peki hizmet içerisinden bildirim atabiliyor muyuz denediniz mi hiç ?

Merhabalar,

Denemedim malasef.
(07-08-2019, Saat: 11:46)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(07-08-2019, Saat: 10:29)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Delphi sitesindeki aşağıdaki kodu kullanıyorum , MyNotification.free etmiyorum ama yine de windows bildirim barından 1 2 sn sonra kendiliğinden kayboluyor, ben silene kadar orada kalmasını nasıl sağlayabiliirim ?

var
begin
 try

finally
 end;
end;

Merhabalar,

GZyO2y.png

Kolay gelsin.

Paylaşım için Teşekkürler.
(07-08-2019, Saat: 11:46)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]

var
begin
 try

finally
 end;
end;

Merhabalar,

GZyO2y.png

Kolay gelsin.

Merhaba. Sanırım resimde detay vermiştiniz ama resim kaybolmuş..  Nasıl yapılacağı konusunda bilgi paylaşabilir misiniz lütfen?
(09-09-2021, Saat: 16:20)bilgi6655 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(07-08-2019, Saat: 11:46)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar,

GZyO2y.png

Kolay gelsin.

Merhaba. Sanırım resimde detay vermiştiniz ama resim kaybolmuş..  Nasıl yapılacağı konusunda bilgi paylaşabilir misiniz lütfen?

Emek veren arkadaşların izni ile delphinin samples içindeki örneği 
windows sağ alt bildirimlerinde mesaj yazdırma detaylı örnegi Delphi Berlinle denendi. Çalışıyor.
Not : Program derleniyor show butonuna basınca bildirim çıkmıyorsa windows bildirim ayarlarına bakın.
İlginize çok teşekkür ederiz.Evet çalışıyor,
ama ilk soruya dönecek olursak, (bildirimler kısa süre içinde kapanıyor) kullanıcı kapatana kadar ekranda kalmasını sağlayacak bir çözüm beklentisi içindeyiz...
(13-09-2021, Saat: 10:15)bilgi6655 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]İlginize çok teşekkür ederiz.Evet çalışıyor,
ama ilk soruya dönecek olursak, (bildirimler kısa süre içinde kapanıyor) kullanıcı kapatana kadar ekranda kalmasını sağlayacak bir çözüm beklentisi içindeyiz...

Denemiş değilim ama aklıma iki çözüm geldi.

1. Windows ayarlar bildirim ayarları süre uzatabilirsin. (Kızmayın sadece gecici çözüm) Smile
2. Delphi de

MyNotification.RepeatInterval:=TRepeatInterval.Second;
Deneme imkanın olmadı ama mesajı tekrarlama süresi var.
bunu deneyebilirsin.