Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: DBGrid Bileşen Önerisi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba Github projede kullanmak üzere bol özellikli güzel kullanışlı görseli iyi DBGrid arayışım var.

Ücretsiz kaliteli iyi bir DBGrid önerebilir misiniz?

Daha önce kendim bir kısım güncellemelerle base dbgrid üzerinde bazı düzenlemeler yapmıştım ama yeterli olmadı. Geliştirme işlemi de zaman alacağı için hazır güzel bir DBGrid bakıyorum.

DevEx setinin cxGrid veya TMS setin TDBAdvGrid gibi ürünler var fakat bunlar ücretli ürünler olduğu için bunları kullanmak istemiyorum.

Ayrıca bu ürünleri kullansam lisans anlamında sorun olur mu?
Sonuçta ben bu ürünü kullanarak bir proje yapacağım ve ücretsiz Source olarak yayınlayacağım ve herhangi bir ticari kullanımı olmayacak. Benim projeyi kullanmak isteyen de bu lisanslı DBGrid ürüne sahip olmak zorunda kalacak.
(02-01-2020, Saat: 14:08)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba Github projede kullanmak üzere bol özellikli güzel kullanışlı görseli iyi DBGrid arayışım var.

Daha önce kendim bir kısım güncellemelerle base dbgrid üzerinde bazı düzenlemeler yapmıştım ama yeterli olmadı. Geliştirme işlemi de zaman alacağı için hazır güzel bir DBGrid bakıyorum.

DevEx setinin cxGrid veya TMS setin TDBAdvGrid gibi ürünler var fakat bunlar ücretli ürünler olduğu için bunları kullanmak istemiyorum.

Sonuçta ben bu ürünü kullanarak bir proje yapacağım ve ücretsiz Source olarak yayınlayacağım ve herhangi bir ticari kullanımı olmayacak. Benim projeyi kullanmak isteyen de bu lisanslı DBGrid ürüne sahip olmak zorunda kalacak.

Merhabalar,

Daha önce forumda bahse geçmiş olabilir Smile
Kendim kullanmadım bilginiz olsun.

https://sourceforge.net/projects/tcycomponents/

Umarım işinize yarar.

Kolay gelsin.
(02-01-2020, Saat: 14:18)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(02-01-2020, Saat: 14:08)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba Github projede kullanmak üzere bol özellikli güzel kullanışlı görseli iyi DBGrid arayışım var.

Merhabalar,

Daha önce forumda bahse geçmiş olabilir Smile
Kendim kullanmadım bilginiz olsun.

https://sourceforge.net/projects/tcycomponents/

Umarım işinize yarar.

Kolay gelsin.

Teşekkürler bunu gördüm. Çok eski D7 zamanından kalma ve görsel ve özellik anlamında çok zayıf. Seçenekler arasında fakat açıkçası beğenmedim.
@3ddark hangi komponenti kullanmaya karar verdiniz?
(15-05-2020, Saat: 17:01)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]@3ddark hangi komponenti kullanmaya karar verdiniz?

En son github kısmında Delphi ile gelen base dbgrid komponentini kullandım. Bu gride ek özellikler getirmiştim. Lisans problem olacağı için github için base dbgrid kullanmaya devam edeceğim. Fakat iş yoğunluğundan dolayı uzun zamandır github projeye bakamadım.

Ama o projeyi özelleştirerek farklı bir projede kullandım. Grid olarak da devex cxgrid olacak şekilde güncelledim.

Proje bayağı güzel birşey oldu. En azından ben mutlu oldum Smile
Çoklu lisan çalışma için özel bir işlem yapmaya gerek kalmadan uygulama çoklı lisan desteği veriyor. Lisan bilgilerini uygulama üzerinden güncelliyorsunuz.
NextGrid ve NextDbGrid isminde komponentler gördüm ama pek fazla emin olamadım. (http://www.bergsoft.net/en-us/products/#vcl) Fiyatları gayet uygun, demolarını da inceledim fena gözükmüyor ama tek geliştirici ve farklı bir şirkette çalışıyor. Haliyle ortada kalma ve 10.x ilerleyen sürümlerde desteklenmemesi ihtimali korkutuyor. Steema'nın teeGrid ve DevExpress'in cxGrid'i dışında bu tarz ücretli komponentlerden hiç kullanan oldu mu?