Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: [ÇÖZÜLDÜ] Delphi iOS Mesaj Sorunu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Herkese selamlar,
ortalama 25 saate yakın bir süredi MacOS sanal kurulum, xCode kurulumu vs. ile uğraşıyorum.
Her şey bitti; tüm ayarları vs. yaptıktan sonra uygulamayı derledim.
MacOS tarafında emulatör açıldı uygulama da açıldı fakat herhangi bir mesaj gösterdiğimde hiçbir tepki vermiyor uygulama.

IDE: Delphi 10.3.3
iOS Sürüm: iPhone 7 (iOS 10.3) simulatörü.
xCode iOS Simulatör Sürüm: 10.3.1
SDK: iOS 13.4

Ayarlamaları yaparken @"Fesih ARSLAN"  hocanın şu videosuna göre yaptım.
Mesaj yerine buttonun caption değerini değiştiriyorum kod çalışıyor fakat mesaj olayında problem var.

Button1.Caption := 'Selam' ///çalışıyor.

ShowMessage('Test'); //tepki yok.

Not: Tepki yok derken uygulama açılıyor butona basıyorum fakat buton push olmuyor. Tıklayınca hafif soluk olur ya bunda olmuyor işte. 

Teşekkürler,
saygılarımla.
Merhaba,
Sanal macOS'un RAM miktarının yetersizliğinden kaynaklanıyor olabilir.
(10-05-2020, Saat: 15:09)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

4 GB ram vermiştim. SDK'dan dolayı olabilir diye eski sürüm bir SDK indiriyorum şu an. 5 GB RAM ile tekrar denemeye çalışacağım. Lakin şöyle bir durum var hocam hani yanıt vermiyor durumuna düşmüyor. Ayarlara girince simulatorda orada mesaj görünüyor. Bakalım belki eski versiyon SDK ile iş çözülür.
Haberdar edeceğim sizleri.
(10-05-2020, Saat: 15:14)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(10-05-2020, Saat: 15:09)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

4 GB ram vermiştim. SDK'dan dolayı olabilir diye eski sürüm bir SDK indiriyorum şu an. 5 GB RAM ile tekrar denemeye çalışacağım. Lakin şöyle bir durum var hocam hani yanıt vermiyor durumuna düşmüyor. Ayarlara girince simulatorda orada mesaj görünüyor. Bakalım belki eski versiyon SDK ile iş çözülür.

Merhaba,

Sorun muhtemelen sizi dahada uğraştıracak türden! Bende yakın zamanda farklı problemlerden dolayı bir haftadan fazla süreyi heba ettim.

Bu durumda ki önerim; 
Spesifik bir olay değilse, çalışıyormuş gibi davranarak projeye odaklanmanız ve 1.0 versiyonu mümkün olan en kısa sürede çıkartmanız, aksi durumda piskolojik sıkıntılar teknik sıkıntılardan daha kötü etkileyebiliyor.

İyi çalışmalar.
(10-05-2020, Saat: 23:04)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(10-05-2020, Saat: 15:14)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]4 GB ram vermiştim. SDK'dan dolayı olabilir diye eski sürüm bir SDK indiriyorum şu an. 5 GB RAM ile tekrar denemeye çalışacağım. Lakin şöyle bir durum var hocam hani yanıt vermiyor durumuna düşmüyor. Ayarlara girince simulatorda orada mesaj görünüyor. Bakalım belki eski versiyon SDK ile iş çözülür.

Merhaba,

Sorun muhtemelen sizi dahada uğraştıracak türden! Bende yakın zamanda farklı problemlerden dolayı bir haftadan fazla süreyi heba ettim.

Bu durumda ki önerim; 
Spesifik bir olay değilse, çalışıyormuş gibi davranarak projeye odaklanmanız ve 1.0 versiyonu mümkün olan en kısa sürede çıkartmanız, aksi durumda piskolojik sıkıntılar teknik sıkıntılardan daha kötü etkileyebiliyor.

İyi çalışmalar.

Merhaba,
Öncelikle teşekkür ederim. 
Proje zaten 1.7'de. Android taraflı şu an canlı durumda. 
Amacım iOS sürümü çıkarmaktı. Halen uğraşıyorum.
Apple kadar yoran bir sistem yeryüzünde olmadığı kanaatindeyim. 
Başarılı olursam yine konu üzerinden bilgilendirme yapacağım. 
Saygılarımla,
iyi çalışmalar.
(10-05-2020, Saat: 23:16)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(10-05-2020, Saat: 23:04)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

Bu durumda ki önerim; 

İyi çalışmalar.

Merhaba,
Saygılarımla,
iyi çalışmalar.

Tebrikler, projeleri devreye alan kişileri gördükçe duydukça inanılmaz mutlu oluyorum.  

Eğer çözüm süresi gecikirse ve zaman sorununu varsa, özelden iletişime geçelim, size benim telefonun UDID vereyim ipa dosyasını gönderirsiniz istediğiniz testleri yapıp video olarak gönderebilirim.

İyi çalışmalar.
(10-05-2020, Saat: 23:23)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(10-05-2020, Saat: 23:16)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,
Saygılarımla,
iyi çalışmalar.

Tebrikler, projeleri devreye alan kişileri gördükçe duydukça inanılmaz mutlu oluyorum.  

Eğer çözüm süresi gecikirse ve zaman sorununu varsa, özelden iletişime geçelim, size benim telefonun UDID vereyim ipa dosyasını gönderirsiniz istediğiniz testleri yapıp video olarak gönderebilirim.

İyi çalışmalar.

Çok teşekkür ederim. 
Baktım olacak gibi değil sizleri rahatsız ederim. 
Tekrardan teşekkürler. 
İyi calismalar dilerim hocam Smile
Sorun çözüldü.
Çözüm: Bilinmiyor.
Tüm sistemimi yeniden başlattım (Genelde PC sürekli açık kalır.).
Tekrar deneyeyim dedim bu ramazan ayı hürmetine belki açılır.
Açıldı Big Grin
(12-05-2020, Saat: 01:50)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sorun çözüldü.
Açıldı Big Grin

Biz bunu şöyle biliyorduk
sorun  : bug
çözüm : debug

Seninki de literatüre girmeli  Smile
(12-05-2020, Saat: 01:50)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sorun çözüldü.
Açıldı Big Grin

"Sistemi kapat aç belki düzelir" demekki bir efsane değilmiş, gerçeklik payı varmış. Smile
Sayfalar: 1 2