Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Teshir,outlet,faturasiz laptop satislari
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba

Sahibinden uzerinde istanbulda kadikoy ve cevresinde teshir, outlet diye tanimla yaptiklari ve faturasiz yada ek kdv odeme suretiyle fatura kesen , kesmeyen irsaliye ile satis yapan , urunun bir yil uluslararasi garantisi oldugunu soyleyen, bizzat kendi alti ay garanti veren uygun fiyata sifir laptop satanlari goruyorum.

Bu tip laptoplarda uluslararasi garanti gercekten var midir.

Ciddi fiyat farkida var ve ust seviye urunler. Hatta bazilari n11 uzerinden satiyor. Buuuk ihtimal onlarda fatura kesmiyordur. Outlet urun diye belirtmisler.

Bu konuda tecrubeniz var mi ? Bu tip urunller gercekten teshir yada yurtdisindan gelmis urunler mi? Yoksa garantiden donen urunler mi?

Cok sayida satici ve urun var. Daha once bu sekikde bir laptop aldiniz mi?
(22-07-2020, Saat: 14:28)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba

Sahibinden uzerinde istanbulda kadikoy ve cevresinde teshir, outlet diye tanimla yaptiklari ve faturasiz yada ek kdv odeme suretiyle fatura kesen , kesmeyen irsaliye ile satis yapan , urunun bir yil uluslararasi garantisi oldugunu soyleyen, bizzat kendi alti ay garanti veren uygun fiyata sifir laptop satanlari goruyorum.

Bu tip laptoplarda uluslararasi garanti gercekten var midir.

Ciddi fiyat farkida var ve ust seviye urunler. Hatta bazilari n11 uzerinden satiyor. Buuuk ihtimal onlarda fatura kesmiyordur. Outlet urun diye belirtmisler.

Bu konuda tecrubeniz var mi ? Bu tip urunller gercekten teshir yada yurtdisindan gelmis urunler mi? Yoksa garantiden donen urunler mi?

Cok sayida satici ve urun var. Daha once bu sekikde bir laptop aldiniz mi?
Merhaba,
ben makinemi mediamarkt'tan aldım. Aldığım zaman okula başlayacağım zamandı ve o dönem dolar ilk defa 7'yi görmüştü bilgisayar fiyatları aşırı pahalı idi. Girdim içeri fiyatlara bakıyorum, şimdi pahalısını almak kolay fakat ödeyecek olan babam olduğu için zor duruma da sokmak istemiyorum. Neyse sonrasında Casper bilgisayar ikisi yan yana birisi 5500 diğeri 3000 TL. "Farkları nedir?" diye sordum teşhirli ürün dedi. Yani o bilgisayarı direkt alacağım. Çizik falan var mı baktım. Sonrasında adam biz satış öncesi kontrol edip, sıfırlayıp teslim ediyoruz dedi. 15 dakika beklettiler. Rapor hazırladılar sorunu olmadığına dair. Eğer sorun olursa söyleyip "yine de satın almak istiyor musunuz? diye soruyorlar. Ben de sorun olmadığı için aldım. İlk zamanlar güzeldi fakat şimdi pek memnun etmiyor. Takılmalar, donmalar oluyor arada. O da kullanım ile alakalı sanırım. Biraz hor kullanırdım. Garantisi mevcut 2 yıl boyunca. Bu şekilde bir tecrübem ve anım vardır. İnternetten almak çok güvenli değil. Direkt görüp, kontrol edip almanızı tavsiye ederim. Adam size bozuk mal gönderse, teşhirli der masuma çıkar. En azından alacaksanız bile bilindik sitelerden almanızı tavsiye ederim.   

İyi çalışmalar dilerim.
Ürünler hakkında yorum yapamam ama satıcı talep ettiğiniz halde get (Güvenli e-Ticaret) açmıyorsa Şener Şen'den daha hızlı koşarak uzaklaşın o ilandan.
Merhabalar , şu anda garantili veya garantisiz özelikle E-ticaret sitelerinden yapılan satışların garanti süreçleri oldukça sıkıntılı , bazen muhatap bulmak da zorlanırken bazen bulduğunuz muhatta ile ortak bir dil bulmakta zorlanabiliyorsunuz. Ne yazık ki böyle bir durumda hakkınızı arayabileceğiniz tek yer hakem heyeti ve bunun için mutlaka fatura gerekir. Şahsen ben küçük tutarlar için değil belki ama bilgisayarlar artık gerçekten pahalı ve ciddi yekünler tutabiliyor o yüzden yüksek miktarlar için mutlaka bir sağlamlık almak isterim. Bunun için fazla ödemem gerekiyorsa öderim.

Ama sonuç da ödenecek tutar da önemli ve siz ödeyeceksiniz, Riskli olduğunu göz önünde bulundurun derim. ( tabi cihaz bozulmaz ise konuştuklarımızın çok da bir önemi olmayacak)
Urun siyah ekranda kalip acilisi yapamadigi durumlar haricinde garanti ile laptop tamir ettirmek zor. Hemen kullanici hatasi verirler. Hic acilmadiginda dahi kullanici hatasi diyebilirler. Bu tip son kullanici urunu laptop ve telefonlarda garanti hizmetine erismek gercekten yorucudur.

Teshir urunu yada degil garanti den faydalanan biri var midir merak ediyorum.

Faturanin olmadigi durumlarda ureticiler garanti islemini serinumarasindan yaparlar mi?