Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Delphi Lisans aktivasyonu tekrarı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Delphi lisansı satın aldık diyelim. Oldu ki PC yada HDD çöktü. Yada yeni bir Bilgisayar aldık. Yeniden kurulum yapınca almış olduğumuz Delphi Lisans kodunu yeniden girince kabul ediyor mu ? Yoksa Windows kurulumda olduğu gibi bu key daha önce kullanılmış mı diyor ? Böyle bir durumda nasıl bir yol izlenir  ?

Bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.
0
Teşekkürler.
(20-03-2021, Saat: 12:56)enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Delphi lisansı satın aldık diyelim. Oldu ki PC yada HDD çöktü. Yada yeni bir Bilgisayar aldık. Yeniden kurulum yapınca almış olduğumuz Delphi Lisans kodunu yeniden girince kabul ediyor mu ? Yoksa Windows kurulumda olduğu gibi bu key daha önce kullanılmış mı diyor ? Böyle bir durumda nasıl bir yol izlenir  ?

Bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.
0
Teşekkürler.

Merhaba,
Totalde 3 hakkınız oluyor. Fakat 3 hakkınızda dolunca iletişime geçtiğinizde 3 adet daha ekliyorlar. 3/3 olduğunda tanımlama yapınca 3/6 oluyor.
- Her lisans aktivasyonu yapılınca sözleşmeden doğan haklarız nedir bilemem ama en az biri gidiyor demektir. 

* Kendi kullandığım lisansım bir dizüstü bilgisayarda mobil halde. Ayrıca windows IMAGE de aldım korumaya almak için. Çünkü 50 - 55 bin lira verince üzerine titremek lazım.

- Community Edition lisansı alıp deneyebilirsiniz. Ben şu kadarını deneyimledim
Kod:
c:\ProgramData\Embarcadero\.9999_0.1155778899220.slip

şeklindeki dosyayı yeni kurulumdan sonra LisansManager ile browse edince, daha önce aktivasyon yapılmış lisans aynı Windows, aynı kullanıcı adı ve aynı Bilgisayar domain adı ile kaldığı süre ile kaldığı yerden devam etti. 

* Aynı durum Pro veya Enterprise lisansta da geçerli olacağını değerlendiriyorum. Ayrıca BTGrubu ile irtibat içinde olduğunuz sürece bir şekilde çözüm üretilecektir. Önemli olan bu durumun keyfi değil zaruri olduğunu karşı tarafa anlatabilmektir.
Ben geçenlerde laptopımı değiştirdim. Eski laptopımdaki seri no yu girince kabul etti. Ama hak hukuk yol nedir bilmiyorum.

Fakat şöyle bir olay da var: BT Grubu ile geçenlerde görüştüm. Onlar bana güncelleme bakım paketi almadığım için herhangi bir sorun da yeni lisans anahtarı alamayacağımı söylediler. Fakat bir iyilik yapıp bana 3 adet tanımladır. Fakat ne tanımladır ne için 3 hakkım var pek bilmiyorum. 3 sene önce Enterprise lisansı almıştım (resmen bi araba parasına) fakat şu anda güncelleme bakım fiyatlarının yüksekliği nedeniyle almıyor alamıyorum. Zaten şu anda güncelleme hakkım sona erdiği için yeni lisans almam yada eski sürüm de kalanlar için gelen bir kampanyayı beklemem gerekiyor muş. bu da geçen mail de 2600euro dan bahsettiler. Biraz pahalı gibi Smile