Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: 2 Bilgisayar arası haberleşme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba,

Aynı modeme bağlı iki PC arası mesaj gönderme arasında veri gönderip almak istiyorum ve bu konuda birçok video ve örnek kod inceledim fakat çıkamadım işin içinden.
yardımlarınızı rica ederim.

procedure TMainForm.Button1Click(Sender: TObject);
begin
  try
    IdTCPClient1.Host := '127.0.0.1';
    IdTCPClient1.Port := 80;
    IdTCPClient1.Connect;
  except
    ShowMessage('Connection Unsuccessful: ');
  end;
  IdTCPClient1.IOHandler.WriteLn('deneme);
end;

begin
  IdTCPServer1 := TIdTCPServer.Create(nil);
  IdTCPServer1.DefaultPort := 80;
  IdTCPServer1.OnExecute := IdTCPServer1Execute;
  IdTCPServer1.Active := True;
Selamlar
aşağıdaki linki bir takip ederseniz bir fikir edinebilirsiniz.

http://docwiki.embarcadero.com/CodeExamp...t_(Delphi)
Merhaba ekli dosyadaki örnek kodlar sizin için çözüm olacaktır.
(05-05-2021, Saat: 00:01)nuheroglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba ekli dosyadaki örnek kodlar sizin için çözüm olacaktır.

Çok teşekkür ederim. Son bir sorum olacak.  

'Socket Error # 10060 Connection timed out. Hatası alıyorum. Bu konuda bilgi sahibi değilim  Rolleyes  Sanırım sorun ip ve portan kaynaklı oluyor bu sorunu nasıl çözerim?

idTCPClient.Host := '192.168.11.1';

idTCPClient.Port := 1445; 
(05-05-2021, Saat: 14:34)Mete Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(05-05-2021, Saat: 00:01)nuheroglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba ekli dosyadaki örnek kodlar sizin için çözüm olacaktır.

Çok teşekkür ederim. Son bir sorum olacak.  

'Socket Error # 10060 Connection timed out. Hatası alıyorum. Bu konuda bilgi sahibi değilim  Rolleyes  Sanırım sorun ip ve portan kaynaklı oluyor bu sorunu nasıl çözerim?

idTCPClient.Host := '192.168.11.1';

idTCPClient.Port := 1445; 

Bağlanmak istediğiniz IP yoksa yada port numarası hatalıysa bu hata kodunu alırsınız.
bağlanmak istediğiniz IP adresine ping atmayı deneyin. Eğer ping atıyorsa port numaranız hatalıdır. Yada network kablonuzda problem olabilir.
Kendi bilgisayarınızdaki Network kartının yapılandırması yani IP gurubu aynı mı ? Bu yüzden den hata alırsınız.
Server'in dinleme portu 

Kod:
   // ... listening port : GUEST CLIENT
   const GUEST_PORT = 20010;

şeklinde belirtilmiş.

Aşağıdaki şekilde denemek isteyebilirsiniz. 
    // ... set properties
    idTCPClient.Host            := '192.168.11.1'; // Server'in IP'si
    idTCPClient.Port            := GUEST_PORT; // 1445;
    // ... etc..
Sorun çözüldü emeklerinize sağlık

Merhaba,

Bu konuyla ilgili iki sorum var.

1- Server'dan herhangi bir client'e mesaj nasıl gönderilebilir. (Tüm bağlı client'lere aşağıdaki gibi gönderebiliyorum) aynı ip adresine ait bile olsa PeerPort'a gönder nasıl client'e mesaj gönderebilirim.
BroadcastMessage('Deneme');

2-Bu protokülün client tarafı FMX projeye uygunmu, yani ios ve android tarafında server'a veri gönderip alınabilir mi. (ios ve android derleyemediğim için test edemedim.)

Teşekkürler.
(24-05-2021, Saat: 23:12)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]

Merhaba,

Bu konuyla ilgili iki sorum var.

1- Server'dan herhangi bir client'e mesaj nasıl gönderilebilir. (Tüm bağlı client'lere aşağıdaki gibi gönderebiliyorum) aynı ip adresine ait bile olsa PeerPort'a gönder nasıl client'e mesaj gönderebilirim.
BroadcastMessage('Deneme');

2-Bu protokülün client tarafı FMX projeye uygunmu, yani ios ve android tarafında server'a veri gönderip alınabilir mi. (ios ve android derleyemediğim için test edemedim.)

Teşekkürler.

Cross platform mimari için MQTT protokolünü kullanmanızı öneriyorum.
Platformdan bağımsızdır.
(25-05-2021, Saat: 09:16)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Cross platform mimari için MQTT protokolünü kullanmanızı öneriyorum.
Platformdan bağımsızdır.

FMX tarafında MQTT için destek bulunmuyor.(Ben bulamadım ücretli component hariç.) .
Sayfalar: 1 2