Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Toast For Multivew..
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar. 

Demin bulduğum bi Platform bağımsız Toast mesaj uygulamasını paylaşmak istiyorum.

Yazan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim. (Thank you Douglas Colombo.. )

(Ben kendi kullanımımda biraz değişiklikler yaptım. Sizde keyfinize form stilinize uygun değiştirebilirsiniz.)

Kullanımı:
TToastMessage.show('Mesaj: Str ', Süre:Int, Yükseklik: Int, Pozisyon: [TToastPosition.tpBottom or TToastPosition.tpTop]);

uses ToastMessage;

procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
begin
TToastMessage.show('Deneme Alt', 2, 50, TToastPosition.tpBottom);
end;

ToastMEssage pas dosyası kodları: 

https://github.com/Douglas09/Exemplos/bl...essage.pas

Bu arada Malawi beta test kullanıcısı formu doldurmuştur. Bana test user arcitecth lisansı yollamislar. Eski versiyonlar da atyle ve livebinding konularında ki problemler için Issue açtım başka bug vs bildirmek isteyen varsa. Buraya yazsınlar bende bug kısmına log açayım..
Alignment olarak, en olması gereken yer Center. 
O da yok.

Böyle bir şey yapsanız olur sanki.

TToastPosition = (tpTop, tpBottom , tpCenter);

if (position = TToastPosition.tpTop) then
     lyContainer.Position.Y   := 5
else if (position = TToastPosition.tpBottom) then
     lyContainer.Position.Y   := screen.ActiveForm.ClientHeight - lyContainer.Height - 20;
else if (position = TToastPosition.tpCenter) then
   lyContainer.Position.Y := screen.ActiveForm.ClientHeight / 2;
(03-01-2023, Saat: 11:07)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Böyle bir şey yapsanız olur sanki.

TToastPosition = (tpTop, tpBottom , tpCenter);

if (position = TToastPosition.tpTop) then
     lyContainer.Position.Y   := 5
else if (position = TToastPosition.tpBottom) then
     lyContainer.Position.Y   := screen.ActiveForm.ClientHeight - lyContainer.Height - 20;
else if (position = TToastPosition.tpCenter) then
   lyContainer.Position.Y := screen.ActiveForm.ClientHeight / 2;

Test ettim.
Sonuç olumlu.
Toast mesajlar genelde ekranın altında çıktığı için sanırım yapmamışlar.. aslında benim de takildigim tek konu hafif transparent olması. Onu araştırıyorum.
(03-01-2023, Saat: 12:58)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Toast mesajlar genelde ekranın altında çıktığı için sanırım yapmamışlar.. aslında benim de takildigim tek konu hafif transparent olması. Onu araştırıyorum.

[attachment=2236]

[attachment=2237]
Orangeui içinde HintFrame sistemi güzel aslında, bunun en büyük eksi özellik 2,3 satırlık mesajlara destek vermiyor. satır mesajlarda güzel
(03-01-2023, Saat: 15:45)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Orangeui içinde HintFrame sistemi güzel aslında, bunun en büyük eksi özellik 2,3 satırlık mesajlara destek vermiyor. satır mesajlarda güzel

2 3 satırlık mesaj toast maksadını aşıyor zaten. onun için bir mesaj penceresi daha hoş olur.
evet haklısın ama metin enter, metin enter şeklinde mesajlar kulanışlı olabiliyor.
(03-01-2023, Saat: 13:06)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(03-01-2023, Saat: 12:58)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Toast mesajlar genelde ekranın altında çıktığı için sanırım yapmamışlar.. aslında benim de takildigim tek konu hafif transparent olması. Onu araştırıyorum.

NAsıl gözden kaçırmışım hayret Smile)
Sayfalar: 1 2