Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Select bolumunde parametre kullanmak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
[Ars=sql]Select miktari * :deger from stok[/ars]

şeklinde sorgu yazdığımda hata veriyor. Select içerisinde parametre kullanılamiyor mu?
Biraz daha açabilir misin soruyu, nasıl bir hata alıyorsun
select * from stok where miktari = :deger
Miktari =  deger seklinde where kisminda sorgulama degilde select içerisinde miktarla disardan alinan deger parametresindeki veriyi çarpma işlemine tabi tutmak istiyorum.

Aldığım hata:

Alıntı:Unsuccessful execution caused by a system error that precludes successful execution of subsequent statements.
Dynamic SQL Error.
expression evaluation not supported.
Invalid data type for multiplication in dialect 3.

Burada ifade desteklenmiyor diyor sanırım.
(15-03-2017, Saat: 14:58)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Miktari =  deger seklinde where kisminda sorgulama degilde select içerisinde miktarla disardan alinan deger parametresindeki veriyi çarpma işlemine tabi tutmak istiyorum.

Aldığım hata:

Alıntı:Unsuccessful execution caused by a system error that precludes successful execution of subsequent statements.
Dynamic SQL Error.
expression evaluation not supported.
Invalid data type for multiplication in dialect 3.

Burada ifade desteklenmiyor diyor sanırım.
Miktarı ne olarak tanımladın sql de?
Miktar integer bir alan
"Select miktari * :deger from stok" buradaki :deger yerine &deger kullanmayı denermisiniz.
Yani burada parametre yerine macro kullanın.

Örn:
Query.ParamByName('deger').Value yerine
Query.MacroByName('deger').Value
Yalniz ben firebird kullanıyorum. Firebirdde macrolar mevcut mu?
ibexpert ile deneyince o şekilde çalışmadı.
Tam olarak nerede kod yazmaya çalıştığınızı anlayabilirsem yardımcı olmaya çalışayım, Delphi kod tarafında mı yapmaya çalışıyorsunuz yoksa IBExpert üzerinde mi ?
ibexpert üzerinde denemeler yapıyorum.
Sayfalar: 1 2