Delphi Can
Mailgun API - Delphi - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (https://www.delphican.com)
+-- Forum: Forum Hakkında & İnsan Kaynakları (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=115)
+--- Forum: Proje Fikirleri ve Proje Tanıtım (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Konu Başlığı: Mailgun API - Delphi (/showthread.php?tid=5114)

Mailgun API - Delphi - Halil Han BADEM - 22-07-2020

Merhabalar,
bu aralar entegrasyonlar ile alıp veremediğim var. Önüme gelen eksik Delphi API'lerini çeviriyorum. Bir PHP projemde kullandığım Mailgun mail sağlayıcının Delphi API'sı olmadığını görünce direkt olarak bu açığı kapatmak istedim. Google üzerinden arayınca birkaç örnek buldum fakat yine de daha temiz ve anlaşılır şekilde oluşturmak istedim. İsteyen kişiler aşağıdaki linkten API'ye ulaşabilir.

1. mailgun.com adresinden kayıt olunuz.
  2. Size 1 adet domain verecektir.
  3. Ayarlar sekmesinden API key mevcut olacaktır.
  4. Aylık 5K mail gönderimi ücretsiz bir sistem.
  5. Ortalama mailler 15 saniye geç geliyor. Bu da API'ye verinin gitmesi, işlenmesi, gönderilmesi ile alakalı büyük ihtimalle.
  6. Web sitelerinizde veya uygulamalarınızda bu tip teknolojiler kullanmak güvenliğinizi arttıracaktır. Giden mailin header değerinde IP adresiniz gizlenmiş olacaktır. 
Bu bilgilerin kafi olduğunu düşünüyorum. Kafanıza takılan bir konu olursa yorum olarak belirtebilirsiniz. Eğer repoyu beğendiyseniz favorilerinize ekleyebilirsiniz.

At
Mailgun API for Delphi Repo   

FGGii7.jpg

Saygılarımla, 
iyi çalışmalar.

Mailgun API - Delphi - ahmet_sinav - 22-07-2020

Eyvallah kardeşim sağol deneyelim

Mailgun API - Delphi - klavye - 22-07-2020

Elinize sağlık

Mailgun API - Delphi - SimaWB - 22-07-2020

Emeğine sağlık.

Bir tane de static function tanımlasan;
TMailGunAPI.sendMail(From. To, Subject, Body);
şeklinde kullanabilsek daha iyi olur. 
Her seferinde TMailGunAPI nesnesi oluşturup Free etmek'le uğraşmayız.

Cvp: Mailgun API - Delphi - bydelphi - 22-07-2020

(22-07-2020, Saat: 03:52)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
bu aralar entegrasyonlar ile alıp veremediğim var. Önüme gelen eksik Delphi API'lerini çeviriyorum. Bir PHP projemde kullandığım Mailgun mail sağlayıcının Delphi API'sı olmadığını görünce direkt olarak bu açığı kapatmak istedim. Google üzerinden arayınca birkaç örnek buldum fakat yine de daha temiz ve anlaşılır şekilde oluşturmak istedim. İsteyen kişiler aşağıdaki linkten API'ye ulaşabilir.

1. mailgun.com adresinden kayıt olunuz.
  2. Size 1 adet domain verecektir.
  3. Ayarlar sekmesinden API key mevcut olacaktır.
  4. Aylık 5K mail gönderimi ücretsiz bir sistem.
  5. Ortalama mailler 15 saniye geç geliyor. Bu da API'ye verinin gitmesi, işlenmesi, gönderilmesi ile alakalı büyük ihtimalle.
  6. Web sitelerinizde veya uygulamalarınızda bu tip teknolojiler kullanmak güvenliğinizi arttıracaktır. Giden mailin header değerinde IP adresiniz gizlenmiş olacaktır. 
Bu bilgilerin kafi olduğunu düşünüyorum. Kafanıza takılan bir konu olursa yorum olarak belirtebilirsiniz. Eğer repoyu beğendiyseniz favorilerinize ekleyebilirsiniz.

At
Mailgun API for Delphi Repo   

FGGii7.jpg

Saygılarımla, 
iyi çalışmalar.

Güzel kaynak. teşekkürler..

Mailgun API - Delphi - mrmarman - 22-07-2020

Merhaba. 

* Hemen ilgilendim.

- Sitesinden baktım SPAM koruması var mı diye... Kredi kartı ile kayıt olunarak bunun önüne geçmiş görünüyorlar.

- Diğer yandan aylık 5000 mail ücretsiz durumu (Flex Trial) sadece ilk trial süre olarak (3) ay için geçerli olduğunu gördüm. 
- Trial'i takip eden zaman diliminde Flex planına geçiyor, yani eposta başına $0.8 şeklinde ve kullandığın kadar öde formatında bir ücretlemeye geçiliyor. 
- Yani trial sonrası toplu mail ile 1000 mail atsan $800 demek oluyor. 

EDIT: Üzerini çizdiğim kısımları dikkate almayınız.

a2m3p7dfahnnopmwskgd.png

EK: Bu da ödeme plan tablosu

.

Mailgun API - Delphi - sadettinpolat - 22-07-2020

@mrmarman hocam , 1000 eposta için 800 dolar biraz abartı bir rakam gibi geldi bana. 1.000 eposta için 0,8 dolardır diye tahmin ediyorum.

Mailgun API - Delphi - mrmarman - 22-07-2020

@sadettinpolat hakikaten bildirdiğin gibi görünüyor.

Abartı zaten dehşete düşürüp cevap yazma gereği doğurmuştu. Bu şatrlarda sadece reputation verip devam ederdim üstadım Rolleyes

Extra emails beyond trial volume from $0.80 / 1000 emails info

Trial peryot sona erince 1000 eposta $0.80 imiş.

Cvp: Mailgun API - Delphi - Halil Han BADEM - 22-07-2020

(22-07-2020, Saat: 12:05)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. 

* Hemen ilgilendim.

- Sitesinden baktım SPAM koruması var mı diye... Kredi kartı ile kayıt olunarak bunun önüne geçmiş görünüyorlar.

- Diğer yandan aylık 5000 mail ücretsiz durumu (Flex Trial) sadece ilk trial süre olarak (3) ay için geçerli olduğunu gördüm. 
- Trial'i takip eden zaman diliminde Flex planına geçiyor, yani eposta başına $0.8 şeklinde ve kullandığın kadar öde formatında bir ücretlemeye geçiliyor. 
- Yani trial sonrası toplu mail ile 1000 mail atsan $800 demek oluyor. 

* Paylaşacağınız projelere eklemeyin veya eklerken bu sakıncaları bilerek dikkati olmak lazım. Idea

a2m3p7dfahnnopmwskgd.png

EK: Bu da ödeme plan tablosu

.

Merhaba.

*Öncellikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

1) Bu zorunlu değil. Kredi kartı bilgisi olmadan da kayıt olabilirsiniz. "Add payment info now" tikini kaldırdıktan sonra sizden bir ödeme bilgisi istemez.

SsYdjA.jpg

2) Bir payment bilgisi bırakmadan herhangi bir şekilde sizden çekim yapmayacaktır. Eskiden üye olduğum için sürekli free idi sadece 5K limiti vardı. Sonradan herhalde 3 aya indirdiler veya halen devam ediyor. Bunu yeni kayıt açarak öğrenebiliriz. 3 ay dolduktan sonra ödeme bilgisini isteyebilirler. Direkt olarak flex sürüme geçireceklerini düşünmüyorum. 

3) 1000 mail $0,80. 1 adet mail $0,0008 ediyor. Yani $800 değil.

Dün saat 03:00'da başlayıp kendimle yarışa girmiştim 04:00'da bitireceğimi. Bu yüzden bilgilendirmeleri detaylı yazamadım Smile