Delphi Can
Delphi 11 Ios Release - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (https://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Mobil Platform - FireMonkey (FMX) (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Delphi 11 Ios Release (/showthread.php?tid=6688)

Sayfalar: 1 2

Delphi 11 Ios Release - cihankoca - 31-03-2022

merhaba

önceden app store da yüklü olan uygulamamın güncellemesini yapıp tekrar derlemek istiyorum. Debug da problem yok telefona MacBook bilgisayarım üzerinden güncellemeyi yapıp çalıştırdım. Lakin Release edip .ipa dosyası oluşturulurken aşağıdaki hatayı alıyorum ve version info bölümünüde ekte iletiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler

Cvp: Delphi 11 Ios Release - RAD Coder - 31-03-2022

Bu hata Versiyon Info değerlerinden birisinin istenilen biçimde olmadığını söylüyor.
Debug parametreleri ile karşılaştırarak aradaki farkı bulmaya çalışın.
Ayrıca  Info.plist dosyasında sonradan (elle) yaptığınız bir değişiklik varsa bunları gözden geçirin.

Birebir aynısı debug ile ellede info.plist dosyasına müdahalem olmadı. Certifica vs hepsini tekrar yenileyip macbook bilgisayarda çalıştırdım lakin version dosyasında neler denediysem bir türlü derlemede bu hataları geçemedim. Herşeyi denedim diye düşünüyorum.

En son hata message bloğu bu şekilde oluştu

Cvp: Delphi 11 Ios Release - RAD Coder - 31-03-2022

(31-03-2022, Saat: 12:11)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birebir aynısı debug ile ellede info.plist dosyasına müdahalem olmadı. Certifica vs hepsini tekrar yenileyip macbook bilgisayarda çalıştırdım lakin version dosyasında neler denediysem bir türlü derlemede bu hataları geçemedim. Herşeyi denedim diye düşünüyorum.

CFBundleIdentifier ve CFBundleName alanlarını $(ModuleName) olarak düzeltin.
Clean
Build
Deploy edin.

Cvp: Delphi 11 Ios Release - cihankoca - 31-03-2022

(31-03-2022, Saat: 14:43)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31-03-2022, Saat: 12:11)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birebir aynısı debug ile ellede info.plist dosyasına müdahalem olmadı. Certifica vs hepsini tekrar yenileyip macbook bilgisayarda çalıştırdım lakin version dosyasında neler denediysem bir türlü derlemede bu hataları geçemedim. Herşeyi denedim diye düşünüyorum.

CFBundleIdentifier ve CFBundleName alanlarını $(ModuleName) olarak düzeltin.
Clean
Build
Deploy edin.

CFBundleIdentifier ile CFBundleName $(ModuleName) olarak düzeltildiğinde Provision larda hata veriyor

(31-03-2022, Saat: 14:51)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31-03-2022, Saat: 14:43)RAD Coder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CFBundleIdentifier ve CFBundleName alanlarını $(ModuleName) olarak düzeltin.
Clean
Build
Deploy edin.

CFBundleIdentifier ile CFBundleName $(ModuleName) olarak düzeltildiğinde Provision larda hata veriyor

.DSYM dosyasını oluşturamıyor Release / Deploy edildiğinde. Aynı seçenekler de version da ki eşleştirmeler ile Debug da bir sorun oluşturmuyor. Anlamadım

Bu arada Delphi 11 ve Xcode 13 ile kullanıyorum. Acaba Xcode 13 ile Delphi 11 App Store için .ipa dosyası oluşturma da sorunlu olabilir mi?

Delphi 11 Ios Release - mcuyan - 01-04-2022

XCode dan sadece 1 kere provison dosyanızı açtıız değil mi? Ayrıca Xcode dan developer hesabınzla giriş yaptınız değil mi?

TeamID hatası ilk defa görüyorum.

Cvp: Delphi 11 Ios Release - arsl01 - 01-04-2022

(31-03-2022, Saat: 23:06)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Delphi 11 ve Xcode 13 ile kullanıyorum. Acaba Xcode 13 ile Delphi 11 App Store için .ipa dosyası oluşturma da sorunlu olabilir mi?

Bende aynı surumleri kullanıyorum, hata almıyorum.
Developer olarak derlediginizde hata alıyor musunuz?

Delphi 11 Ios Release - cihankoca - 01-04-2022

Hayır almıyorum. Release olarak derlediğimde veriyor

(01-04-2022, Saat: 00:25)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: XCode dan sadece 1 kere provison dosyanızı açtıız değil mi? Ayrıca Xcode dan developer hesabınzla giriş yaptınız değil mi?

Evet provision dosyasını çalıştırdım. Girişte yaptım ama bende ilk defa karşılaştım anlamadım neye takılıyor.

(01-04-2022, Saat: 00:25)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: XCode dan sadece 1 kere provison dosyanızı açtıız değil mi? Ayrıca Xcode dan developer hesabınzla giriş yaptınız değil mi?

Tabi provision ları tekrar tekrar düzenleyip developer da xcode da çalıştırdım ondan da problem olabilir mi? Xcode da provisionları silip tekrar yüklemenin bir yolu var mı?

Delphi 11 Ios Release - cihankoca - 01-04-2022

İphone telefonumun sürümü 15.3.1 acaba xcode 13 ü yükseltmem gerekiyor olabilir mi?