Delphi Can
Browser işlem yaptırma - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (https://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Mobil Platform - FireMonkey (FMX) (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Browser işlem yaptırma (/showthread.php?tid=6938)

Sayfalar: 1 2

Browser işlem yaptırma - Altıner - 20-09-2022

Merhaba,

Google chrome vaya microsoft edge  ShellExecute ile açıp amazon.com sitesinde listeleme yapmak isitiyorum.
Buna nasıl yapabilirim? Mümkün mü?

veya farklı nasıl yapabilirim?

Cvp: Browser işlem yaptırma - vedat35 - 20-09-2022

(20-09-2022, Saat: 12:45)Altıner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Google chrome vaya microsoft edge  ShellExecute ile açıp amazon.com sitesinde listeleme yapmak isitiyorum.

herşey mümkündür,

yöntemler;
- raw soket üzerinden req/response üzerinden yapılabilir. (ben olsam bu şekilde yapardım)
- python arabirimi üzerinden headless kontrol yapılabilir. 
- söylediğiniz gibi browser üzerinden sanal mouse clickleri ile ilerlenebilir.
- browser içinde js kod işletilebilir.

Cvp: Browser işlem yaptırma - Altıner - 20-09-2022

(20-09-2022, Saat: 14:18)vedat35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-09-2022, Saat: 12:45)Altıner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

herşey mümkündür,

yöntemler;
- raw soket üzerinden req/response üzerinden yapılabilir. (ben olsam bu şekilde yapardım)
- python arabirimi üzerinden headless kontrol yapılabilir. 
- söylediğiniz gibi browser üzerinden sanal mouse clickleri ile ilerlenebilir.
- browser içinde js kod işletilebilir.

Bende Browser üzerinden sanal mouse clickler yaptırmak isitiyorum web site tarafındanspam olarak agılanmamak için.
Fakat bu seferde verileri nasıl okuyup alacağımı bulamıyorum veya bir sonraki sayfaya geçme edit içine veri girme gibi gibi...

Daha önceleri Internet Explorer ile yapılıyordu diye bir kaç makale okudum fakat artık Internet Explorer yok Edge var Idea

Browser işlem yaptırma - Hayati - 20-09-2022

@Altıner  Mause macrolarla nereye kadar gidebilirsiniz ki? Webbrowser neden kullanmak istemiyorsunuz? IE yüzünden CSS'ler bozuk çıkdığı için istemediğinizi düşündüm(ki öyle olsada siteyi parse etmenize engel değil), denedim ilginç bir şekilde görsel olarak da hatasız gösteriyor amazonu.

(20-09-2022, Saat: 18:44)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Altıner  Mause macrolarla nereye kadar gidebilirsiniz ki? Webbrowser neden kullanmak istemiyorsunuz? IE yüzünden CSS'ler bozuk çıkdığı için istemediğinizi düşündüm(ki öyle olsada siteyi parse etmenize engel değil), denedim ilginç bir şekilde görsel olarak da hatasız gösteriyor amazonu.

Üstad  Delphi bileşeni TWebbrowser kullanmayı bende isterim ama tereddütüm var.

1. Google chrome veya microsoft edge olmadığı için amazon tarafından spam olarak algılanması.
2. Parse yöntemini nasıl yapaçağım onu çözemedim.
3 Parse ile amazon sayfasına anahtar kelime ile search yapıp, sonrasında 100 - 300 TL arasında filter yaptırıp çıkan 400 sayfa adan sonuçları nasıl alacağım?

Browser işlem yaptırma - mrmarman - 20-09-2022

Biraz zorlayıcı bir yapıdır ama alışınca her şey basit gelecek bir yapı önermek isterim. Chromium...

Şu linkteki ekranı incelemek, neler yapılabileceğini görmek ve sonra da o başlık altındaki GitHub linkinden motoru indirip denemeler yapmak isteyebilirsiniz.

HTML javascript kodlarıyla yürümek gerekiyor. WEB ile haşır neşir olduğunuza göre buna aşinaysanız zorluk çekmeyeceğiniz değerlendiriyorum.

Geleceğe da yatırım yapmış olursunuz keza Explorer ömrünü doldurdu.

(20-09-2022, Saat: 19:29)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz zorlayıcı bir yapıdır ama alışınca her şey basit gelecek bir yapı önermek isterim. Chromium...

Şu linkteki ekranı incelemek, neler yapılabileceğini görmek ve sonra da o başlık altındaki GitHub linkinden motoru indirip denemeler yapmak isteyebilirsiniz.

HTML javascript kodlarıyla yürümek gerekiyor. WEB ile haşır neşir olduğunuza göre buna aşinaysanız zorluk çekmeyeceğiniz değerlendiriyorum.

Geleceğe da yatırım yapmış olursunuz keza Explorer ömrünü doldurdu.

Üstad Chromium nereden indire bilirim? Bu konuyla ilgili çok makale okudum Parse işlemi ile ilgili araştırma yaparken, hiç bir yerde Chromium download bulamadım.
Link paylaşır mısınız?

Not: Delphi Community kullanıyorum.

Browser işlem yaptırma - mrmarman - 20-09-2022

@Altıner aynı verdiğim linkteki ilk sayfada başlıkta paylaştım, buradan da yineleyeyim...

CEF4Delphi ile Chrome browser'i kendi projeniz içerisine dahil edebilirsiniz.
Bu sayede istediğiniz element erişimi yapabilirsiniz. JavaScript bilginiz derecesinde otomasyon da yapabilirsiniz.

CEF4Delphi GitHub linki ( ücretsiz ve açık kaynaklıdır )

The CEF binaries used by CEF4Delphi are available for download at Spotify :
Windows 32 bits
Windows 64 bits

Cvp: Browser işlem yaptırma - Hayati - 20-09-2022

(20-09-2022, Saat: 19:11)Altıner Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-09-2022, Saat: 18:44)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Altıner  Mause macrolarla nereye kadar gidebilirsiniz ki? Webbrowser neden kullanmak istemiyorsunuz? IE yüzünden CSS'ler bozuk çıkdığı için istemediğinizi düşündüm(ki öyle olsada siteyi parse etmenize engel değil), denedim ilginç bir şekilde görsel olarak da hatasız gösteriyor amazonu.

Üstad  Delphi bileşeni TWebbrowser kullanmayı bende isterim ama tereddütüm var.

1. Google chrome veya microsoft edge olmadığı için amazon tarafından spam olarak algılanması.
2. Parse yöntemini nasıl yapaçağım onu çözemedim.
3 Parse ile amazon sayfasına anahtar kelime ile search yapıp, sonrasında 100 - 300 TL arasında filter yaptırıp çıkan 400 sayfa adan sonuçları nasıl alacağım?

Estağfurullah, nezaketinizden dolayı teşekkür ederim ama biz burada olsak olsak çırak oluruz, "Üstad" nitelemesini yazılım anlamında kabul edersem gerçek üstadlara saygısızlık olur ki biri hemen aşağıda sevgili abim @mrmarman . Sen onu dinle Cef4Delphi ile başla, ben ilgilendiğim zamanlarda işin içinden çıkamamıştım, takıldığınız yerlerde alacağınız makale tadında cevaplardan bizde istifade etmiş oluruz Smile

Cvp: Browser işlem yaptırma - Altıner - 21-09-2022

Garip bir durumla karşı karşıya kaldım.

FMXChromium yükledim fakat TWebBrowser gibi değil; Görselde hem FMXChromium ve TWebBrowser'da var.

Anlayamadığım konu ise  Buton click dediğimde
FMXChromium.LoadURL('www.google.com');
google nasıl ekrana gelecek? eksik olan ne? Undecided İzlediğim tüm videolarda bendeki garip durum yok

6fd7iz7.png