Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ses İle Komut Verme
(25-08-2018, Saat: 18:32)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dikte işlemi tam bir ses tanıma sayılmayacağı için nispeten kolay sayılır.

Yani neden hep elalemin servislerine muhtaç olalım ki? 20 tane sesi komut haline getirebilecek yeteneğe sahip sistem yazılımcılarımız vardır bence.

Sınırlı sayıdaki komutu belirtiyorsun, her sesi zaman serilerine ayrıştırıp ardışık farklarını oluşturuyorsun.

Sonra listedekilerin hangisine benzediğini yapay sinir ağı ile analiz ediyorsun. En azından ben böyle olması gerektiğini sanıyorum.
 Ben epey araştırmıştım , baya meşaketli bir işti. Sesleri fonemlerine ayrıştırma, karşılaştırma, hece benzeşleri ayırma  gibi bir sürü algoritma ve yapı vardı altında. Türk yazılımcılarının böyle birşeye Dikte api adı altında imza atması bence gayet güzel ve başarılı olmuş. Tabiki temennimiz daha ileri seviyeleri görebilmek. Türk yazılımcılara başarılar diliyorum. Neden olmasın belki bu forumun bir üyesinde böyle birşeye imza atabilir.
(25-08-2018, Saat: 16:31)Lord_Ares Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dikte apinin kelime sınırı 20 kelimeydi fakat arka planda yenileyip tekrar 20 kelime hakkına sahip olabiliyordu. Eski çalışmalarım silindi eğer yedeklerden bulabilirsem dikte api kullanım örneğini paylaşırım. Google api gibi internet şartı koşan bir çok program var aslında ama internetsiz olan 3 tane bulabilmiştim. Dikte apinin kelime kavraması çok başarılı ve sesli metin okuması düzgündü. Google api sesli metin okurken biraz garip oluyor  yada ben ayarlayamadım Smile))

paylaşırsanız çok memnun olurum. artık dikte apiye dair pek bir şey bulamıyorum oldukça eski bir kaynak. Dediğiniz gibi google api vs. internete bağımlı olmasınıda istemiyorum. Tek derdimiz 20 kelime sınırı olsun bu sorunu bir şekilde aşacağımı düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CMD ile Linux'a Komut Gönderip Cevap Alma Hk. pro_imaj 14 3.789 04-08-2021, Saat: 12:17
Son Yorum: Tan Ay
  Delphi ile cmd komut göndermek ve yanıt almak yhackup 22 18.550 21-07-2021, Saat: 23:29
Son Yorum: pro_imaj
  while döngüsüne zaman verme Mete 2 1.488 02-05-2021, Saat: 13:21
Son Yorum: Mete
  Resim içerisindeki Herhangi Bir Renge Zemin Resmi Verme (2 renk verme (Pattern)) pro_imaj 10 6.392 15-04-2019, Saat: 18:04
Son Yorum: esistem
  Servis uygulması üzerinden komut satırı çalıştırmak ahmet_sinav 9 5.908 06-03-2019, Saat: 22:22
Son Yorum: ahmet_sinav

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi