Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projeyi yedekleme - Versiyon kontrol
Delphi ile sorunsuz kullanacağım versiyon kontrol tavsiyeniz nedir? Kullanımını kısaca açıklayabilirseniz sevinirim.
 Bugün proje dosyalarının içeriği tamamen silinince şart oldu.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
SVN veya GIT kullanabilirsiniz.
Özel depolar için; bitbucket.
Belirli bir kullanıcıya kadar ücretsizdir.
One of the major software engineering challenges is managing change.
Merhaba,
Diğer sistemleri test etmemekle beraber, yıllardır Visual SVN Server & TortoiseSVN kullanıyorum. Son derece memnunum. Bu güne kadar yarı yolda bırakmadı. Manuel konsol uygulaması ile de expor & Import ile de projelerinizi ayrıca yedekleyebiliyorsunuz.
XE sürümüyle böyle bir destek geldiğini hatırlıyorum. Project Managerda proje dosyasına sağ tıklayıp Add version Control dediğimizde Git, Mercurial, Subversion dan birini seçmemizi istiyor. Delphi Help dosyalarında TortoiseSVN geçiyor. Geldiğim nokta bu. Yani aralarındaki fark nedir ne değildir bilgim yok. Bir ara 1-2 sini kurup test edemeden kaldırmıştım.
Yerelde 2 en fazla 3 makina kullanacak.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Merhaba,
Bahsetmiş olduğunuz her iki SVN sistemi ve TortoiseSVN'in hem yerel NetWork hemde Http üzerinden çalışma ve IDE üzerinden doğrudan Commit, Update veya CheckOut özellikleri mevcuttur. Çalışma prensiplerinin aynı olmasını göz önünde bulundurursak, sizin için herhangi biri uygun olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Edit içindeki tarihin doğru olup olmadığını kontrol etmek? hasansavci 2 359 17-10-2023, Saat: 03:35
Son Yorum: mcuyan
Wink unigui ile yapılan projeyi yayınlamak cvheneburi 2 531 16-05-2023, Saat: 21:11
Son Yorum: ugorkem
  Proje Versiyon Bilgisi cvheneburi 9 1.539 25-12-2022, Saat: 16:38
Son Yorum: Frrst
  Tag kontrol özeliği ile Başla- Durdur düğmesi muratbdllh 7 2.510 07-04-2021, Saat: 03:48
Son Yorum: muratbdllh
  BitBtn Click kontrol OZCANK 7 2.789 23-11-2020, Saat: 10:32
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi