Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntülü ve sesli görüşme
2 android tablet düşünün. İki arasında yazılan bir uygulama Whatsapp veya skype gibi görüntülü ve sesli görüşme yapacaktır.     

Hayatımda hiç mobil uygulama yazmadım. Genelde win yazılımlarını yazdım. Delphi ile bunu yapmak istesem neler yapacağımı bilmiyorum. Örnek yazılım yada döküman Önerilerinizi bekliyorum.

Açıkcası fmx tarafına görmek için bahane arıyordum bu yüzden ben bakarim deyip zaman istedim arkadaşımdan.
Merhaba.

- Çok iddialı başlamışız, ama hedefi büyük tutmak lazım.

- DelphiCan'da "Tethering" üzerine paylaştığım şu kodları inceleyin

(1) Önce bir basit CHAT projesi geliştirin ki zaten kodlar hazır. 
(2) Sonra buraya STREAMING özelliği ( kendi bünyesinde var ) ekleyin. Bir resim vs. yollayın.
(3) Sonra stream edilmek üzere sesinizi kaydedip resim yerine onu gönderin ve gönderdiğiniz yerde dinletin. Bu linkten inceleyebilirsiniz.
(4) Buffering ile paketler halinde süreklilik arz edecek şekilde video ve ses kaydına geçtiğinizde artık olay bitmiştir deriz.

- Bunların tümüne ilişkin örnek sitede mevcut. Android ile sınırlı olması da şart değil platformlar arası çalışın hedef büyütelim ...

Yolunuz açık olsun.  Idea
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Teşekkürler hocam. Yapamazsamda en azından fikrim ve tecrübem olur düşüncesindeyim. Hayati önem taşıyan bir is degil sonuçta.
(06-02-2019, Saat: 23:44)SercanTEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 android tablet düşünün. İki arasında yazılan bir uygulama Whatsapp veya skype gibi görüntülü ve sesli görüşme yapacaktır.     

Hayatımda hiç mobil uygulama yazmadım. Genelde win yazılımlarını yazdım. Delphi ile bunu yapmak istesem neler yapacağımı bilmiyorum. Örnek yazılım yada döküman Önerilerinizi bekliyorum.

Açıkcası fmx tarafına görmek için bahane arıyordum bu yüzden ben bakarim deyip zaman istedim arkadaşımdan.

Bu tabletler aynı network içinde değilseler direkt olarak birbirleri ile haberleşmeleri sorun olacaktır. Böyle bir durumda; bu yazılımların birbirleri ile iletişime geçebilmeleri için bir sunucuya/sunucu yazılımına gerek olacak.
There's no place like 127.0.0.1
Benim önerim;
FMX projesine ilk olarak başlayacaksanız daha basit öğrenilebilir bir projeden başlamanız olacaktır..

a,b,c yi öğrenmeden okumaya geçemezsiniz iye düşünüyorum.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Teşekkürler üstatlar. Ayni Networkteler. Önce fmx mantıgini öğrenmeliyim. Hiç Windows ve vcl mantigina benzemiyor. Yeni kaynak kitabımız elime geçince benim icin daha iyi olacağını düşünüyorum.
KEsinlikle öyle hocam.. Şöyle bir örnek vereyim: VCL grid de 10.000 kayıt da belki out of memory hatası alırsınız.. Ama hata mesajı alırsınız.. fakat FMX de hiç hata almadan pat crash olur uygulamanız ve direk kapanır.. Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sesli yazma gonulali 9 6.139 19-05-2018, Saat: 14:30
Son Yorum: gonulali
  Görüşme Kayıt quiet1day 12 7.988 26-04-2017, Saat: 22:35
Son Yorum: quiet1day

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi