Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fmx ile geliştirilen foto selfie uygulamamız
Elinize sağlık.. Gayet güzel bir algoritma ve senaryo ya benziyor.. Delphi ile geliştirilen uygulamaların bu şekilde yaygınlaşıp ünlenmesi çok hoş..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Elinize sağlık, fikire güzel uygulama da. Bence de fişli çözüm en pratik yol görünüyor.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(09-03-2019, Saat: 12:39)iyarar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-03-2019, Saat: 23:54)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adisyon fişi gibi fotoğraf fişinin çıkması bana mantıksız geldi, dijital bir çözüm bulunabilirdi

Tabiki dijital çözüm sağlanabilir fakat bir proje geliştirirken projeyi kullanacak olan kitle çok önemli. 

Selfie projesi İstanbul Madam Tussauds balmumu heykeli müzesinde kullanılıyor. Günlük ziyaretinin binleri aştığı çoğunun ilköğretim çağındaki öğrenciler olduğunu düşündüğünüzde en hızlı ve pratik çözümün bu olduğu kararlaştırıldı.

Ayrıca çekilen fotoğraflar baskısı alınıp  ücretli satılıyor. dijital olarak fotoğraf müşteriye verilmesi istenen bir çözüm değil.

(09-03-2019, Saat: 10:50)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel proje olmuş elinize sağlık. Wink

Telefon, bilgisayar ve yazıcı arasındaki veri iletişimini nasıl sağladığınız.

İyi çalışmalar.

Teşekkürler
 projede rest api kullanıyorum. telefondan çekilen fotoğraf rest api ile servera aktarılıyor server da işleniyor ve  lan özellikli pos yazıcıya fişi yazdırıyor.

(09-03-2019, Saat: 09:50)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teknoloji marketlerde de bu şekilde, telefonu bağlayıp resim seçiyorsunuz size fil veriyor parasını ödeyince basmaya başlıyor

Çok güzel olmuş tutar bu proje

Teşekkürler

Bilgilendirme için teşekkürler.

Konuyla ilgili olarak, İşlem yapan telefon sanırım sabit orada. Programı kapatan veya telefonu düşüren olmuyor mu bunu nasıl çözdünüz Smile
güzel proje olmuş tebrikler.

fiş yazdırma işi de mantıklı. Selfie çektirmek isteyen kişinin akıllı telefonu olmayabilir , interneti olmayabilir , yaşı küçük olabilir vs gibi bir çok olumsuz ihtimal ortadan kalkmış oluyor.

insanların telefon/tabletteki uygulamayı kapatmaları , arka plana atmaları vs gibi sorunlara da çözüm ürettiyseniz on numara iş olmuş
(10-03-2019, Saat: 14:34)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel proje olmuş tebrikler.

fiş yazdırma işi de mantıklı. Selfie çektirmek isteyen kişinin akıllı telefonu  olmayabilir , interneti olmayabilir , yaşı küçük olabilir vs gibi bir çok olumsuz ihtimal ortadan kalkmış oluyor.

insanların telefon/tabletteki uygulamayı kapatmaları , arka plana atmaları vs gibi sorunlara da çözüm ürettiyseniz on numara iş olmuş

Teşekkürler ,

uygulamanın kapanması arka plana atılması vs.  gibi işlemleri için hazır kiosk app uygulaması kullanıyorum. kendi çözümümüzü henüz geliştirmedik maalesef.

(10-03-2019, Saat: 12:00)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-03-2019, Saat: 12:39)iyarar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabiki dijital çözüm sağlanabilir fakat bir proje geliştirirken projeyi kullanacak olan kitle çok önemli. 

Selfie projesi İstanbul Madam Tussauds balmumu heykeli müzesinde kullanılıyor. Günlük ziyaretinin binleri aştığı çoğunun ilköğretim çağındaki öğrenciler olduğunu düşündüğünüzde en hızlı ve pratik çözümün bu olduğu kararlaştırıldı.

Ayrıca çekilen fotoğraflar baskısı alınıp  ücretli satılıyor. dijital olarak fotoğraf müşteriye verilmesi istenen bir çözüm değil.

Teşekkürler
 projede rest api kullanıyorum. telefondan çekilen fotoğraf rest api ile servera aktarılıyor server da işleniyor ve  lan özellikli pos yazıcıya fişi yazdırıyor.

Teşekkürler

Bilgilendirme için teşekkürler.

Konuyla ilgili olarak, İşlem yapan telefon sanırım sabit orada. Programı kapatan veya telefonu düşüren olmuyor mu bunu nasıl çözdünüz Smile
Telefon özel bir yapıştırıcı ile heykeli  yapanlar tarafından yapıştırıldı. programın kapanmaması için kiosk app uygulamaları var onlardan kullanıyorum. sadece sizin uygulamanız çalışıyor telefonun diğer özellikleri kısıtlanıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX ile Geliştirilen Bir Uygulama Daha TescilsizUzman 59 42.782 12-12-2019, Saat: 15:54
Son Yorum: TescilsizUzman
  Firemonkey NFC Uygulamamız narkotik 17 11.992 15-01-2019, Saat: 20:22
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi