Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
#51
Delphi size hazır kitaplıklar, komutlar vs. veriyor. Ama bunların arka planlarını görme hatta kendinizde yapabilme imkanı sunuyor. C# nasıldır bilmiyorum kullanmadım. Ama Delphi'nin kolaylıkları kullanıcıdan gizlemek adına değil isterse kullanıcı rahatlıkla en diplere kadar gidebilir. Bu noktada bende katılmıyorum.
Topluluk mopluluk yok :/
#52
(10-04-2019, Saat: 10:50)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi size hazır kitaplıklar, komutlar vs. veriyor. Ama bunların arka planlarını görme hatta kendinizde yapabilme imkanı sunuyor. C# nasıldır bilmiyorum kullanmadım. Ama Delphi'nin kolaylıkları kullanıcıdan gizlemek adına değil isterse kullanıcı rahatlıkla en diplere kadar gidebilir. Bu noktada bende katılmıyorum.

c# ta yok öyle bir dava maalesef, en basitinden Delphide trim funksiyoununa tıklarsınız size şakkadanak açar trimde ne yaptığını görür müdahale edersiniz.

   

c# tarafında ise bu kadar, daha ileri gidemez müdahale edemezsiniz.
   
WWW
#53
(10-04-2019, Saat: 10:50)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Normalde yazmayacaktım ama cevap diye ileri sürdükleriniz tamamen şahsıma yapılmış hakaretler “yeni yetme vs.”
İtham ettiğiniz şeyler ilk yorumlarınızdan itibaren kendinizde görülüyor  ve şahsa indirgemeden cevap veremiyorsunuz.
Kısaca tüm cevabın toplamı “egolusun kibirlisin bir şey bilmeden yazmışsın benim dediklerim doğru” konuya dair teknik hiçbirşey içermiyor. Bana diyorsunuz ama kendi egonuzu “teknik anlamayacağınız kadar teknik yazarım” diyerek tatmin ediyorsunuz.
Buradan ne kadar egosu şişkin birisi olduğunuz görülüyor. Benim söylemim gayet saygılı idi fakat sizde gereksiz yere enaniyet oluştu ve “yeni yetme” diyebildiniz.
Ben kendim hakkımda malumatı verdim ama hala kaç senelik tecrübe olduğunu sorabiliyorsunuz. Cümlelerimden benim bilgimi de anladığınızı söylüyorsunuz ama onlar sizin gerçekdışı kuruntularınız.
Şahsınıza herhangi bir atıfta bulunduğumu sanmıyorum.
Zaten gerisin geriye deli saçması hakaretler ithamlar söz konusu. Ciddiye bile alınmaya değmez. Bu tür  hararetle de daha çok anlamamaya yönelik idrak etmek istememeye yönelik bir algı var. Yani yanlış anlamaya çok elverişlisiniz her ne söylersem söyleyeyim.

İZOLE ne demek yani da kafanızda ne canlanıyor bilemem. Pascal, C gibi erken dönem dillerden ve bunun avantajlarına sahip ikinci cümle ise delphi bundan farklı olarak montaj bir dil. Pascal izole değil ama delphi öyle.
Dilin yüksek soyutlama içinde olması dışında ne olup bittiğini görmesine engel teşkil eder. Yani bir framework öğrenirseniz native dilinde onun gibi bir framework yazamıyorsanız yetkinliğiniz az demektir. Bunu kastediyorum aynı şekilde kütüphaneler de insanı hazıra konmaya alışık hale getirmekte ve köreltmekte. Örnek java garbage collection’ları kullanarakta rame müdahele mümkün olsada bunlar çok dolaylı yollardır.

Zaten o seviyeye gelen pek azdır. Normalde gördüğümüz Javacılar genelde ürün odaklı çalışırlar kurumsal firmalara yönelik olarak.  
Aslında söylediğiniz her şeye cevap verdim eğer gözü dönmüş bir şekilde okumazsanız.

Web geliştirici olarak küçümsemeye çalışmışsınız. C++ da ortalamın çok üstünde olduğumu söylemeliyim buna rağmen bulabildiğiniz falso mu bu ? Yapboz örneğini de ben verdim benim kelime dağarcığımı kullanarak mı tartışacaksınız benimle tıpkı php bilmediğiniz halde bilmeyen bir kişinin bilen bir kiişiyi eleştirmesi gibi. İlk java projemizi birlikte mi yazdık hayırdır benim ne kadar java python bildiğimi söylüyorsunuz.

Üslubunuz hakaretvari olmasına rağmen ben seviyemi düşürmeyeceğim yoksa bunun çırpınma olduğunu söyler daha ileri de giderdim. Ben php ile framework yazabilirim dilde symfony ve laravel dahil ikisini aktif birşekilde uzun yıllar çalıştığım firmalar da kullandım aynı şekilde wordpress ile de temalar geliştirdim.
Javascript içinde ise react angular ve vue ile uyuglamalar yazdım yani ben proje yapmadığım halde bildiğimi iddia etmiyorum. Yaptıklarımı söylüyorum.  Kaldı ki c++ da yazdığımı söylememe rağmen bunu dikkate almamışsınız bile.
Kendi görmek istediğinizi görmüşsünüz. Beni dinlemek yerine benim hakkında ki kendi tahminlernize güveniyorsunuz.
Bırakın şu kişiler üzerinden gitmeyi ben gidersem üzülen siz olacaksınız ama burası bunun da yeri değil yoksa çok kişiyide teknikle dövdüm. Ama artık bu tür şeylerden uzak kalmaya uğraşıyorum. Tartışmayı seven biriyim normalde fakat çevreyi kötü etkilemekte.

Ben de bir saldırganlık yoktu ilk yorumlarımda fakat kendimi de savunmam gerekiyor özelikle tek amacınız bu olduğu için. İde konusunda söylediğiniz nasıl gerçek olabilir ? c#en iyi windowsta yazılır. O sadece delphi için ve tamamen kişisel bir durumdur delphi için geçerli olabilir sadece. Her fısatta övmeye çalışmışsınız bu dile toz kondurmama isteğiniz olduğunu gösteriyor.
Her zamanki gibi ne itham etmişseniz kendinizde olan şeyleri söylemişsiniz.

Kendimi kanıtlamak zorunda değilim.Fakat siz sınayacak donanıma da sahip değilsiniz madem kişiselleştirmek istiyorsunuz. Diğer arkadaşların rahatsız olmayacağını bilseydim sizin frekanstan anlayacağınız desibel aralığında sizin olduğunuzdan yüksek perdeden anladığınız dilden karşılık verebilirdim.

Zaten söylemlerinizle haddinizi fazlaca aşıyorsunuz.
Yine 20 yıl size hiçbirşey katmamış birkaç dilin ismini sıralamanızda hiç inandırıcı değil zaten c++ tecrübeniz olsa turbo c’yi ağzınıza bile almazsınız artık çağın dışında kaldı.
İki toplama çıkarma fonksiyonu çıkartıp C/ C++   yazdım kabilinden bir cevap olmuş bu nedenle sizinle bu saçma diyalogu sürdürmeyi zul olarak göyüroum.
hakkımda istediğiniz şeyi söyleyebilirim ama duymak istemesenizde benim hakkımda söylediklerinizin benimle de bir ilgilsi yok duygusal cevaplardan ibaret. Tabi ki bu yoğun duygusallık ve ego tatmini gerçeklerle çoğu zaman bağdaşmaz.
Bence bir densizlik varsa bunu siz gösteriyorsunuz. Kendinizi sıkmayın direk hakaret edebilirsiniz. Zaten yaptığınız şey çokta farklı değil.

Son olarak Windows api yi bilmediğim çıkarımna varması da son derece gülünç sadece kendinizi bile ifade etmekten aciz olduğunuzu söylemeye çalıştım o kurduğunuz cümle hiçbir şey ifade etmiyor.
Bir uygulamayı api iskeletine göre oluşturmak ne demek. Böyle bir cümle olabilir mi ? API iskeleti nedir ? Ona göre oluşturması ne demektir.
Bende size akıl sağlığı ve hayatınızda başarılar diliyorum bu komedi tartışmaya devam etmeyeceğim yoksa kimbilir daha neler isnad edeceksiniz.

Ama size samimi bir  tavsiye vereyim. Saygı beklediğiniz bunu çok istediğiniz gözlemleyebiliyorum fakat bu tavırlar sizi çocuk kadar bilinçsiz davranmanıza sebep olmakta bu şekilde çocukça davranan biri de pek saygı görmeycektir. Bu nedenle şikayet etmek yerine biraz ciddiyet takının. Konunun dışına çok fazla çıkıp tamamen beni hedef alır yorumlarda bulunuyorsunuz.

Böyle birine de teknik hiçbirşey anlatılmaz. Şimdiye kadar izaah ettiklerimi yanınıza kar addedin, grupta ki diğer arkadaşlara saygısızlık olduğu için tarafımca üzgün olduğumıu belirtmek istiyorum. Sizede sonraki hayatınızda başarılar. Smile

Sorduğum sorulara cevap verebilme cesaretini gösterdiğinizde anladığınız dilde yeni bir yanıt daha vereceğim. Şu anda yaptığınız şey; edebiyat gevelemekten başka bir şey değil. Önce sizin sorulan sorulara yanıt verdiğinizi bir görelim, gerisine elbette kalemimizde bilgimiz de yeter !
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW
#54
Cevap verebilmenizi beklemiyordum sorun şu ki kendi gevelemeniz kulağınıza melodi gibi geliyor. Teknik veremiyorsunuz ki teknik isteyebilin.
#55
(10-04-2019, Saat: 11:05)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevap verebilmenizi beklemiyordum sorun şu ki kendi gevelemeniz kulağınıza melodi gibi geliyor. Teknik veremiyorsunuz ki teknik isteyebilin.

Arkadaşım, sorduğum sorulara yanıt verebiliyor musun sen ? Masal okumayı kes. Senin masallarına karnımız tok. Gerizekalı insanlarla da kaybedecek zamanımız yok. Büyük terbiyesizliğine anladığın dilden yanıt verebilirim, ama yine de sana kendini izah edebilmen için sorduğum sorulara yanıt verebilmen anlamında zaman tanıyorum.

Erkek ol, doğru ve dürüst yanıtlar ver. Dansöz gibi kıvırma !

Bizim adımız, sanımız, kim olduğumuz, sektörde ne kadar tecrübeye sahip olduğumuz, yaptıklarımız belli. Araştıran bir insan rahatlıkla görebilir. Peki ya sen kimsin !
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW
#56
Cevap vermen ile ile yorumumun yazıldığı zaman aralığında okumana bile yetişmeyecek bir süre içinde. Yani okumadan yorum yazıyorsun. Sadece dümdüz hakaret ediyorsun. Yahu kim olduğun beni zerre ilgilendirmiyor hala şahsileştirmeye çalışıyorsun. Sözlerin zaten seni ele veriyor. Bilmediğin sularda atıp tutmana izin vermediğim için mi tüm bu hazımsızlığın nedeni ? Yanıtları yukarıda fakat senin bilgin olmadığından ağzından sürekli hakaret çıkıyor anlaşılan.
Terbiye öğrenmelisin önce.
O kadarına da cevap veremeyip laf yarışına çevirdi sen cevabı yenilebilir birşey mi sanıyorsun ? cevap istiyorsun Big Grin İşine gelmeyeni cevaptan saymıyor. Ne söylersem mutlu olacaksın söyle onu yazayım cevaptan say.
Benden de bu kadar istediğin kadar atıp tutabilirsin seviyeyi gittikçe aşağı çekiyorsun yoksa, bu boş muhabbete devam edemeyeceğim.
#57
(10-04-2019, Saat: 11:11)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevap vermen ile ile cevabın yazıldığı zaman aralığında okumana bile yetişmeyecek sürede okumadan yorum yazıyorsun. Sadece dümdüz hakaret ediyorsun. Yahu kim olduğun beni zerre ilgilendirmiyor hala şahsileştirmeye çalışıyorsun.  Sözlerin zaten seni ele veriyor. Bilmediğin sularda atıp tutmana izin vermediğim için bu kadar hazımsızlık. Yanıtları yukarıda fakat senin bilgin olmadığından ağzından sürekli hakaret çıkıyor anlaşılan.
Terbiye öğrenmelisin önce.
O kadarına da cevap veremeyip laf yarışına çevirdi sen cevabı yenilebilir birşey mi sanıyorsun ? cevap istiyors Big Grin İşine gelmeyeni cevaptan saymıyor Big Grin Ne söylersem mutlu olacaksın söyle onu yazayım cevaptan say.
Ben bu kadar istediğin kadar atıp tutabilirsin seviyeyi gittikçe aşağı çekiyorsun yoksa

Yok yok anlaşılan sen ne örf biliyorsun ne de terbiye. "Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" sözü tam da senin gibi terbiyesiz ve cahil takımı için söylenmiş. Anlaşılan bir yerden bir kuyruk acın var. Herneyse, bu çok bariz ortaya çıkmış görünüyor. Güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, çamura düşmüş elmas'da elmaslığından bir şey kaybetmez. Yani sizin lağım ağzınıdan çıkan sözler benim değerimi düşürmez.

Size adam gibi sorulan sorulara yanıt vermeniz için yeterince zaman tanıdım. Ama siz ne yaptınız; "polemik, hakaret". Hak etmediğiniz bir şeyi almadınız emin olun. Şimdi de forumdan sınırsız uzaklaştırma alacaksınız. Ama yine de bir ümit, tüm cesaretinizi toplayarak somut sorularaıma yanıt vermenizi bekleyeceğim. İşte o zaman -sözlerinizi doğru kabul ederek- size yeni bir yanıt daha vereceğim. Şu anda, umumhane kadını gibi konuşuyorsunuz. Hiç bir kayda değer kelamınız yok. Kimsiniz, necisiniz, neyi biliyorsunuz belli bile değil. İnsanlara bilginiz ile yardım ettiğiniz bir kaynak dahi yok. Bir de üstüne üstlük son derece terbiyesizce hakaretlerde ve ithamlarda bulunuyorsunuz.

 Çok mu zor geldi sorduğumuz sorulara yanıt vermek. Balık hafızasına sahip olabilirsiniz düşüncesi ile yineden hatırlatayım:
 • Söyler misiniz hangi sözlerim eksik, hangi sözlerim geçersiz ? Ancak bunu söylemeden evvel, sektörde kaç senelik tecrübeye sahipsiniz, bilgi düzeyiniz hakkında bizleri de bilgilendirin ki ona göre değerlendirelim. Malum cahil ile sohbet edilmez. Size karşı tutumumuzu o bilgiler ışığında gösterelim.
 • Geliştiricileri nasıl kötü etkiliyormuş Delphi ? Bir de hatırıma gelmişken sorayım, ne kadar zamandır Delphi kullanıyorsunuz ?
 • Nedir benim yazdığım ve yanlış olan şey pointer'lar konusunda ? Çok kıymetli üstadımız bilgilendirsin de biz de öğrenelim ! Ayrıca Generics ile ne ilgisi var konumuzun ? Delphi'de de Generics'lerin olmadığını falan mı sanıyorsunuz siz ?
 •  Ayrıca siz bir "Full Stack Web Developer" olarak hangi tool'ları kullanıyorsunuz sormak isterim ? Acaba siz, kendinizin bir LEGO programcısı olduğunun farkındamısınız ?
 • Ayrıca kendisini C/C++ programcısı olarak gören bir insanın basit bir Windows API mesaj döngüsünü bilmemesi de ayrıca komik.
Yanıtlarınızı alalım, çok zor sorular olmasa gerek herşeyi bilen sayın Web Developer. Demek bilmediğimi iddia ediyorsunuz, peki buna dayanağınız ne ? Buna da bir yanıt verin de ondan sonra kendi C/C++ ya da Web Development çöplüğünüze geri dönersiniz.

Cahil gördüm ve cahillerin kendilerini "herşeyi bildiklerine" inandırdıklarını da bilirim ama kimse kusura bakmasın senin kadar cahili az bulunur. Erdemli ol biraz da sorulanlara laf kalabalığı yapmadan adam gibi yanıt yaz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW
#58
Rüya görüyorsunuz sanırım.
Lağım gibi ağzınız ile şahsıma ağır hakaretler ediyorsunuz bir de benim uzaklaştırılmamdan bahsediyorsunuz ama bunu siz çok fazla hakediyorsunuz aslında. Yukarıda cevaplarını verdim 50 kere de anlıyorsanız 50 kere okuyun 50 kere benden cevap beklemeyin.
Terbiyesizler terbiye öğretiyor çok ilginç. Ben şaşırmıyorum her yorumunuzda hakaret etmeye çalışırken birebir kendinizi tarif ediyorsunuz. Kibir anıtınız bulunuyor mu ? Bu kadar egolu birini kendi heykelini dikmiş olması beklenir. Selametle sizin anlayacağınız dili biliyorum ama suçlu durumuna düşmeyelim siz de terbiyesizliğinizi sergilediniz yeterince sanat müzesi açın. Hakaretlerinizin şekline bürünmüşsünüz ama farkında değilisiniz hatta söylemlerinizin fazlası sizde var azı yok. Belki kahvehane işletirsiniz o ağza sahipsiniz. Benim önerilerim bu kadar.
Ha untumadan; sanırım bir cevabı, cevaptan saymanız için işinize gelmesi lazımdı.
#59
(10-04-2019, Saat: 11:32)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rüya görüyorsunuz sanırım.
Lağım gibi ağzınız ile şahsıma ağır hakaretler ediyorsunuz bir de benim uzaklaştırılmamdan bahsediyorsunuz. Yukarıda cevaplarını verdim 50 kere de anlıyorsanız 50 kere okuyun 50 kere benden cevap beklemeyin.
Terbiyesizler terbiye öğretiyor çok ilginç. Ben şaşırmıyorum her yorumunuzda hakaret etmeye çalışırken birebir kendinizi tarif ediyorsunuz. Kibir anıtınız bulunuyor mu ? Bu kadar egolu birini kendi heykelini dikmiş olması beklenir. Selametle sizin anlayacağınız dili biliyorum ama suçlu durumuna düşmeyelim siz de terbiyesizliğinizi sergilediniz yeterince sanat müzesi açın. Hakaretlerinizin şekline bürünmüşsünüz ama farkında değilisiniz hatta söylemlerinizin fazlası sizde var azı yok. Belki kahvehane işletirsiniz o ağza sahipsiniz. Benim önerilerim bu kadar.
Ha untumadan; sanırım bir cevabı, cevaptan saymanız için işinize gelmesi lazımdı.

Senin gibilerin anlayacağı dili biliyorum ben. Erdem, onur yoksunu insan. Vermediğin cevaba cevap verdim diyorsun. Adın sanın nedir, neyi bilirsin neyi bilmezsin. Delphi kullandın mı , kullandı isen kaç senedir kullanıyorsun ? Delphi'de genericlerin varlığından haberdarmısın. İthamlarına binaen sorduğum sorulara yanıt verdin mi ? Yok öyle yağma. Hem birşeyler bilmediğimizi söyleyeceksin, bildiklerimizin yanlış olduğunu söyleyeceksin ondan sonra da cevap vermeden zeytinyağı misali üste çıkacaksın.

Senin gibi bir it için yeterince fazla zaman ayırdım. Ben senin gibi bir işsiz değilim. Hadi şimdi git kendi çöplüğüne, burada kimseye mesnedsiz ithamlarda bulunamazsın. Buna bu forumda izin verilmez.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
WWW
#60
Konuyu okurken dudağımda uçuk çıktı, adrenalini oldukça yüksek bir konu idi. Görece konu tatlıya bağlansa da ve yeri burası olmasa da müsadenizle şu puslu havayı dağıtalım. Aslında konuyla da alakalı sayılır... bakış açısı.

9ajNp9.jpg


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.3 Rio için FGX bileşenleri Abdullah ILGAZ 4 6.686 25-05-2020, Saat: 15:43
Son Yorum: berk06
  delphi source fuscator muratoguz 1 553 12-01-2020, Saat: 17:51
Son Yorum: Javs
  Program tarafından kullanılan portlar SimaWB 19 4.589 15-05-2019, Saat: 08:15
Son Yorum: yhackup
  Delphi Tokyo Git Entegrasyon Hakkında adelphiforumz 9 2.264 13-12-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: engerex
  Minecraft Clone - Delphi Sürümü Fesih ARSLAN 3 1.381 29-10-2018, Saat: 13:50
Son Yorum: Fesih ARSLANKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi