Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurulumla gelen Fast Report Embarcadero Sürümü
Big Grin 
Herkese kolay gelsin. Fast Report Embarcadero Edition ücretsiz bir şekilde kurulumla geliyor, daha doğrusu bende yeni öğrendim. Embarcadero sitesinde de download için link veriyor. Ben bu durumdan habersiz bir şekilde ücretli diğer raporlama araçlarını araştırırken çıkmaza girdim, saolsun Fesih Bey bu konuda yardımcı oldu. Bu arada diğer raporlama araçları çok pahalı Smile
eğer yanlış bilmiyorsam ücretsiz gelen sürüm son kullanıcıya dizayn imkanı vermiyordu.
fakat çok de emin değilim. farklı bilgisi olan varsa bende bilgimi tazelemiş olurum.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Delphi Berlin için yazıyorum.

Fastreport Kullanabiliyorum Dizayn çalışıyor.
Ama export bileşenleri yok.
excel, word, mail gibi
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(05-04-2019, Saat: 16:26)Venüs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese kolay gelsin. Fast Report Embarcadero Edition ücretsiz bir şekilde kurulumla geliyor, daha doğrusu bende yeni öğrendim. Embarcadero sitesinde de download için link veriyor. Ben bu durumdan habersiz bir şekilde ücretli diğer raporlama araçlarını araştırırken çıkmaza girdim, saolsun Fesih Bey bu konuda yardımcı oldu. Bu arada diğer raporlama araçları çok pahalı Smile

Soru ya da sorun ne?

(05-04-2019, Saat: 17:03)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eğer yanlış bilmiyorsam ücretsiz gelen sürüm son kullanıcıya dizayn imkanı vermiyordu.
fakat çok de emin değilim. farklı bilgisi olan varsa bende bilgimi tazelemiş olurum.

Ben de öyle hatırlıyorum

(05-04-2019, Saat: 17:28)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi Berlin için yazıyorum.

excel, word, mail gibi

Dizayn çalışıyor da kimde çalışıyor. Siz tabii ki dizayn yapabiliyorsunuz da kullanıcı da sizin hazırladığınız raporların tasarımını runtime (çalışma zamanı)'da değiştirebiliyor mu aynı dizayn ekranından?  Rolleyes
(05-04-2019, Saat: 17:51)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-04-2019, Saat: 16:26)Venüs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese kolay gelsin. Fast Report Embarcadero Edition ücretsiz bir şekilde kurulumla geliyor, daha doğrusu bende yeni öğrendim. Embarcadero sitesinde de download için link veriyor. Ben bu durumdan habersiz bir şekilde ücretli diğer raporlama araçlarını araştırırken çıkmaza girdim, saolsun Fesih Bey bu konuda yardımcı oldu. Bu arada diğer raporlama araçları çok pahalı Smile

Soru ya da sorun ne?

(05-04-2019, Saat: 17:03)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eğer yanlış bilmiyorsam ücretsiz gelen sürüm son kullanıcıya dizayn imkanı vermiyordu.

Ben de öyle hatırlıyorum

(05-04-2019, Saat: 17:28)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi Berlin için yazıyorum.

excel, word, mail gibi

Dizayn çalışıyor da kimde çalışıyor. Siz tabii ki dizayn yapabiliyorsunuz da kullanıcı da sizin hazırladığınız raporların tasarımını runtime (çalışma zamanı)'da değiştirebiliyor mu aynı dizayn ekranından?  Rolleyes
Form üzerine frxDesigner1 ekliyorum müşteri tarafında tasarım ve değişiklik yapılabiliyor.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(05-04-2019, Saat: 17:51)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Soru ya da sorun ne?

Merhaba,
Ortada bir sorun vardı, fakat forma yansımadan çözüldü. Ben de @Venüs beye: konu formda açılsaydı daha iyi olurdu dedim. 
Bunun üzerine açılmış bir konu oldu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  embarcadero.com Sitesi neden çalışmıyor? yanniosman 4 1.660 24-05-2021, Saat: 22:53
Son Yorum: bilir

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi