Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ] Android Sürüm Sorunu ?
İyi akşamlar,

Yaptığım uygulama ;
4.4, 5.0, 6.0, 7.0 sürümlerinde sorunsuz çalışırken 8.1 ve 9.0 sürümlerinde siyah ekranda kalıyor. SDK'lar 28 API düzeyinde ve başka boş ya da diğer uygulamalarım o sürümlerde sorunsuz çalışıyor.

Bu sorunu yaşayan ya da bu konu da fikri olan var mı ?

- Uygulama da SQlite kullanıyorum
- Unidac Kullanıyorum
- Birden fazla UniQuery kullanıyorum
android 8 ve 9 kamere kullanınıda sorun yaşıyorum. sorunun veritabanı ile alakalı olduğuna emin misin
(11-04-2019, Saat: 21:47)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: android 8 ve 9 kamere kullanınıda sorun yaşıyorum. sorunun veritabanı ile alakalı olduğuna emin misin

Hayır değiim ama aklıma ondan başka bir etken gelmedi. çünkü diğer uygulamalarımdan tek farkı SQLite kullanıyor olmam.
kullanmış olduğun izinlerde mi aynı
(12-04-2019, Saat: 11:00)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kullanmış olduğun izinlerde mi aynı

Diğer(ler)inde kamera ve depolama erişimi var iken bunda sadece depolama erişimi var.

SDK'larda 8.0, 9.0 yüklüymüş 8.1'de yükledim hatta Q sürümünün SDK'sını da yükledim Smile ama nafile.
delphi örnek veritabanı uygulaması test ettin mi 8 de
(12-04-2019, Saat: 11:13)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: delphi örnek veritabanı uygulaması test ettin mi 8 de

Hayır.
Hemen deneyeyim.

(12-04-2019, Saat: 11:13)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: delphi örnek veritabanı uygulaması test ettin mi 8 de

Sorunsuz çalışıyor.
Hocam and 8 ve 9 da permission olaylarini menuden yapamiyorsunuz. Kod icinde kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun icin forumda arastirma yaparsaniz uygun çözumu bulabilirsiniz..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(12-04-2019, Saat: 12:15)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam and 8 ve 9 da permission olaylarini menuden yapamiyorsunuz.  Kod icinde kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun icin forumda arastirma yaparsaniz uygun çözumu bulabilirsiniz..

Eğer dediğiniz durum erişim iznini kod ile almak ve alınmadığında tekrarlatmak ise onu yapıyorum hocam.
ama dediğiniz durum manifest dosyasında manuel eklemeler yapmaksa onu bilemiyorum. biraz daha açar mısınız ?
(12-04-2019, Saat: 13:23)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-04-2019, Saat: 12:15)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam and 8 ve 9 da permission olaylarini menuden yapamiyorsunuz.  Kod icinde kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun icin forumda arastirma yaparsaniz uygun çözumu bulabilirsiniz..

Eğer dediğiniz durum erişim iznini kod ile almak ve alınmadığında tekrarlatmak ise onu yapıyorum hocam.
ama dediğiniz durum manifest dosyasında manuel eklemeler yapmaksa onu bilemiyorum. biraz daha açar mısınız ?

Merhaba,
Android API 26 ile gelen kullanıcı kontrollü izinlerde, kullanıcı tarafından o uygulamaya daha önce verilmiş bir izin var ise çalışma anında tekrar izin isteme gereği olmaz. 
Bir çok uygulama, daha sonradan kapılan bir erişim izni olup olmadığını teyid etmek için bu yöntemi kullanır. 
Yani Android 8 veya 9 için telefon ayarlarından uygulamayı seçin ve kullanmak istediğiniz özellik için doğrudan izin verin. 
Daha sonra izin kontrolü yapmadan uygulamanızı test edin.
Halen aynı sorunu yaşıyorsanız, bu durum izinlerle ilgili bir sorun olmadığının göstergesidir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 300 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.903 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Web butona tıklama - Çözüldü Altıner 2 218 13-03-2024, Saat: 16:42
Son Yorum: Altıner
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 364 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 536 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi