Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metin içeriğinde geçersiz karakter bulundu
Merhaba arkadaşlar

Androide adım atalım dedim ve aşağıdaki gibi giriş ekranı yaptım. 

mobilhata.jpg

dün projeyi açmak istediğimde Fatal error -1072896760. Metin içeriğinde geçersiz karakter bulundu.
hatası aldım. pas ve fmx dosyalarına baktığımda ise NULNULNUL doluydu. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım. Bu mobilin bir hatası mı? Sürekli yapacak mı? 
(Daha önce dfm dosyasında en azından neler var görebiliyorduk.)
Bu hata ile karşılaşan oldu mu? 
İyi Çalışmalar
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Umarım uygulamanızın bir yedeği vardır.
Virüs olabileceği yada Delphi IDE'sinin ani kapatılmasından kaynaklı olduğunu tahmin ettiğim bir durum bence.
Yaklaşık son 15 yılda bir kaç defa bu duruma rastladım. Sürekli yedekleme yaptığım için sorun yaşamadım.
Sanırım bu sorunun çözümü için Delphi 10.0 Seattle sürümü ile birlikte AutoRecover özelliği eklendi.
Malesef yeni başladığım için yedek almamıştım. AutoRecover özellii de için suyunu çıkardığı için (Her delphiyi açtığımda 3-4 dosya için autorecovery hatası veriyor, normal kapattığım projeler de de hata verdiği için) direk kapatıyorum.

Tşk.
(17-04-2019, Saat: 10:59)m_ekici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malesef yeni başladığım için yedek almamıştım. AutoRecover özellii de için suyunu çıkardığı için (Her delphiyi açtığımda 3-4 dosya için autorecovery hatası veriyor, normal kapattığım projeler de de hata verdiği için) direk kapatıyorum.

Tşk.

Projenizin History Manager penceresine baktınız mı? Otomatik olarak aldığı yedekler varsa buradan projeyi geri dönüştürebilirsiniz.
Firemonkey için her ekrana özel fmx tasarımı yapıyorsanız ve masterdan bir şeyi sildiyseniz özel tasarımlardaki fmx dosyaları bozulmuş olabilir.
(17-04-2019, Saat: 11:01)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-04-2019, Saat: 10:59)m_ekici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malesef yeni başladığım için yedek almamıştım. AutoRecover özellii de için suyunu çıkardığı için (Her delphiyi açtığımda 3-4 dosya için autorecovery hatası veriyor, normal kapattığım projeler de de hata verdiği için) direk kapatıyorum.

Tşk.

Projenizin History Manager penceresine baktınız mı? Otomatik olarak aldığı yedekler varsa buradan projeyi geri dönüştürebilirsiniz.

Hatadan dolayı proje açılmadığı için history ye bakamadım. fakat geçmişi _history adlı bir klasörde tuttuğunu öğrendim. oradan bozuk dosyaları kopyala yapıştırla projeyi tekrar eski haline getirdim.   (Açılışta Error creating form: Identifier expected on line 970. hatası alıyorum, sıkıntı değil yeni bir projeye kopyalayarak hallederim. )

Tşk.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Metin birleştirme Altıner 4 819 03-10-2022, Saat: 00:15
Son Yorum: motorola
  Android Linux Tükçe Karakter sorunu barissagir 0 433 05-09-2022, Saat: 14:25
Son Yorum: barissagir
  Sqlite-Sorgularda türkçe karakter problemi nehirnnn 11 2.859 01-04-2022, Saat: 16:52
Son Yorum: nehirnnn
  ListBox ve Listview bileşenlerinde türkçe karakter sorunu kornakamil 3 1.492 22-01-2021, Saat: 12:34
Son Yorum: mcuyan
  Türkçe karakter Dostk 7 6.402 25-09-2020, Saat: 16:13
Son Yorum: adelphiforumz

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi