Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 10.3.2 için BTG Türkçe Webinar
#11
(22-08-2019, Saat: 11:22)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +Bu tür bir etkinlikten önce DelphiCan tarafında bir kullanıcıları olsa ve buradan da duyuru yapsalar çok faydalı olur.

Yanlış bilmiyorsam sunumu yapan arkadaş forumumuza üye (İsmini vermek yanlış olur diyerek yazmıyorum). 
Ama nedense burada duyuru yapma gereği hissetmediler Sad
There's no place like 127.0.0.1
WWW
Cevapla
#12
Tanıtım amaçlı bir Webinar oldu önizleme için güzel. Bir sonraki Webinar'da umarım yenilikleri uygulamalı olarak görürüz.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Cevapla
#13
Sorun bence Türkiye'deki MVP seçimlerine kadar uzanıyor. Türkiye'de bildiğim biri eski, biri güncel (bu forum) olmak üzere hayatında devam eden iki platform var Delphi konusunda. Buralarda kimsenin görmediği, kimseye bu platformlar üzerinden yardım etmeyen kişiler, hangi özellikleri nedeni ile ve hangi kriterler ile MVP olarak belirlendi ve bu kişiler Delphi'nin yaygınlaşması konusunda video, makale vs. ne gibi Türkçe katkı sağlıyor, içerik üretiyorlar, bu içeriklerden kimlerin haberi var.

Benim sorunum burada MVP seçilen arkadaşlar iyiler ya da kötüler değil. Neticede MVP dediğin adam topluluğa katkı yapıp bir nevi ilgili ülkede o firmanın ücretli ya da gönüllü elçisi gibi çalışan kişi olmalı diye düşünüyorum. Burada tabii Delphi'nin bu MVP'lere maddi olarak ne kattığı ya da katacağı konusu da var, bu arkadaşlara ama o ayrı bir konu olur. Ayrıca sadece maddi yardım değil böyle bir sunum yapılacaksa bu sunum için çok daha öncesinden bu arkadaşlara da ne kadar bilgilendirme yapıldı, geliştirilmekte olan özellikler hakkında bilgi verildi orası da ayrı bir muamma.

Tamam dünyada Delphi giderek popülerliği artan bir dil olmayabilir ama bana Türkiye'de ki durumu dünyadaki durumundan da ciddi anlamda negatif ayrışıyor gibi geliyor. BT Grubu'nun burada sadece lisans satmak dışında bu platform (Delphican) ile daha sıkı ilişkiler yürütmek, bir topluluk oluşması konusunda ön ayak olmak ya da olan topluluklara maddi ya da manevi destekler sağlamak gibi bir takım görevleri olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yazdıklarım bir şekilde BT Grubuna ulaşır ve yazdıklarımı yanlış anlamayıp yapıcı bir yorum olarak alır ve çok iyi işler yaparlar -bundan kesinlikle çok mutlu olurum-. Tabii BT Grubunu da Embarcadero ne kadar destekliyor orasını da bilmiyorum ama o artık Embarcadero ile BT Grubu arasındaki ticari bir konu olduğu için yeterince (teknik ya da başka konularda) destek alamıyorlarsa bu artık profesyonel olarak çözülmesi gereken bir mevzu.

Umarım sürçi lisan etmeden demek istediklerimi izah edebilmişimdir.
Cevapla
#14
Merhaba,

Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler buradan erişebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Youtube'da Delphi Eğitimi SimaWB 143 66.037 19-05-2020, Saat: 11:44
Son Yorum: Bay_Y
  Why C# coders should shut up about Delphi Hayati 1 274 20-04-2020, Saat: 08:09
Son Yorum: Halil Han Badem
  Almanya / Berlin Eyalet Polisi Delphi Bilen Yazılımcı Arıyor pro_imaj 0 200 15-04-2020, Saat: 21:10
Son Yorum: pro_imaj
  Sıfırdan Delphiye Başlayanlar İçin Önerileriniz ? Mandriva 3 922 08-04-2020, Saat: 21:43
Son Yorum: Mr.Developer
  Delphi İle Yazılmış SimaWB 37 14.393 11-03-2020, Saat: 10:14
Son Yorum: kodamelesiKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi