Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebird Request synchronization error
Selam,

Firebird konusunda deneyimli değilim, araştırdım fakat bir kaynak bulamadım.

Firebird "Request synchronization error" hatasını neden verir? Bu hatanın temel sebebi nedir arkadaşlar?
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
Merhaba,
Bu uyarını 7 nedeni sıralanmış: http://support.embarcadero.com/article/35153
Yeni girebildim buraya da yazayım hocam,

Kodu görmeden bişi diyemem ama herhangi bir trigger, sp yada diğer işlevler ile aynı isimde bir değişken kullanmış olabilirmisin SP içerisinde? veya sıfıra bölme hatası yapmış olabilirmisin?

Fesih beyin verdiği linkte cursor lerden de bahsetmiş, ben cursor kullanmadığım için bilgim yok ama aktif cursor adını değişkene vermişte olabilirsiniz.
Bilgi için teşekkürler,

Kendi yazdığım bir kod değil, inceleyip becerebilirsem sonucu bildireceğim arkadaşlar
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
(29-05-2020, Saat: 14:28)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni girebildim buraya da yazayım hocam,

Kodu görmeden bişi diyemem ama herhangi bir trigger, sp yada diğer işlevler ile aynı isimde bir değişken kullanmış olabilirmisin SP içerisinde? veya sıfıra bölme hatası yapmış olabilirmisin?

Procedure'nin içinde DOVIZKURU diye bir variable var, aynı isimli ayrıca başka bir tablo daha var. Hatayı belli bir tarih aralığındaki datada veriyor, sanırım bunun sebebi bu olabilir...
YouTube Delphi Tips
metadata daki tanımlar ile değişken tanımı aynı olursa bu tip problemler olması doğaldır.
Merhaba, Uğur bey datayı kontrol edermisin bir bozulma var mı diye.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pardusda dbeaver ıle fırebırd kullanımı hakkında sadikacar60 8 483 29-02-2024, Saat: 17:50
Son Yorum: Hayati
  Firebird Sound_ex Kodu. COMMANDX 1 276 28-01-2024, Saat: 01:56
Son Yorum: maydin60
  Firebird ile FIFO Hesaplama Nasıl yapılır? klavye 0 334 17-08-2023, Saat: 12:33
Son Yorum: klavye
  IBExpert ile Firebird Veri Kurtarma DelphiCanR 6 7.424 19-07-2023, Saat: 14:42
Son Yorum: baloglurecep
  Firebird Bozuk Dosya Hk. dark12side 1 363 07-06-2023, Saat: 21:53
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi