Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Yapım Mobil Uygulamalar (FMX)
Merhaba,
Daha önce FMX (Firemonkey Multi - Device Application) mimarisi ile geliştirdiğiniz veya geliştirilen uygulamalar var mı?
Rad Studio ile geliştirilen yerli uygulamaları bu başlık altında toplamaya ne dersiniz?  
FMX mimarisi ile ortaya çıkmış/yayınlanmış  (Google Play, Apple Store ve Huawei AppGallery üzerinde) uygulamalar,  bir çok kişiye ilham kaynağı olacağını düşünüyorum.
Merhaba,

Bunlarda uygulamadan sayılıyor mu hocam   Smile

Ne hikmetse dün indirim oluşturmuştum. iyi denk geldi  Angel

Tekrardan merhaba,

Düşündüm de paylaşsam iyi olacak dediğim bazı örnek uygulamalar daha var. Bunları daha çok tasarımsal açıdan sunacağım. 
ilham verecekse paylaşmak sorumluluğumuz olsun.  Angel

Kendimce "Bu forum'un mobil uygulama tasarımı nasıl olabilirdi ?" diye sorup başladığım ve henüz bitirmediğim hayali bir delphican mobil uygulaması tasarımı paylaşacağım.
Neredeyse tamamı TRectangle ile oluşturuldu. Projesinde kullandığım konu ve şahıslar tamamen rastgele seçilmiştir. herhangi bir bağ ve bağlantı mevcut değildir kullandığım için rahatsız oldu iseniz affola  Angel Ben tasarlarken çok eğlendim. Umarım sizlere biraz da olsa ilham kaynağı olur. 

Ayrıca şuan da yapmakta olduğum bir uygulamanın tasarımını da paylaşmak isterim. Şuana kadar yapıp beğendiğim en güzel tasarımımdır kendisi  Angel 

Bir gün hayata geçirirsem o zaman link eklerim artık  Shy
@"Fesih ARSLAN" Sizin kursdan sonra yaptığım uygulamam OrangeUI kullandım. Servis kısmını web arayüzünü yazan arkadaşdan alıyorum.
Malum nedenlerden dolayı IOS a atamadım ama Google Play ve Huawei AppGallery de var.

Uygulamam
(10-08-2020, Saat: 17:28)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Bunlarda uygulamadan sayılıyor mu hocam   Smile

Ne hikmetse dün indirim oluşturmuştum. iyi denk geldi  Angel

Tekrardan merhaba,

Düşündüm de paylaşsam iyi olacak dediğim bazı örnek uygulamalar daha var. Bunları daha çok tasarımsal açıdan sunacağım. 
ilham verecekse paylaşmak sorumluluğumuz olsun.  Angel

Kendimce "Bu forum'un mobil uygulama tasarımı nasıl olabilirdi ?" diye sorup başladığım ve henüz bitirmediğim hayali bir delphican mobil uygulaması tasarımı paylaşacağım.
Neredeyse tamamı TRectangle ile oluşturuldu. Projesinde kullandığım konu ve şahıslar tamamen rastgele seçilmiştir. herhangi bir bağ ve bağlantı mevcut değildir kullandığım için rahatsız oldu iseniz affola  Angel Ben tasarlarken çok eğlendim. Umarım sizlere biraz da olsa ilham kaynağı olur. 

Ayrıca şuan da yapmakta olduğum bir uygulamanın tasarımını da paylaşmak isterim. Şuana kadar yapıp beğendiğim en güzel tasarımımdır kendisi  Angel 

Bir gün hayata geçirirsem o zaman link eklerim artık  Shy

Merhaba,
öncelikle harika gözüküyor tasarım elinize sağlık. Konular güncel olarak mı çekiliyor yoksa statik bir şekilde mi tasarladınız?
kisisel_logo_dark.png
@Halil Han BADEM çok teşekkür ederim.
Şimdilik statik fakat tasarım tamamlandığında dolduracağım. şu sıralar paylaşılan kod örneklerini gösterme konusunda uğraşıyorum. onu da halledebilir isem konuları çekmeye yavaş yavaş başlayacağım.
(10-08-2020, Saat: 20:24)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Halil Han BADEM çok teşekkür ederim.
Şimdilik statik fakat tasarım tamamlandığında dolduracağım. şu sıralar paylaşılan kod örneklerini gösterme konusunda uğraşıyorum. onu da halledebilir isem konuları çekmeye yavaş yavaş başlayacağım.

Merhaba,
@elixir84 ve @Mr.Developer  ellerinize sağlık. @Mr.Developer
Yapmadan önce haber verin, DelphiCan Rest API'sini yazalım. Verileri, sunacağımız servisten alın.
@"Fesih ARSLAN" çok teşekkürler hocam.

Memnuniyetle. şimdiden çok teşekkür ederim. Ayrıca bu büyük ölçüde zamandan kazandıracak. müteşekkirim size.
Benim kendi uygulamam olan BargoX Stok Satış uygulamamın (win32/64), Mobil versiyonları şu anda Appstore ve GooglePlay'de. Fakat Uygulamayı kullanabilmek için aktivasyon ve BargoX Win uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Sadece telefonunuza yüklemek ile kalabilirsiniz Smile

https://play.google.com/store/apps/detai...oji.BargoX

https://apps.apple.com/tr/app/bargox/id1447775758
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

@mcuyan tasarımı beyaz üzerine inşa etmeniz çok hoş olmuş hocam.
Akıllı Geçiş Sistemi (AGS) 

Google Playhttps://play.google.com/store/apps/detai...AkMega.AGS
Apple Store: https://iphoneaddict.fr/apps/utilitaires...21530.html (Apple Store üyeliği yenilenmediği için farklı bir link vermek zorunda kaldım. Üyelik yenilenince asıl linki paylaşırım)
             veya https://appadvice.com/app/ags-ak-c4-b1ll...1273538699

Görüntüler:

Broşür:

Hakkında:
Akıllı mobil cihazlar ile Personel ve Misafirlerin otomatik geçişi sağlanır.
AGS mimarisinde; Şifre yok, Parmak izi yok, Kart kullanmak yok, Kumanda kullanmak yok, Buton kullanmak yok ve en önemlisi unutma sorunu yok.
Yalnızca telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir.

AGS Geçiş Noktası Kilit Açma Yöntemleri
1- Mobil Uygulama arayüzünden tetikleme,
2- Mobil uygulama cihaz sensörü ile tetikleme (telefonu sallama)
3- VIP Geçiş: Mobil uygulama ayarlarınızda belirlemiş olduğunuz bir geçiş noktası ve mesafeye bağlı olarak, geçiş noktasına yaklaştığınızda, kapının otomatik olarak açılmasını sağlayan yöntemdir.
4- Sesli geçiş: Mobil uygulama açık iken "1 Nolu Turnike" veya "Engelli Geçişi" şeklinde bir sesli bildirim ile geçiş noktasının açılmasını sağlayan mimaridir.
* Temel sürümde yalnızca birinci geçiş yöntemi sunulmaktadır.

AGS, her alanda farklı iş modellerine entegre edilebilir, sürekli geliştirilebilir, geleceğe ayak uydurabilir, yeni bir mikro lokasyon teknolojidir.
Mobil uygulama ile yetki dahilinde AGS cihazlarının yönetilmesi sağlanır. Herhangi bir giriş noktasına yerleştirilen bir AGS ile mobil uygulamamız otomatik olarak iletişime geçer ve talebiniz doğrultusunda geçiş noktasını açmanızı sağlar.

AGS Çalışma Prensibi
1- Etkileşim alanına geldiğinizde Mobil Cihazınız algılanır.
2- Mobil Uygulama ekranınıza bir bildirim yansır.
3- "Hoş geldiniz" mesajı ile birlikte (zorunlu değildir, yönetilebilir), giriş onayınız istenir.
4- Yetkiniz dahilinde istediğiniz giriş noktasına tıklayıp, giriş noktasının açılmasını sağlarsınız.

AGS Entegre Edilebilir Sistemler
1- Ana Giriş Kapıları,
2- Turnike sistemleri,
3- Bariyer Sistemleri,
4- Otopark veya Garaj Giriş Sistemleri,
5- Road Blocker Sistemleri,

AGS Uygulama Alanları
1- Plaza ve bina geçiş sistemleri
2- Personel takip sistemleri
3 -Okul öğrenci geçiş takip sistemleri
4- Yemekhane geçiş sistemleri
5- Spor salonu geçiş sistemleri
6- Stadyum üye geçiş sistemleri
7- Fuar geçiş sistemleri
8- Üye takip sistemi olan tüm kurum ve ferdi işletmeler

AGS Mimarisinin Diğer Özellikleri
* Mikro Lokasyonda Yönlendirme,
* Yakın alanda, gerçek zamanlı tanıtım veya davet,
* Yakın alanda, gerçek zamanlı anlık bildirim,
* Tüm geçişler ve geçiş noktalarının raporlanması
* Birden fazla lokasyona entegre edilebilir
* Her lokasyon için birden fazla giriş noktası yetkisi verilebilir.

AGS modülleri; Yüksek pil ömrü, Düşük enerji ihtiyacı ve donanımsal olarak Güncellenebilir bir altyapıya sahiptir. Cihaz mobil uygulama etkileşimi yerleşim yoğunluğu doğrultusunda birkaç cm’den, 50 m seviyesine kadar değişebilmektedir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mobil Android Emulator Altıner 5 388 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Tüm Platformlar için Hızlı uygulama Geliştirme - Tüm Örnek Uygulamalar RAD Coder 11 4.013 25-06-2023, Saat: 15:38
Son Yorum: walidAlgeria
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 881 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre
  mobil local veri tabanı ve telefona nasıl yüklenecek mudipasa 7 1.624 22-12-2022, Saat: 18:09
Son Yorum: mcuyan
  Mobil cihazda barkod ? cemakkus 13 3.073 02-11-2022, Saat: 13:43
Son Yorum: RAD Coder

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi