Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HES Kodu Sorgulaması hakkında
Merhabalar

Bir projede program içerisinden tek yada liste halinde HES kodu sorgulaması talep edilmektedir. 
Bu konuda bilgisi olan var mı acaba

Teşekkürler
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Buradaki kritere uyuyorsanız başvuru yapıp api alabilirsiniz.

https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/HES_...%C4%B1.pdf
(09-10-2020, Saat: 15:31)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buradaki kritere uyuyorsanız başvuru yapıp api alabilirsiniz.

https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/HES_...%C4%B1.pdf

Öncelikle ilginiz için teşekkürler bu dökümanı bulmuştum
Döküman içeriğindeki "Kimler entegre olabilir" başlığı altında aşağıdaki şekilde belirtiliyor.
    Bakanlıkların merkez teşkilatları. 
    En az 500 çalışanı bulunan kamu kurumları. 
    En az 500 çalışanı bulunan iş yerleri.

Fakat Oteller, otobüs firmaları, turizm firmaları vb yerler yukarıdaki şartları sağlamıyor.
Bunlar nasıl yapıyor bu durumda acaba
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
500 altı olanlar yapamıyor sanırım. bende almak istedim ama bu kritere uymuyoruz. Birde şirket yetkilisinin e-imza ile başvurman gerekiyor.
Merhaba,

uetds incele dolaylı olarak ordan da sorgulama yapabiliyorsunuz başvurusu daha kolay olabilir.
Merhaba,

eğer reklama giriyorsa silebilirim.

heskontrol.com üzerinden bu hizmeti kullanabilirsiniz.
edevlet üzerinden toplu hes kodu sorgulaması yapılabilmektedir.
hatta farklı gruplar oluşturulup her gruba manuel yada excelden toplu hes kodu yüklenip topluca sorgulamalar yapılabilmektedir.
https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/HES.pdf

bu pdf'in son sayfasında detaylı anlatıyor.
59VKqR.jpg
Sorsaydı Bilirdi Sormuyor ki Bilsin.
Bilseydi Sorardı Bilmiyor ki Sorsun. 
Merhaba.

- Telefonumdan TCP erişim paketlerine şöyle bir baktım; amacım kesinlikle yasal bir şekilde telefon yerine "Kendi kişisel Hayat Eve Sığar uygulama hesabım ile bilgisayar üzerinden ulaşmanın yolu var mı ?"   sorusuna yanıt aramak idi. Biliyorsunuz bu uygulama ile QR code veya yazarak başkalarına ait olsa da tekil sorgulama yapabiliyoruz, toplu sorgulama için uygulamaya robotik erişim lazım. 

https :// hessvc .saglik .gov .tr/ adresini paketlerde gördüm, deneyince de mobil site erişim ekranı geliyor. 

* İlk bakışta bu kadarını gördüm. Paylaşayım dedim. 

* Kurumdan protokol ve/veya maç yayınlarında gerekeceği öngörülerek benden bir talepleri olmuştu, toplu akreditasyon için HES kodu girişlerini nasıl kontrol ederiz diye sormuşlardı... Henüz nihai sonuç değil ama bir başlangıç olarak görüyorum.

Login bilgileri Telefon Numarası / eposta / vs vs ne olduğunu henüz bilmiyorum. Kurulumu kaldırıp yeniden kurarken anlaşılabileceğini değerlendiriyorum.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(12-10-2020, Saat: 20:04)sunye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

eğer reklama giriyorsa silebilirim.

heskontrol.com üzerinden bu hizmeti kullanabilirsiniz.

hocam bunun resmi kanalda geçerliliği var mı ? bakanlıkta bu şekilde doğrulama şekli yok çünkü. 500 çalışan altındakiler için excel ile edevlet üzerinden varmış yada mobil uygulama ile tek tek varmış. HES destek bana bu şekide bilgi aktardı.
Merhaba Muharrem hocam,

bu konuda bir gelişme oldumu acaba bilgi verebilirmisiniz.

(14-10-2020, Saat: 22:17)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

- Telefonumdan TCP erişim paketlerine şöyle bir baktım; amacım kesinlikle yasal bir şekilde telefon yerine "Kendi kişisel Hayat Eve Sığar uygulama hesabım ile bilgisayar üzerinden ulaşmanın yolu var mı ?"   sorusuna yanıt aramak idi. Biliyorsunuz bu uygulama ile QR code veya yazarak başkalarına ait olsa da tekil sorgulama yapabiliyoruz, toplu sorgulama için uygulamaya robotik erişim lazım. 

https :// hessvc .saglik .gov .tr/ adresini paketlerde gördüm, deneyince de mobil site erişim ekranı geliyor. 

* İlk bakışta bu kadarını gördüm. Paylaşayım dedim. 

* Kurumdan protokol ve/veya maç yayınlarında gerekeceği öngörülerek benden bir talepleri olmuştu, toplu akreditasyon için HES kodu girişlerini nasıl kontrol ederiz diye sormuşlardı... Henüz nihai sonuç değil ama bir başlangıç olarak görüyorum.

Login bilgileri Telefon Numarası / eposta / vs vs ne olduğunu henüz bilmiyorum. Kurulumu kaldırıp yeniden kurarken anlaşılabileceğini değerlendiriyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AES Şifreleme Hakkında tmrksmt 18 1.281 14-02-2024, Saat: 10:42
Son Yorum: tmrksmt
  TDictionary kullanımım hakkında yhackup 3 399 09-02-2024, Saat: 15:58
Son Yorum: SimaWB
  TfrxReport Rapor dizaynı hakkında yhackup 2 234 24-01-2024, Saat: 11:35
Son Yorum: yhackup
  EdgeBrowser Hakkında bydelphi 2 511 19-11-2023, Saat: 10:21
Son Yorum: bydelphi
  Windows API kodu çözümlemesi parlakcuma 1 638 23-09-2023, Saat: 05:29
Son Yorum: parlakcuma