Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
istek verileri
Hayırlı akşamlar cümleten bir konu hakkında bir fikir danışmak isterim.

Online bir oyunvar ona bot yazmak istiyorum. Bu oyun android tabanlı emulatörde çalışıyor. Bu oyuna gelen verileri delphide görmek istiyorum. Bu mümkünmü eğer mümkünse hangi konulara bakmam gerekir. Tabi daha önce böyle bir işle uğraşan arkadaşlar var ise eğer bilgilerini paylaşa bilirlerse çok sevinirim. küçük bir örnek de olabilir. herşey için şimdiden teşekkür ederim.
(15-10-2020, Saat: 23:03)guvenlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı akşamlar cümleten bir konu hakkında bir fikir danışmak isterim.

Online bir oyunvar ona bot yazmak istiyorum. Bu oyun android tabanlı emulatörde çalışıyor. Bu oyuna gelen verileri delphide görmek istiyorum. Bu mümkünmü eğer mümkünse hangi konulara bakmam gerekir. Tabi daha önce böyle bir işle uğraşan arkadaşlar var ise eğer bilgilerini paylaşa bilirlerse çok sevinirim. küçük bir örnek de olabilir. herşey için şimdiden teşekkür ederim.

cheatenginenin arm debugger kodlarını incelemekle başlayabilirsin, bu arada yanlış forumdasın,

https://www.unknowncheats.me/forum/index.php

şunun gibi forumlardan daha iyi teknik bilgi alabilirsin, tabiki yabancı dil ve bolca zaman vede yaşın yeterli ise.

temelde platforma göre makine x86 x64 arm op kodlarının işlevlerini öğreneceksin,

uygulamaların algoritma yapılarına biraz aşına olman gerekiyor, algoritmalar nasıl işler, hayatında hiç bir program yazamadı isen işin zor,

akabinde d3d ve duruma göre opengl apilerininde işevlerini öğreneceksin, bu sebeple bu apilerle küçük oyunlar yapmanı öneririm,

akabinde ida ollydbg gibi debuggerleri ve eklentilerini kullanmayı öğreneceksin, ve pseudecode lere baktığında işletim sistemleri kütüphanelerinin apilerine aşina olman gerekiyorki nerede ne yapıldığını anlayasın,

sonrasında bu kod işlevlerini procedure bazlı analiz edip etiketliyecek fonksiyon ve işlevleri anlamdıracak, sonra nerede
ne yapman gerektiğine karar verip, memorypatchmi kod injecksiyonumu dll api yönlendirmesi gibi yollarla hookmu yapacaksın karar vererek, uygulama oyun belleğinde yapacağın manipilasyonlardan sonra oyunun programın uygun bellek andreslerindeki fonksiyonları çağırttıracaksın.

sen ben bu işi arm için yapacağım diyorsun senin işin çok daha zor, cihazı rootlayacaksın, rootlu cihazda o oyunun çalışmasını sağlayacaksın, sonra hangi oyun uygulama değerlerinin sunucu tarafından işletildiğini hangilerinin app tarafından işletilip server tarafından referans alındığını tespit edeceksin, bellek adreslerinide tespit edeceksin,
uygulama bu bellek adreslerinin modifye ediliğini tespit etmek için 2. bir fonksiyonla periyodik değiştirilme taramasıda yapıyor olabilir misal pubg gibi onlarıda atacaksın.

böyle tonlarca durum var, reverse engineering videolarını izlemelisin, misal fitgirl video larından başlayabilirsin.

https://youtu.be/JPvcLLYR0tE?t=635  -> binary ve pseudo codesi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  farkli tablolardan verileri dataset e toplama sadikacar60 12 1.871 23-03-2023, Saat: 18:34
Son Yorum: sadikacar60
  DBGrid1'deki Verileri Tabloya Aktarma OZCANK 11 5.018 28-09-2022, Saat: 15:49
Son Yorum: OZCANK
  FDMemtable İçeriğindeki Verileri Veritabanına Kaydetme bünyamin68 1 822 22-07-2022, Saat: 21:18
Son Yorum: mcuyan
  [ÇÖZÜLDÜ] n.. kadar Listviewdaki verileri kayıt shooterman 7 2.220 22-04-2021, Saat: 16:42
Son Yorum: shooterman
  [ÇÖZÜLDÜ] Tablodaki verileri belirli bir düzenle memoya aktarma shooterman 8 2.879 25-12-2020, Saat: 17:14
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi