Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Combobox ile ilgili font , size ve renk ayarı
Mobil uygulamalarda combobox kullanılabiliyor sanırım ben kullandım pek sorun çıkmadı ama görsel kısmını ayarlayamıyorum , yazı  , font kısmı çok acaip çıkıyor nasıl ayarlanıyor acaba ? 
Diğer bileşenlerdeki gibi textsettings seçeneği yok farklı bir ayarı mı var. Yoksa mobil uygulamalarda buna eşdeğer başka bir bileşen mi var. ( Database içinden veri yükleyip seçtirmem gerekiyor)

Teşekkürler

{Biraz aşama kaydetdim bunuda sizinle paylaşmak isterim. Seçim yaptıktan sonra ekranda görünecek olan ekranla ilgili değişiklikler yapılabiliyor.işine yarayacak biri olabilir diye paylaşıyorum.}

With Combobox1 do begin
      items.add('');  // Birden fazla satır eklenecekse her satır için öncelikle boş bir items eklenmeli.
      ListBox.ListItems[recno].Text := 'DENEME';
      ListBox.ListItems[recno].TextSettings.FontColor := TAlphaColorRec.Black;
      ListBox.ListItems[recno].TextSettings.Font.Family := 'Mina-Regular';
      ListBox.ListItems[recno].TextSettings.Font.Size := 12 ;
      ListBox.ListItems[recno].StyledSettings := combo.ListBox.ListItems[0].StyledSettings - [TStyledSetting.ssFontColor,TStyledSetting.ssFamily , TStyledSetting.ssSize ,                       TStyledSetting.ssOther ];
    End;

Combobox tıklandığında gelen ekran ile ilgili birşeyler yapılabiliyor mu bilmiyorum , araştırıyorum bulabilirsem onuda paylaşacağım.

Bu Konudaki Yorumlar
Combobox ile ilgili font , size ve renk ayarı - Yazar: Bay_Y - 17-03-2018, Saat: 11:20
Combobox ile ilgili font , size ve renk ayarı - Yazar: Bay_Y - 05-07-2018, Saat: 13:12

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Andorid Font Hakkında barissagir 2 295 20-11-2023, Saat: 09:05
Son Yorum: RAD Coder
  FMX Mimarisinde Harici FONT (True - Type) Kullanmak RAD Coder 1 345 26-10-2023, Saat: 18:40
Son Yorum: SamerAssil
  Android ayarlarındaki font boyutuna uyumluluk serifaliyagci 1 451 02-07-2023, Saat: 23:11
Son Yorum: serifaliyagci
  FMX Türkçe harf ayarı (Çözüldü) emozgun 1 496 14-05-2023, Saat: 08:25
Son Yorum: emozgun
  FMX ile ilgili Örnekler mcuyan 3 764 14-11-2022, Saat: 16:02
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi