Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
#24
@cexx bey , bu sorunun iki olası sonucu mevcut. İlki inançsız birisiniz ki daha çok bu anlaşılıyor, o zaman inanmadığınız için size bir dayatma söz konusu olamaz. Yani konu orada biter. Ama inanıyorda yapıyorsanız bu tür durumları hoş karşılamanız gerekiyor. Dinden çıkma meselesi başka şeye benzemez. Smile
Kafire rahmet okumakta böyledir. Bana hatırlatılsa bir daha dikkat ederim. Bunları din siyaset şeklinde yansıtmakta yanlış diye düşünü
yorum. Sonuçta grubun amacı farklı, ben sadece dini günlük yaşantımızdan soyutlayamayacağımızı söylemeye çalışıyorum.
İnanmıyorsanız zaten alınmanızı gerektirecek bir durum da oluşmuyor. Yaratmak bence de itici duruyor Smile oldum olası "oluşturmak" olarak kullanırım.
Ek olarak kadere, feleğe sövmekte böyledir. Bu söz direk Allah'u Azimüşşan'a gidecektir. Bu da en tehlikeli durumlardan biri bir müslüman için.

Kaldı ki burada birbirimizi yemek için veya fikirlerimizi dayatmak baskılamak için bulunmuyoruz. İki satır içerisinde belirttim. Kaldı ki dinimiz bize bunu emrediyor. Yahudilerin bu huyu olmadığı birbirlerinde gördükleri yanlışlıklarda uyarmadıkları için helak olduğunu beyan ediyor. Bu nedenle bir kişi müslüman ise bu tüm hayatını etkiler.
Bunu özellikle irdelediğiniz için detaylandırdığımı belirtmeliyim.

Profili neden inceleme gereği duyduğunuzu anlamamış olsamda misal ben profilinizi açma gereği bile duymuş değilim. İnanç ve hassasiyetler saklanmaz, yaşanır. Eğer inanmıyorsan sakla demek yerine kendin bu rahatsızlığını saklayabilirdin eğer saklayamadıysan kendimize saklayalım da dememen gerekiyor doğal olarak. Etki ve tepki, momentumun korunumu. Polemiğe dönmesini istemesemde dilim sivri ve mantığım kuvvetlidir. Bu nedenle yeterince açık olduğuma inanıyorum. Daha fazla devam ettirmeye lüzum görmüyorum ama görüyorsanız devamını getirebilirim ama benim sebep olduğum bir tartışma zinciri olmamış olur. Böyle tartışmaların bir varış noktası yoktur bunuda ekleyeyim. Genelde taraflardan biri susana veya engellenene kadar devam eder. Gereksiz olan bu.


@mrmarman bende yaşlılığına vereyim madem, genç olduğuma dair referansları nereden aldın bilmiyorum. (Konu rengi değişirse ben de kullandığın hitap şekliyle hitap ederim siz yerini sene bırakır) Kusura bakma üslubun sertleşirse göreceğin tepki yumuşak olmaz hiçbir yerde.
Bende senin yetiştiğin ortamda bir takım sıkıntılar olduğu kanaatindeyim. Kendi açından bakman doğal kişi kendi yanlışını görmez, kendini hep doğru sanır. Madem saygı duyuyorsun saygı karşılıklıdır benim içinde sana saygı duymak icab eder.
Kadim konusunun konuyla bir alakası yok ona sadece kullanım yanlışlığı denilebilir . Hızını alamamış "suç" dan bahsetmişsin güldürdün beni Big Grin biraz daha devam etsek ithamlarda edeceksin çok belli. Siyasete bağlayacağına da eminim. Görünen köy klavuz istemez. Senin gibi düşünmeyen herkes büyük suç işlediler, pardon suçlu kendileri değil yetiştikleri çevreydi.

Sonuç olarak özetlersek: Müslüman memlekette yaptığım şeyden daha doğal birşey olamaz. Smile
Uzatanda ben değilim, inançsız olduğunuzu söyleyip geçebilirdiniz. benzerliklerimizi önplana çıkarabilirdik. Cevap hakkımı kullandım, daha fazla uzatıp uzatmamak ise size kalmış bir tercih.


Bu Konudaki Yorumlar
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program - Yazar: coyistik - 31-03-2019, Saat: 15:33

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.3 Rio için FGX bileşenleri Abdullah ILGAZ 4 6.695 25-05-2020, Saat: 15:43
Son Yorum: berk06
  delphi source fuscator muratoguz 1 557 12-01-2020, Saat: 17:51
Son Yorum: Javs
  Program tarafından kullanılan portlar SimaWB 19 4.597 15-05-2019, Saat: 08:15
Son Yorum: yhackup
  Delphi Tokyo Git Entegrasyon Hakkında adelphiforumz 9 2.266 13-12-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: engerex
  Minecraft Clone - Delphi Sürümü Fesih ARSLAN 3 1.385 29-10-2018, Saat: 13:50
Son Yorum: Fesih ARSLANKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi