Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İki tabloyu karşılaştırma ve tabloda boşluk doldurma
Merhabalar, bir uygulama geliştiriyorum delphi 10.3 kullanıyorum verilerimi sqlite kullanarak alıyorum. 2 adet tablom var 1.tablomda 3 sütun var öğrenci numarası, adı ve yaşı. 2.tablomda da 3 sütun var ilk sütun öğrenci numarası ve bu sütun boş 2.sütun öğrenci adı ve ailelerinin iletişim bilgileri yazıyor 3.sütun kardeş bilgisi. Delphiye bu iki tabloyu stringrid üzerine aktarıyorum fakat 2.tablomda öğrenci numarası sütununu doldurmam gerekiyor elle yazmam çok zaman alacağı için bunu kodla yapmak istiyorum. 1.tablomdaki öğrenci ismini 2.tablomda bulduğunda karşısına gelen öğrenci numarası sütununu doldurmasını istiyorum her seferinde bir alt satırda arama yaparak bütün listeyi doldurmak istiyorum. Öğrenci isimelrinde büyük küçük harf farklılığı sorunuda var. Bir döngü oluşturmam gerek sanırım ama delphide çok yeniyim bir türlü yapamadım bu konuda fikir verebilecek yardımcı olabilecek arkadaşlarım varsa şimdiden çok teşekkûr ederim.

Bu Konudaki Yorumlar
İki tabloyu karşılaştırma ve tabloda boşluk doldurma - Yazar: Gumiho309 - 23-09-2020, Saat: 12:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi