Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loading DLL from memory - DLL yükleme ama fiziki değil memorystream ile
Merhaba. 

* Daha önce forumda paylaşıldı veya bahsi geçtiyse henüz görmedim, aramalarımda da bir sonuç alamadım. Bu nedenle paylaşayım dedim.

- Bugün elimdeki bazı kodlar için DLL paketler hazırlıyordum. 

- Daha önce DLL dosyalarını resource içinde veya binary array olarak PAS unit haline dönüştürüp kullanmışlığım var ama bu DLL'leri nihayetinde fiziki birer DLL yapıp ondan sonra LoadLibrary yapmam gerekiyordu. Resource içine gömsem de aynısı.

- PAS unit yapmışken, bir daha fiziki dosya oluşturmadan direkt memory stream üzerinden neden çalıştıramayayım diyerek araştırmaya başladım.

* "Loading DLL from memory" başlıklı linke denk geldim. C++ kod örnekleriyle çok güzel bir anlatım yapılış. Ben de bunu Delphi diline port edebilir miyim derken bir de ne göreyim, en altta Pyton ve Delphi için bunu yapan bir iyilik sever varmış. bu Google Code Archive linkinden kaynak unit koduna ulaşabilirsiniz. Ben denedim ve oldukça başarılı buldum.

Örnek projeler de hazırlanmış pakete konmuş. 

* Kendisine gıyaben saygılarımı iletiyor ve ilgilisine diyerek de yazımı sonlandırıyorum.  Idea

rirdojfavwfgwavtd6vn.png
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Bu Konudaki Yorumlar
Loading DLL from memory - DLL yükleme ama fiziki değil memorystream ile - Yazar: mrmarman - 05-01-2021, Saat: 15:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi