Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radyo için Bileşen
Arkadaşlar merhaba;

Delphi ile radyo yapmaya çalışıyorum fakat bazı problemler var. 
mediaplayer bileşeniyle yapmak istedim shoutcast ın verdiği "listen.pls" dosyasını desteklemiyor.
windows media player bileşenini kurdum ondada desteklemedi. windowsun kendi yüklü olduğu mediaplayer ide desteklemedi.
VLCplayer bileşenini kurdum destekledi ve güzelde çalışıyor fakat uygulamayı başka bir bilgisayara kurduğumda "exception eolesyserror in module radyo.exe sınıf kaydedilmemiş diye uyarı veriyor. Bu hatayı araştırdım ama kesin bir sonuç bulamadım. bulduklarımıda ben yapamadım.

daha önce böyle bir sorunla karşılaşan veya radyo yapan arkadaşlar ne önerirsiniz. hangi bileşenle çalıştırabilirim bu dosyayı.
Merhaba,

Kodlar eski fakat hala çalıştığına eminim.
https://github.com/ersanyakit/FMX.Radio
örnek dosyayı daha önce denemiştim. hatta düne kadar çalışan bu proje bugün çalışmaz oldu. ayrıca vlc player şu anda en güzel çalışan eklenti ama başka bilgisayarda birtürlü çalıştıramadım. sınıf kaydedilemedi hatasını düzeltmem lazım. windowsa activex i nasıl kaydettireceğim hakkında bilgisi olan varmıdır.
(19-02-2020, Saat: 13:22)ercanskose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: windowsa activex i nasıl kaydettireceğim hakkında bilgisi olan varmıdır.

regsvr32
There's no place like 127.0.0.1
(19-02-2020, Saat: 17:30)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-02-2020, Saat: 13:22)ercanskose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: windowsa activex i nasıl kaydettireceğim hakkında bilgisi olan varmıdır.

regsvr32

teşekkürler fakat verdiin cevap çok yerde var fakat hiçbirini yapamadım. daha önce böyle bir işlem yapmadığım için nasıl yapılacağınıda bilmiyorum.
(19-02-2020, Saat: 21:04)ercanskose Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-02-2020, Saat: 17:30)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: regsvr32

teşekkürler fakat verdiin cevap çok yerde var fakat hiçbirini yapamadım. daha önce böyle bir işlem yapmadığım için nasıl yapılacağınıda bilmiyorum.

Buradaki örneğe baktınız mı?
WMPLib_TLB Kullan hocam
Merhaba daha önce bende Vlc ile Film uygulaması yapmıştım fakat Vlc olmayan bilgisayarlarda çalışmıyordu PascalVlc kurup Dll'leri .exe'nin olduğu klasöre atınca çalışıyordu
Buradaki konumda anlatışmıştı incelerseniz sorununuz çözülebilir.
kolay gelsin
Muharrem ARSLAN
(19-02-2020, Saat: 02:24)berk06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Buna göza attınız mı?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(19-02-2020, Saat: 02:24)berk06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

(20-02-2020, Saat: 06:57)Ahmet İPEKÇİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WMPLib_TLB Kullan hocam

wmp listen.pls dosyası çalıştırmıyor onuda denedim. şimdi şu paslibvlc olanı bir deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tanım Bulamadım Bu Hata İçin hi_selamlar 11 1.338 30-10-2023, Saat: 18:20
Son Yorum: hi_selamlar
  Yeni Bir Dil için Tavsiye KUNTAY 24 3.736 04-08-2023, Saat: 13:54
Son Yorum: Halil Han BADEM
  Görsel Bileşen konusunda uzman arkadaşlar... baloglurecep 1 481 14-01-2023, Saat: 08:49
Son Yorum: cinarbil
  Desktop uygulaması için arayüz önerisi rmzgenius 2 824 27-10-2022, Saat: 15:33
Son Yorum: delphi.developer
Question MdiChild Form İçin Create Helper? YILDIRIMBEY 1 593 10-10-2022, Saat: 10:53
Son Yorum: YILDIRIMBEY

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi