Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gmail OAuth Mail Alma
Merhabalar,

Mevcut bir uygulamamızda Indy IMAP ile Gmail'den mailleri alabiliyoruz. Ancak kullanıcının GMail ayarlarında Less Secure App seçeneğini aktif etmesi gerekiyor. Müşteriden bunu isteyemediğimiz durumlar oluyor. Ayrıca Google yakın bir zamanda bu seçeneği kaldıracağını duyurdu.

Bunun yerine OAuth protokolü ile kimlik doğrulama işlemi tavsiye ediliyor. 
Google apileri için OAuth doğrulaması yapan Delphi kodları buldum ancak sonuç alamadım.

Delphi ile Gmail için OAuth kimlik doğrulamasını nasıl yapabilirim? daha önce yapmış olan var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.
Cevap dönerse fonksiyondur, dönmezse prosedür. Hata dönerse hiç senin olmamıştır. 
(13-12-2020, Saat: 23:34)resatarikan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Mevcut bir uygulamamızda Indy IMAP ile Gmail'den mailleri alabiliyoruz. Ancak kullanıcının GMail ayarlarında Less Secure App seçeneğini aktif etmesi gerekiyor. Müşteriden bunu isteyemediğimiz durumlar oluyor. Ayrıca Google yakın bir zamanda bu seçeneği kaldıracağını duyurdu.

Google apileri için OAuth doğrulaması yapan Delphi kodları buldum ancak sonuç alamadım.

Delphi ile Gmail için OAuth kimlik doğrulamasını nasıl yapabilirim? daha önce yapmış olan var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Soru sorarken; Kullandığınız metodu kodları eklerseniz, hata alıyorsanız onu da eklerseniz hem sizin hem de yardımcı olmak isteyenler açısından daha iyi olur!

Bunu denediniz mi?
Delphi'nin kendi demo'larında da OAuth2 ile Google'a bağlanma örneği mevcut:
http://docwiki.embarcadero.com/CodeExamp...emo_Sample

10.4 için kodlar:
https://github.com/Embarcadero/RADStudio...e/RESTDemo
There's no place like 127.0.0.1

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Link'i incelemenizi öneririm.

https://github.com/geoffsmith82/GmailAuthSMTP/,

Umarım faydalı olur.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
OAuth 2.0 üzerine yazdıklarımı kafa karışıklığı yaratmaması için siliyorum. 

Çünkü müşterinize, kendilerinin eposta hesabı üzerinden erişimi yapması için bir düzenek kurmaya çalıştığınızı sorunuzdan ikinci defa bakınca anlıyorum. Müşterinizin developer hesabı üzerinden API desteği başvuru yapması beklenmeyeceğinden bu cevabım yok hükmünde....
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(14-12-2020, Saat: 13:45)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Link'i incelemenizi öneririm.

https://github.com/geoffsmith82/GmailAuthSMTP/,

Umarım faydalı olur.

Kolay gelsin.

Bu örnek faydalı oldu. Şuan mail gönderebiliyorum. Uygulamanın verify süreci var. Artık onu da halledeceğiz.

Tüm cevaplar için teşekkür ederim.
Cevap dönerse fonksiyondur, dönmezse prosedür. Hata dönerse hiç senin olmamıştır. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  IEC 61850 Potokolünden veri alma shooterman 1 413 14-03-2024, Saat: 11:38
Son Yorum: shooterman
  Gmail Mail Gönderirken Connection Gracefuly Hatası COMMANDX 0 182 02-02-2024, Saat: 15:21
Son Yorum: COMMANDX
  Problem - ZKTeco Cihazlardan Anlık Veri Alma mad85 16 7.951 25-12-2023, Saat: 11:35
Son Yorum: osiso
  [ÇÖZÜLDÜ]Firebase Bearer Token Alma shooterman 8 620 05-12-2023, Saat: 12:17
Son Yorum: shooterman
  yeni kayıtta bildirim alma ercanskose 5 1.108 26-06-2023, Saat: 13:04
Son Yorum: ercanskose

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi