Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ModuleName
Project Options - Versionİnfo kısmındaki Packages karşısındaki modulename ' yi silince uygulama hata veriyor sertifika ile ilgili , bunu nasıl çözebilirim ,
VersionName , ProductName tarzında şeyler yazmayı denedim olmadı yeni sertifika felan mı oluşturmam lazım . Teşekkürler.

.$(ModuleName)
Merhaba,

2017-05-23_10-23-30.png

Version Info sekmesindeki package (iOS hedef platformu için CFBundleIdentifier) alanı; mobil platform için geliştirilen kurulum dosyası adıdır.
Android ve iOS hedef platformlarında kullanacağınız bu uygulama isimlerinin benzersiz olması gerekiyor.
Aynı sekmede yer alan label (Android platformu için) ve CFBundleDisplayName (iOS platfromu için) alanları ise uygulama kurulduktan sonra
ana ekranda (Home Screen) görüntülenecek uygulama adıdır. Yani uygulama kısa yolunda görünecek addır.

package alanını 3 kısımdan oluşur; 1 Kısım: com 2. kısım FirmaAdı 3 kısım uygulama adıdır.
Örneğin; com.akmegasoft.ajanda

Yeni bir projede varsayılan isim com.embarcadero.$(ModuleName) olarak gelmektedir. Son kısımda yer alan $(ModuleName), Proje Adıdır.
Yani Project Manager penceresinde, projenize hangi adı verdiyseniz, uygulamanız kurulduğunda o isimle kurulacaktır.
Örneğin; Proje Adınız OkulOtomasyon olsun.
Bu durumda com.embarcadero.$(ModuleName) uygulama parametresi, derleme sonucunda com.embarcadero.OkulOtomasyon paket adına dönüşecektir.

Package alanındaki bu adı, yukarıda anlatmış olduğum kurallar doğrultusunda yazarsanız, herhangi bir hata oluşmaz.

Android veya iOS uygulamalar için lokelde (iOS Simulator, AVD manager veya gerçek cihaz testlerinde) herhangi bir sertifika üretmenize gerek yok.
Sertifikalar, yalnızca dağıtım (Google Play veya Apple Store) aşamasında üretilir ve kullanılırlar.
Ben modulename değilde kendi belirlediğim isimleri yapmak istedim hata aldım hocam
(23-05-2017, Saat: 10:54)Paranoyaq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben modulename değilde kendi belirlediğim isimleri yapmak istedim hata aldım hocam

(23-05-2017, Saat: 10:50)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ....

package alanını 3 kısımdan oluşur; 1 Kısım: com 2. kısım FirmaAdı 3 kısım uygulama adıdır.
Örneğin; com.akmegasoft.ajanda
...
Package alanındaki bu adı, yukarıda anlatmış olduğum kurallar doğrultusunda yazarsanız, herhangi bir hata oluşmaz.

.....
(23-05-2017, Saat: 10:54)Paranoyaq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben modulename değilde kendi belirlediğim isimleri yapmak istedim hata aldım hocam

Bence yapmayı deneyip hata veren şeyi bizle paylaşmalısınız Smile
Yeni Nesil Yazılımcı
Linkedin: https://tr.linkedin.com/in/barisatalay07
(23-05-2017, Saat: 11:08)barisatalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Bence yapmayı deneyip hata veren şeyi bizle paylaşmalısınız Smile

P0XyV5.png

ModuleName kısmını kaldırıp başka bişey koymadı denedim ya ben yapamıyorum ya olmuyor . Proje ismini değiştirerek idare ediyorum.
(24-05-2017, Saat: 07:08)Paranoyaq Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-05-2017, Saat: 11:08)barisatalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence yapmayı deneyip hata veren şeyi bizle paylaşmalısınız Smile

P0XyV5.png

ModuleName kısmını kaldırıp başka bişey koymadı denedim ya ben yapamıyorum ya olmuyor . Proje ismini değiştirerek idare ediyorum.

"$ModuleName" yazan yeri tam olarak silip, kendi belirlediğiniz kelimeyi girebilirsiniz. Bu hata mesajı ise sizin emulatörünüzden kaynaklı zannedersem. .apk dosyasını "bin" klasöründen telefona aktararak yüklemeyi deneyiniz.
kisisel_logo_dark.png

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi