Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Activex Kullanma veya oluşturma
Merhaba, müzik player projemi  yeniden düzenlemek için uzun süredir yollar arıyorum. Sorunum media player yüklü olmayan bilgisayarlarda projemin çalışmıyor olması. (Usb den çalışan işletim sistemlerinde programımı çalıştırmak istiyorum)

- Çalışmama sebebi - 
   Projemi oluştururken WMPLib_TLB.dcu dosyasını kullanarak oluşturdum için , programın çalışacağı bilgisayarda media playerın ve ActiveX lerin windowsa yüklenmiş olması gerekiyor. 

- Denediğim yollar -
1) Media playerı portable ( Taşınabilir ) olarak windowsa ekledim, fakat taşınabilir olarak eklendiği için ilgili ActiveXler yüklenmemiş oldu. Dolayısı ile WMPLib_TLB.dcu dosyasını kullanarak media player özelliklerine erişemedi ve çalışmadı..

2) VLC Player ile projemi yeniden yazmak istedim. Gördüm ki türkçe kaynak çok az, media playerdeki bazı özellikler yok (örneğin ses spectrumu, video en boy oran sorunu vs gibi..) 

-- Merak ettiğim ve öğrenmek istediğim --
1) Acaba bu media player ActiveX dosyalarını elle oluşturup, taşınabilir media player ile proje klasöründen çalıştırabilirmiyim. Bunun bir yolu varmı ? 
2)  Sorun acaba WMPLib_TLB.dcu kullanarak projemi oluşturmaktan mı . Media player atvicex değilde komponent olarak proje klasöründe kullanılıp çalıştırılabilirmi ?

Bu konu hakkında fikir ve çözümlerinize ihtiyacım var.  Çok uzun süredir çözümsüz kaldım. Lütfen yardımlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
İyi çalışmalar
FFMPEG kullanmayı hiç denediniz mi? Cross-platform olduğu için taşınması kolaydır diye tahmin ediyorum. Tabi sizin istediğiniz özellikleri kapsıyor mu bilemiyorum. 
Burada ücretli bileşen seti var. Demolarında player da var. 
Eğer ffmpeg ihtiyacınızı karşılıyorsa; open-source bir proje olduğu için belki biraz uğraşıp ücretsiz şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.
Bakınız: 
https://github.com/DelphiForBroadcasting/ffmpeg-delphi
There's no place like 127.0.0.1
Evet ona bakmıştım.Teşekkürler .
Eğer sadece mp3, wav, flac, ogg aac gibi ses dosyalarını oynatacaksan Bass Library işini fazlasıyla görecektir.
Teşekürler. Video klipler de var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 237 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Yeni Component Oluşturma yhackup 2 772 20-04-2023, Saat: 11:39
Son Yorum: yhackup
  CoInitialize oluşturma hatası Bay_Y 2 598 20-02-2023, Saat: 16:20
Son Yorum: Bay_Y
  Html veya Xml pdf e çevirme ahmet6513 11 2.701 02-01-2023, Saat: 15:22
Son Yorum: ahmet6513
  DBGrid'i Çok Fonksiyonlu Kullanma bünyamin68 10 2.749 17-12-2022, Saat: 22:37
Son Yorum: zuluman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi