Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MySQL Virüs
3306 Port'unu 10 dakikalığına açmamla virüs doldu temizledim temizledim ama bir yerde kalıntı var ki temizleyemiyorum tıkandım format atacağım,
öyle ki mysqld.exe 'yi siliyorum yeniden oluşuyor. her nerdeyse virüs yeniden oluşturuyor.

demem o ki dikkatli olun
Virüs programı açarken uyarıda bulunmuyor mu içeriği ile ilgili
Don't fear the try!
Merhaba,
https://malwaremusings.com/2013/02/14/ho...l-attacks/ linkinde anlatılan olabilir mi?
(12-06-2017, Saat: 17:01)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
https://malwaremusings.com/2013/02/14/ho...l-attacks/ linkinde anlatılan olabilir mi?

Evet cna12.dll olan virüs, çok pis bir şey müşterilerimizde hep olurdu format attırırdım kendimde olunca üzerine düştüm biraz ama her yere yayılmış. mysqle kendini udf fonksiyon olarak onlarca eklemiş. system dosya klasörlerinde bir dünya ilginç exeler oluştu.

Resmen virüsle köşe kapmaca oynadık. bir yerden siliyorsun başka yere zıplıyor.

(12-06-2017, Saat: 16:45)cudyfoster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Virüs programı açarken uyarıda bulunmuyor mu içeriği ile ilgili

Virüs programları tespit edemiyor genelde , etse de silemiyor kafayı yiyor en son Malwarebytes yükledim 7GB ram var sistemde 6,8 GB'sini Malwarebytes kullandı Smile sistem uyarı vere vere kapandı
(12-06-2017, Saat: 17:09)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-06-2017, Saat: 17:01)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Evet cna12.dll olan virüs, çok pis bir şey müşterilerimizde hep olurdu format attırırdım kendimde olunca üzerine düştüm biraz ama her yere yayılmış. mysqle kendini udf fonksiyon olarak onlarca eklemiş. system dosya klasörlerinde bir dünya ilginç exeler oluştu.

Resmen virüsle köşe kapmaca oynadık. bir yerden siliyorsun başka yere zıplıyor.

(12-06-2017, Saat: 16:45)cudyfoster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Virüs programı açarken uyarıda bulunmuyor mu içeriği ile ilgili

Virüs programları tespit edemiyor genelde , etse de silemiyor kafayı yiyor en son Malwarebytes yükledim 7GB ram var sistemde 6,8 GB'sini Malwarebytes kullandı Smile sistem uyarı vere vere kapandı

Artık virüs bulaşacak diye uygulamaları kullanmaktan bile korkuyoruz Big Grin
Don't fear the try!
format öncesi mysqldump ile temiz yedek alınabiliyor mu?
Aslında suç yine bende,

- MySQL'i asla direk C:\ dizinine kurmayacaksın,
- MySQL'in portunu asla 3306 olarak bırakmayacaksın,
- MySQL'in şifresini mutlaka karışık ve güvenli gireceksin.

Yoksa kolay yem oluyorsun.

(12-06-2017, Saat: 17:20)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: format öncesi mysqldump ile temiz yedek alınabiliyor mu?

alınabiliyor o şekilde sql script olarak yedek aldım.
360 Total Security kullanabilirsin. Bugüne kadar gördüğüm en başarılı antivirüs.
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(13-06-2017, Saat: 11:56)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 360 Total Security kullanabilirsin. Bugüne kadar gördüğüm en başarılı antivirüs.

Yükledim bakalım.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi