Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebird -303 Malformed string
Merhaba,
elimde firebird 1.5 bir veritabanı var buna uniconnection ile bağlanıyorum uniconnection charseti UTF8 ve use unicode True şeklinde
normal
dataset.insert;
dataset.post şeklinde kayıtlarda bir sıkıntı yok

ama
insert sql ile bir tabloya kayıt eklerken -303 Malformed string hatası alıyorum hata cariunvan , aciklama alanlarında türkçe karakter olduğunda oluyor

QryCariHareket.ParamByName('CARIUNVAN').Text:=TurkishCharacterConvert(unqry_FaturaCARIUNVAN.Text);
şeklinde türkçe karakterleri değiştirdiğimde hata almıyorum.

“Do. Or do not. There is no try.”
IBExpert veya başka diğer bir program ile de kayıt eklerken aynı hatayı alıyor musunuz ?
Veritabanınızda CHARACTERSET olarak WIN1254, COLLATION olarak PXW_TURK ayarlı mı ?

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes
(13-06-2017, Saat: 16:02)ramazan_t Adlı Kullanıcıdan Alıntı: IBExpert veya başka diğer bir program ile de kayıt eklerken aynı hatayı alıyor musunuz ?
Veritabanınızda CHARACTERSET olarak WIN1254, COLLATION olarak PXW_TURK ayarlı mı ?

CHARACTERSET olarak WIN1254 COLLATE de WIN1254 tanımlanmış
ibexpert ile girişte sıkıntı yok
delphi 7 ve ibdatabase ile normalde asıl program yazılmış ve kullanılıyor onda türkçe karakter ile ilgili bir sıkıntı yok.

Hocam, IBExpert ile girişte Türkçe karakterler ile ilgili bir problem yaşamıyorsanız, sorunun kod tarafında olduğu anlaşılıyor. String çevrimlerinde Unicode karakterlere göre çevrim yapan komutlar var (AnsiString vb. ) . İsterseniz onları bir kontrol edin.

Kolay gelsin.

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes
(13-06-2017, Saat: 17:01)ramazan_t Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, IBExpert ile girişte Türkçe karakterler ile ilgili bir problem yaşamıyorsanız, sorunun kod tarafında olduğu anlaşılıyor. String çevrimlerinde Unicode karakterlere göre çevrim yapan komutlar var (AnsiString vb. ) . İsterseniz onları bir kontrol edin.

Kolay gelsin.

uniconnection charseti WIN1254 olarak ayarladım daha sonra dataset en fieldları silip yeniden ekledim sorun düzeldi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pardusda dbeaver ıle fırebırd kullanımı hakkında sadikacar60 8 611 29-02-2024, Saat: 17:50
Son Yorum: Hayati
  Firebird Sound_ex Kodu. COMMANDX 1 303 28-01-2024, Saat: 01:56
Son Yorum: maydin60
  Firebird ile FIFO Hesaplama Nasıl yapılır? klavye 0 356 17-08-2023, Saat: 12:33
Son Yorum: klavye
  IBExpert ile Firebird Veri Kurtarma DelphiCanR 6 7.504 19-07-2023, Saat: 14:42
Son Yorum: baloglurecep
  Firebird Bozuk Dosya Hk. dark12side 1 394 07-06-2023, Saat: 21:53
Son Yorum: mrmarman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi