Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tfrxTBPanel not found hatası
Selamlar, Dün Delphi Berlin Kurduktan sonra, Saatle'deki bir projem bu hatayı vermeye başladı, Formumda hep Panel kullandığım için şekli şemali kaydı  Sad

Sebebi nedir nasıl düzeltirim, 

kEgR0y.png
Aleyküm selam,
Yapmış olduğunuz kurulum ile birlikte Embarcadero'nun oluşturduğu Registry anahtarları silinmiş veya değişmiş olabilir. 
Yalnızca FastReport Component'inde bu hatayı alıyorsanız, FastReport'un bulunduğu dizinde recompile.exe uygulamasını çalıştırın.
Recompile penceresinde "Select the compiler" kısmından, Embarcadero Rad Studio 10'u seçin.
"What you want to do" kısmından da Recompile all packages'i seçin
Son olarak Compile butonuna basın.

20rn5vb.jpg

Bu durumda FastReport'un bpl, dcp ve dcu dosyaları yeniden compile edilip, Delphi kurulum klasörüne (C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\17.0\bin) atılacaktır. Bu sayede dosya bulunamadı hatasını almazsınız. 
Ayrıca Delphi IDE'sinden Library Path'e bakın, bu kısımda FastReport kaynak dosyalarının bulunduğu konum görünmüyorsa, ekleyin.
Böyle Bir uyarı alıyorum abi,
Dizinin geçerli olduğundan emin olun diyor ama dizin var Uygulamayı yönetici olarak açtım,

9G5Z9o.png
Dizini (LibD23) tamamen silin. Bu dizin olmadığı zaman, Recompiler.exe tarafından otomatik olarak oluşturulacaktır.
(24-08-2016, Saat: 17:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dizini (LibD23) tamamen silin. Bu dizin olmadığı zaman, Recompiler.exe tarafından otomatik olarak oluşturulacaktır.

Sildim , yeniden oluşturdu o dosyaları ama yukarıdaki uyarının aynısını verdi.
Uyarı penceresinde Tamam butonuna tıkladıktan sonra Compile etmiyor mu?
Alt kısmında derlediği paket dosyalar hakkında bilgi veriyor.
(24-08-2016, Saat: 18:21)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uyarı penceresinde Tamam butonuna tıkladıktan sonra Compile etmiyor mu?
Alt kısmında derlediği paket dosyalar hakkında bilgi veriyor.

Yok abi sadece done yazıyor.

Sad
Çaresiz Delphiyi kaldırıp yeniden kurdum sorunum düzeldi.
(25-08-2016, Saat: 14:40)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çaresiz Delphiyi kaldırıp yeniden kurdum sorunum düzeldi.

Allah kurtarmış, formata kadar yolu vardı.  Shy
(25-08-2016, Saat: 14:56)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-08-2016, Saat: 14:40)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çaresiz Delphiyi kaldırıp yeniden kurdum sorunum düzeldi.

Allah kurtarmış, formata kadar yolu vardı.  Shy

Ucuz yırttım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xmlmapper hatası hbulus 1 125 07-03-2024, Saat: 09:45
Son Yorum: RAD Coder
  UrlDownloadFile Hatası mcuyan 7 649 18-02-2024, Saat: 23:06
Son Yorum: mcuyan
  Gmail Mail Gönderirken Connection Gracefuly Hatası COMMANDX 0 182 02-02-2024, Saat: 15:21
Son Yorum: COMMANDX
  PasLibVlc kurulum hatası Altıner 6 818 15-01-2024, Saat: 18:43
Son Yorum: Altıner
  Out of Memory hatası.. enigma 8 623 28-12-2023, Saat: 22:22
Son Yorum: vedat35

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi