Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumdaki Kast Sistemi
(23-08-2017, Saat: 15:37)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsım adına beni rahatsız eden bilginin korunması / saklanması. Bunun nedeni böyle bir siteye yakışık almadığını düşünmem. Yoksa low level başlığında neler oluyor kim bilir diye birkez bile düşünmüşlüğüm yok. Bu siteye yakışık almadığını düşünmemin nedeni ise adminlerinin delphi adına çok kıymetli kişiler olduğunu yıllardır delphi ile uğraşanlara yardım etmekte olduklarıdır. Bununla birlikte dediklerinize de tamamen katılıyorum ve siteye şöyle bir eklenti yapılabilir mi diye düşünüyorum. Rep gibi insanların birde kredisi olsa ve soru sordukça düşüp puan vererek artsa eğer puan veren biriyse kredisi herzaman için rahatça soru sormaya yeterli olsa. Bunu bölümü açın diye değil bölümü kapatmanızdaki amaca daha iyi hizmet edebilir diye öneriyorum. Yapılabilir yapılamaz  bunlar ayrı konulardır.

Saygılarımla,

Sevgili üstadım, siz de takdir edersiniz ki; bilgi saklamaya hevesli insanlar değiliz bizler. Hemen hemen her platform'da bir şeyler karalamaya gayret ediyoruz. Ancak nedenlerimiz ve amaçlarımız var ve bu nedenleri ve amaçları dilim döndüğünce izah etmeye çalıştım bir önceki mesajımda.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(23-08-2017, Saat: 15:48)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-08-2017, Saat: 15:37)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsım adına beni rahatsız eden bilginin korunması / saklanması. Bunun nedeni böyle bir siteye yakışık almadığını düşünmem. Yoksa low level başlığında neler oluyor kim bilir diye birkez bile düşünmüşlüğüm yok. Bu siteye yakışık almadığını düşünmemin nedeni ise adminlerinin delphi adına çok kıymetli kişiler olduğunu yıllardır delphi ile uğraşanlara yardım etmekte olduklarıdır. Bununla birlikte dediklerinize de tamamen katılıyorum ve siteye şöyle bir eklenti yapılabilir mi diye düşünüyorum. Rep gibi insanların birde kredisi olsa ve soru sordukça düşüp puan vererek artsa eğer puan veren biriyse kredisi herzaman için rahatça soru sormaya yeterli olsa. Bunu bölümü açın diye değil bölümü kapatmanızdaki amaca daha iyi hizmet edebilir diye öneriyorum. Yapılabilir yapılamaz  bunlar ayrı konulardır.

Saygılarımla,

Sevgili üstadım, siz de takdir edersiniz ki; bilgi saklamaya hevesli insanlar değiliz bizler. Hemen hemen her platform'da bir şeyler karalamaya gayret ediyoruz. Ancak nedenlerimiz ve amaçlarımız var ve bu nedenleri ve amaçları dilim döndüğünce izah etmeye çalıştım bir önceki mesajımda.

Tuğrul Bey, yazdığınız her cümleyi okudum zaten bende sizlere yakışmaz diye böyle düşünmüştüm diye belirttim.  Ama anladığım kadarıyla da şöyle bir sıkıntı var. İstenen, insanların emeklerinin takdir edilebilmesi. Bunlar içinde zamanla oluşacak ödüller var. Diğer konuların açılması gibi. Ama bu yaklaşımda çok teşvik edici olmamış ki hala sizin bahsettiğiniz birkaç kişi puan veriyor gerisi eriniyor. Buna çözüm olabilir mi diye kredi önerisini sunmuştum.

Konuyla ilgilide son mesajımdır.

Saygılarımla,
Topluluk mopluluk yok :/
(23-08-2017, Saat: 15:52)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-08-2017, Saat: 15:48)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili üstadım, siz de takdir edersiniz ki; bilgi saklamaya hevesli insanlar değiliz bizler. Hemen hemen her platform'da bir şeyler karalamaya gayret ediyoruz. Ancak nedenlerimiz ve amaçlarımız var ve bu nedenleri ve amaçları dilim döndüğünce izah etmeye çalıştım bir önceki mesajımda.

Tuğrul Bey, yazdığınız her cümleyi okudum zaten bende sizlere yakışmaz diye böyle düşünmüştüm diye belirttim.  Ama anladığım kadarıyla da şöyle bir sıkıntı var. İstenen, insanların emeklerinin takdir edilebilmesi. Bunlar içinde zamanla oluşacak ödüller var. Diğer konuların açılması gibi. Ama bu yaklaşımda çok teşvik edici olmamış ki hala sizin bahsettiğiniz birkaç kişi puan veriyor gerisi eriniyor. Buna çözüm olabilir mi diye kredi önerisini sunmuştum.

Konuyla ilgilide son mesajımdır.

Saygılarımla,

Bizlere yakışmayacak bir durum yok sevgili üstadım. İnsanların öğrenme arzusunda olması, öğrendiklerini paylaşmak istemesi ve zaman ile yavaş yavaş, sindire sindire öğrenmesidir tek amacımız. Ancak takdir edebilme yeteneğimiz biraz körlenmiş sanırım. Takdir et ki, takdir göresin. Lâkin, insanlar belki de zamanın getirdiği bencilliği öylesine özümsemişler ki, bu durum gerçekten çok üzücü. İhtiyacı olduğunda ihtiyacı olanı alıyorlar ve gidiyorlar. Teşekkür etmeyen, takdir etmeyen, arka plandaki emeği, acıyı görmeyen insanlardan; öğrenmenin zorluklarını bilen, paylaşabilen erdemli insanları korumaktır gayelerimizden bir diğeri de.

Ayrıca, arzu ettiğiniz kadar yazabilirsiniz. Saygıda kusur edilmediği sürece, ne ben size gücenirim; ne de siz bana.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(22-08-2017, Saat: 11:52)DelphiCan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22-08-2017, Saat: 10:25)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gördüğüm kadarıyla forumunuz bir misyonu üstlenmiş durumda,fakat premium üyelik mevzuunu anlamış değilim.Forumda kullanıcıların forumdaki emeğine göre farklı statüde olmasını da anlarım ama şöyle bir cümleyi "Üzgünüz, fakat bu forumdaki konuları konuları görüntülemek için izniniz yok." anlayamıyorum. Bilimsel bir zeminde böyle bir cümlenin yeri olduğunu düşünmüyorum.Bütün makaleleri herkes görebilmeli bence.Ne kadar dikkate alınır bilmiyorum ama malum kast siteminde alttan gelen fikrin bir değeri yoktur.Brahman arkadaşların dikkatine  hatta Kşatriyalarında ...

Merhaba,
Benzer platformlardan farklı bir misyon üstlendiğimiz doğrudur. Fakat nitelendirmiş olduğunuz kavramın; ömrünü bilgi paylaşma ve öğretme ideolojisi ile sürdüren arkadaşlarımıza haksızlık olduğunu düşünüyorum. 
Bu sistemdeki asıl amacımız; DelphiCan'ların (üyelerimizin), formda daha aktif ve paylaşımcı olmalarını sağlamaktır. 
DelphiCan mini bir bilgi havuzu, onu büyütüp  bir deniz, hatta okyanusa dönüştürmek istiyoruz. Bu da 3-5 üyemizin yoğun mesaisine rağmen, büyük fedakarlıklar göstererek, paylaşımda bulunması ile olmayacağı aşikardır. 
Doğru veya yanlış bildiğimiz her bilgiyi paylaşacağız. Doğru ise bilginizi burada onaylamış olursunuz. Yanlış ise doğruyu öğrenmiş olacaksınız. 
Sizin de dikkatini çekmiş olabilir. Üyelerin bir çoğu formları ziyaret eder ve çıkar. Ziyaret ettikleri forma, bir çok konu hakkında tecrübeleri olmalarına rağmen tenezül edip bir kaç kelime sarf etme zahmetinde bulunmaz. 
Yalnızca açık kaynaklarda değil, çevrenizde de bu tip insanlara rastlamanız mümkündür.
Aman, benden bir şey görüp öğrenmesin, öğrenmek istediğinizde, "bugün git yarın gel" der gibi tavırlar takınırlar. 
Bilgi güçtür. Bu gücü yalnızca kendinizde muhafaza ediyorsanız, bunu en fazla 70-80 muhafaza ederseniz. Smile Ondan sonra, bilginizin hiçbir anlamı kalmaz. Sizinle birlikte bu dünyadan göçer, hiçbir şeyin gizlenemeyeceği ebedi alemde bunun hesabını verirsiniz.  
Ulaşamadığınız makalelere, ulaşmanın yolunu, dip not olarak ilgili makale başlığında belirtmişiz. O bilgilere giden yolu kapatmamışız. Yani biz yöneticiler, bir gün bu dünyadan göçüp gitsek de, bizden 200-300 yıl sonra birileri, o bölümlere ulaşabilecek.
Hocam sözlerinize kısmen katılıyorum. Ancak 
"Aman, benden bir şey görüp öğrenmesin, öğrenmek istediğinizde, "bugün git yarın gel" der gibi tavırlar takınırlar. " Bu cümlenize katıldığımı söyleyemeyeceğim. Her ne kadar o konuda tecrübemiz varsa da örneğin kendimizden emin değilizdir çünkü yazılım zanaatkarlıktır. Yazdığımız kodlarla dalga geçilmesi, beğenilmemesi ya da hor görülmesi muhtemeldir ve forumda yaşanmış olaylardır bu nedenle de yazmayanların olabileceğini kendimden biliyorum. Sizin gibi @mrmarman gibi çok değerli ve insanları teşvik edici kişiler olduğu gibi insanın kendinden şüphe etmesini tetikleyen insanlarda malesef forumda var. Yalnız ben konuyu açan arkadaş gibi takılmıyorum. Çok şükür böyle bir forum var. Takıldığımız yerlerde yardımcı olan insanlar var. Varsın her postu görmeyelim... Varlığı yeter bu forumun...
Saygılarımla;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Forumdaki Çözümler ve Cevaplarını Rep Takibi hk... uparlayan 15 7.833 31-10-2017, Saat: 08:25
Son Yorum: uparlayan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi