Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acess Veribanına resim ekleme(Çözüldü ve çözüm kodları paylaşıldı)
(19-09-2017, Saat: 17:08)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-09-2017, Saat: 16:07)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Access ile bu olayı denemedim hiç, programımda dosyaları firebird de tutuyorum, yılbaşından bu yana 8500 civarı evrak kaydetmişim, jpg, pdf, excel, word vs.vs. olarak. Şu anda tablo boyutum 620 mb civarı, yıl sonunda tahminen 800 mb civarı olur. 6 makina aynı veritabanını kullanıyoruz, şimdilik bir sorun olmadı. Sizde biraz araştırma ile yapabilirsiniz.

Resim sayınız arttıkça tablonuzun boyutu dolayısıyla veritabanı yedeğinizin boyutu hatta yedek alma süreleriniz belki artacak. Aynı makine üzerinde dahi olsa diskte tutar ve sadece adresleri db'den alırsanız (tablo yapınız da uygun olursa) çok basit bir şekilde resimleri başka makineye hatta ihtiyaca göre makinelere koyabilir, dağıtabilirsiniz. Bir çok muhtemel performans, yedekleme vs. sorunlarının önüne en baştan geçmiş olursanız. Hatta resimleri de makineye doğrudan kopyalayarak değil de bir web service ile kaydeder ve okursanız sanırım tadından yenmez   Wink

Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi olabilir, önemli olan yediğimiz yoğurtların daha sonra karnımızda sancılara sebep olmaması   Big Grin

Bu yıl böyle oldu, güzelde gidiyor aslında Önceki 4 yılı klasörde tutmuştum bu sene böyle deniyim dedim bakalım yıl sonu ne olacak durum. VT de olsada harici klasörde olsada bişi farketmiyor yedekleme uzun sürüyor sonuçta.
(19-09-2017, Saat: 17:21)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-09-2017, Saat: 17:08)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim sayınız arttıkça tablonuzun boyutu dolayısıyla veritabanı yedeğinizin boyutu hatta yedek alma süreleriniz belki artacak. Aynı makine üzerinde dahi olsa diskte tutar ve sadece adresleri db'den alırsanız (tablo yapınız da uygun olursa) çok basit bir şekilde resimleri başka makineye hatta ihtiyaca göre makinelere koyabilir, dağıtabilirsiniz. Bir çok muhtemel performans, yedekleme vs. sorunlarının önüne en baştan geçmiş olursanız. Hatta resimleri de makineye doğrudan kopyalayarak değil de bir web service ile kaydeder ve okursanız sanırım tadından yenmez   Wink

Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi olabilir, önemli olan yediğimiz yoğurtların daha sonra karnımızda sancılara sebep olmaması   Big Grin

Bu yıl böyle oldu, güzelde gidiyor aslında Önceki 4 yılı klasörde tutmuştum bu sene böyle deniyim dedim bakalım yıl sonu ne olacak durum. VT de olsada harici klasörde olsada bişi farketmiyor yedekleme uzun sürüyor sonuçta.

araştırdım baya bi kimse veritabana resim eklemeyi tavsiye etmiyor hocam

herkesse tsk ederim çözdüm sorunu
HIZLI VEGAS BİLİŞİM WEB YAZILIM HİZMETLERİ

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.253 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar
  [ÇÖZÜLDÜ] macos işletim sistemine program yazmak shooterman 5 455 02-02-2024, Saat: 09:54
Son Yorum: shooterman
  COZULDU veritabani prg yerine ne kullanabilirim. sadikacar60 8 694 29-01-2024, Saat: 18:41
Son Yorum: sadikacar60
  Fast Report Araya Bağımsız Sayfa Ekleme bydelphi 1 464 02-01-2024, Saat: 23:21
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi