Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu Arduino nedir? Ne değildir bir bakalım.
Bende Arduino kullanıyorum. Normalde hobiciyim ama Geçen ticari bir ürün için kullandım. PC tarafında Lazarus kullandım ve seriporttan cihaza gerekli ayarları yaptırdım. Aynı zamanda firmware update te yapabildim.

Seri port ile istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Selamlar,

Arduino ile araç yol bilgisayarı yapmak gibi ortak bir projeye ne dersiniz ? ECU olan tüm araçların kısıtlı kapasitede de olsa bir beyni var Smile Örneğin yakıt değerleri, Isı değerleri, devir, hız, şanzıman sıcaklığı ve durumu gibi pek çok özellik kontrol edilebiliyor. Bunu otomotiv sektöründe olduğum için daha ilgi çekici buldum açıkcası. Hatta dotmatrix yerine lcd ekran ile tam bir araç bilgisayarına da dönüştürebiliriz diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?
(17-07-2020, Saat: 01:00)MugenPower Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Arduino ile araç yol bilgisayarı yapmak gibi ortak bir projeye ne dersiniz ? ECU olan tüm araçların kısıtlı kapasitede de olsa bir beyni var Smile Örneğin yakıt değerleri, Isı değerleri, devir, hız, şanzıman sıcaklığı ve durumu gibi pek çok özellik kontrol edilebiliyor. Bunu otomotiv sektöründe olduğum için daha ilgi çekici buldum açıkcası. Hatta dotmatrix yerine lcd ekran ile tam bir araç bilgisayarına da dönüştürebiliriz diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Merhaba,
Fikir güzel, fakat Arduino ile yapılmamalıdır. Bu modül daha çok eğitim ve protatip çalışmalarında kullanılıyor. 
Proteus ile bir PCB üzerine, ESP8266 (Wifi), CC2540-CC2541 (iBeocon), CH375B (USB Bus Interface), mikro sd kart okuyucu, hazır bir ODB modülü, bir adet CR2032 pil veya batarya ve bunları besleyecek diğer yan devre elemanları (direnç, diyot, regületor vb.), ihtiyaç halinde bir mikro denetleyici ilk sürüm için yeterli olacaktır. 
Bu sayede ürün tamamen size ait olacak. Marka, fikir, faydalı model veya patenti konusunda sorun yaşamamış olursunuz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(17-07-2020, Saat: 01:00)MugenPower Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Güzel proje.
Yakın zamanda kullandığım ELM327'nin yaptığı eylemin aynısı sanırım.
ELM327 denilen şey, ECU ile iletişimi kablo ile kuruyor ve bilgileri de Bluetoooth yöntemi ile Android/iPhone cep telefonuna gönderiyor. Aynı zamanda ECU'ların izin verdiği ölçüde bazı değerleri de SET etmeye de izin veriyor. Basit hataları silmek vs, bazı değerleri ayarlamak vs. gibi)
Sizin projedeki fark bu değerleri direkt olarak LCD panele aktarmak gibi görünüyor.
Yapılabilir, yapılmaz değil ancak Arduiono, Raspberry PI, BeagleBone gibi mini bilgisayarlarla sadece Prototipini yapmayı öneririm. İş seri üretime geçince kendi devre şemanızı çizip oradan yürüyebilirsiniz.
Yok ben sadece kendim kullanmak için yapayım diyorsanız, yapmayın Smile
ELM327'yi zaten biliyorsunuzdur, 20-30 liraya satılan bir şeydi sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi ile Arduino & Raspberry PI gibi Cihazlarla İletişim Kurmak Fesih ARSLAN 17 9.347 13-10-2019, Saat: 18:42
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Arduino simülator sadettinpolat 2 2.083 08-12-2018, Saat: 10:10
Son Yorum: Hayati
  MCU (Mikrodenetleyici) nedir? engerex 5 3.255 13-11-2018, Saat: 12:40
Son Yorum: boreas
  Bulut Bilişim Hizmet Modelleri: IaaS, PaaS, SaaS Nedir? Abdullah ILGAZ 0 1.536 10-07-2017, Saat: 15:21
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
Video CodeRage XI - Arduino + Delphi Mobile Uygulamalar Fesih ARSLAN 0 2.352 16-11-2016, Saat: 16:51
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi