Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi'de Nougat İçin Seçilmesi Gereken Alanlar
İyi akşamlar,

Telefonum Nokia 3 Nougat 7.0 sürümüne sahip. Ben ise Delphi ile 5.0.1(API 21) sürümünü kullanıyorum. Telefonum ile bir program denediğimde direkt uygulamadan atıyor. Bunun sebebini SDK'lara bağladım. Bende SDK güncellemesi yapmak istedim. SDK boyutlarına baktığımda vay be demekten kendimi alamadım. Aşağıda resmini attığım bölümlerden hepsini işaretlemek zorunda mıyım acaba? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

o60oY2.png

Teşekkürler,
İyi çalışamalar.
(19-10-2017, Saat: 21:45)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar,

Telefonum Nokia 3 Nougat 7.0 sürümüne sahip. Ben ise Delphi ile 5.0.1(API 21) sürümünü kullanıyorum. Telefonum ile bir program denediğimde direkt uygulamadan atıyor. Bunun sebebini SDK'lara bağladım. Bende SDK güncellemesi yapmak istedim. SDK boyutlarına baktığımda vay be demekten kendimi alamadım. Aşağıda resmini attığım bölümlerden hepsini işaretlemek zorunda mıyım acaba? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

o60oY2.png

Teşekkürler,
İyi çalışamalar.

Tools ve Apiler'in tümünü, diğerlerinde hangi Android sürümlerini kullanacaksanız sadece onları diye biliyorum. 

İyi çalışmalar.
(19-10-2017, Saat: 22:29)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-10-2017, Saat: 21:45)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar,

o60oY2.png

Teşekkürler,
İyi çalışamalar.

Tools ve Apiler'in tümünü, diğerlerinde hangi Android sürümlerini kullanacaksanız sadece onları diye biliyorum. 

İyi çalışmalar.

Hocam zaten API 25 denk geliyormuş Nougat 7.0'a bu yüzden ben hepsini işaretlim, yarın yüklenir o inşaAllah Smile

Teşekkürler.
Evet çok uzun sürüyor maalesef.   Smile
System imageları emulator için, delphi'de intel tabanlı emulatörler zaten çalışmıyor,arm tabanlılarda çok kasıyor dolaysıyla telefonuna bağlanacaksan system imagelarını yüklemene gerek yok ki zaten dosya boyutu büyük olan onlar.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
Ben telefon kısmını atlamışım APK oluşuyorsa zaten sıkıntı yok, yani yüklemenize gerek yok demektir.
Kapanma nedenleri çok farklılık gösterebilir, SQL koduylada ilgili olabilir bağlantı biçiminizle de.

Windows tarafında testler yaptınızmı?
(19-10-2017, Saat: 22:55)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben telefon kısmını atlamışım APK oluşuyorsa zaten sıkıntı yok, yani yüklemenize gerek yok demektir.
Kapanma nedenleri çok farklılık gösterebilir, SQL koduylada ilgili olabilir bağlantı biçiminizle de.

Windows taraflı bilgisayarım sağolsun emulator çalıştırmaya kalkıştığımda kendinden geçiyor. BlueStacks ise Delphi görmedi onunla da ayrı bir problem yaşadım. Bu yüzden direkt kendi telefonuma attım. Şöyle bir durum var projemde sadece telefonumda nasıl gözüktüğünü merak ettiğim için sadece 1 button ekleyip derlemiştim ve atmıştı.

(19-10-2017, Saat: 22:42)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: System imageları emulator için, delphi'de intel tabanlı emulatörler zaten çalışmıyor,arm tabanlılarda çok kasıyor dolaysıyla telefonuna bağlanacaksan system imagelarını yüklemene gerek yok ki  zaten dosya boyutu büyük olan onlar.

O zaman hiçbir şeye karışmama gerek yok gibi  Huh
(19-10-2017, Saat: 22:42)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: System imageları emulator için, delphi'de intel tabanlı emulatörler zaten çalışmıyor,arm tabanlılarda çok kasıyor dolaysıyla telefonuna bağlanacaksan system imagelarını yüklemene gerek yok ki  zaten dosya boyutu büyük olan onlar.

(19-10-2017, Saat: 23:07)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-10-2017, Saat: 22:55)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben telefon kısmını atlamışım APK oluşuyorsa zaten sıkıntı yok, yani yüklemenize gerek yok demektir.

Windows taraflı bilgisayarım sağolsun emulator çalıştırmaya kalkıştığımda kendinden geçiyor. BlueStacks ise Delphi görmedi onunla da ayrı bir problem yaşadım. Bu yüzden direkt kendi telefonuma attım. Şöyle bir durum var projemde sadece telefonumda nasıl gözüktüğünü merak ettiğim için sadece 1 button ekleyip derlemiştim ve atmıştı.

Windowsta emulatör demek istememiştim NowmalWin32 de derleyip test ettinizmi çalışıyormu. Zaten buton ekleyip sorunsuz çalıştığını bahsetmişsiniz.
BlueStacks  konusna gelince de illa delphinin görmesine gerek yok alt kısımda + Uygulama ekle tuşu ile oluşan APK dosyasını seçip yükleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
(19-10-2017, Saat: 23:12)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

(19-10-2017, Saat: 23:07)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Windows taraflı bilgisayarım sağolsun emulator çalıştırmaya kalkıştığımda kendinden geçiyor. BlueStacks ise Delphi görmedi onunla da ayrı bir problem yaşadım. Bu yüzden direkt kendi telefonuma attım. Şöyle bir durum var projemde sadece telefonumda nasıl gözüktüğünü merak ettiğim için sadece 1 button ekleyip derlemiştim ve atmıştı.

Windowsta emulatör demek istememiştim NowmalWin32 de derleyip test ettinizmi çalışıyormu. Zaten buton ekleyip sorunsuz çalıştığını bahsetmişsiniz.
BlueStacks  konusna gelince de illa delphinin görmesine gerek yok alt kısımda + Uygulama ekle tuşu ile oluşan APK dosyasını seçip yükleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
    Emulatör olarak algılamışım kusura bakmayın hocam(uykusuzluk  Undecided ). BlueStacks ise tembelliğimden hocam ama sizin dediğiniz gibi yapmayı çalışacağım. Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler.

Hayırlı geceler,
İyi çalışmalar.
Rica ederim, iyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Delphi 12 - Android 14 nevez 20 452 Dün, Saat: 15:45
Son Yorum: mcuyan
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 7 1.128 Dün, Saat: 10:40
Son Yorum: elixir84
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 320 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 551 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  CTRL + D delphi versiyon farkı Altıner 5 688 16-01-2024, Saat: 11:15
Son Yorum: yhackup

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi