Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DelphiCan Mobil Uygulaması
@Halil Han BADEM Yazan kişiden tecrube ediniriz Smile
Muharrem ARSLAN
(02-04-2020, Saat: 00:07)arsl01 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Halil Han BADEM  Yazan kişiden tecrube ediniriz Smile

Anlamadım Smile Ben veritabanı tarafının çok karışık olmasından dolayı söyledim.
kisisel_logo_dark.png
DelphiCan, mySQL veri tabanını kullanıyor. mySQL konusunda tecrübeli çok üyemiz var. Sanırım onlardan gerekli desteği alarak devam edebiliriz.
Rad  Studio servis tarafında (back-end, REST) işleri oldukça kolaylaştırmış.
Halihazırda geliştirdiğim iki mobil uygulamada toplamda oluşturduğum endpoint sayısı 6-7 yi geçmiyor.
Get istekleri, tek bir  ortak Get metodu üzerinden, Post işlemi de tek bir ortak Post metodu üzerinden işletiliyor. Push Notification için bir metod, login için de bir metod kullanıyorum. 
Yani sanıldığı kadar zor ve kompleks değil.
(02-04-2020, Saat: 01:35)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DelphiCan, mySQL veri tabanını kullanıyor. mySQL konusunda tecrübeli çok üyemiz var. Sanırım onlardan gerekli desteği alarak devam edebiliriz.
Rad  Studio servis tarafında (back-end, REST) işleri oldukça kolaylaştırmış.
Halihazırda geliştirdiğim iki mobil uygulamada toplamda oluşturduğum endpoint sayısı 6-7 yi geçmiyor.
Get istekleri, tek bir  ortak Get metodu üzerinden, Post işlemi de tek bir ortak Post metodu üzerinden işletiliyor. Push Notification için bir metod, login için de bir metod kullanıyorum. 
Yani sanıldığı kadar zor ve kompleks değil.

MySQL veya Delphi tarafına söz etmedim zaten hocam.
Tablo sayısı, alanlar vs. Bunlar çokça fazla. 
Bunları servise adapte etmek uzun sürecek.
Zor değil sadece uğraştıracak bir iş olduğundan söyledim.
kisisel_logo_dark.png
Gerçekten yararlı bir çalışma ve herkese açık, takdire şayan bir grup.
Ben de varıp, 25 yıllık Delphi Developer olarak.
Test birimi benim için uygundur - vakit mevhumu, fakat diğer görevlerde de yer alabilirim.
Bende varım. 7. Grafik Tasarım Birimi. Elimden geleni yaparım.
Delphi de mobil uygulama fmx üzerinde hiç çalışmadım. Otomasyon tarzı yazılımlar üzerinde uğraştım. Daha önce uğraşmış olsaydım diğer alanların birinde çalışmak isterdim. İnşallah güzel bir proje ortaya çıkacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yerli Yapım Mobil Uygulamalar (FMX) TescilsizUzman 60 23.469 29-03-2024, Saat: 09:43
Son Yorum: RAD Coder
  Mobil Android Emulator Altıner 5 388 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  elterminali üzerinde androidde barkod uygulaması için action butonu yakalamak miralaymir 7 1.040 13-10-2023, Saat: 14:44
Son Yorum: miralaymir
  [Çözüldü] FMX Android uygulaması ile sunucuya resim yükleme Mesut 2 522 25-07-2023, Saat: 00:40
Son Yorum: Mesut
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 881 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi