Anket Başlığı: En çok tercih ettiğiniz VCS (Versiyon Kontrol Sistemi) hangisidir? Hangi sistemleri kullanıyorsunuz (veya kullandınız)?
Git
Subversion
Mercurial
Diğer
[Anket Sonuçlarını Göster]

Hatırlatma: Bu anket genel bir ankettir. Diğer kullanıcılar sizin hangi seçeneğe oy verdiğinizi görebilirler.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Versiyon Kontrol Sistemi tercihi nasıl yapılır?
Ben 10 yıldan fazladır StarTeam kullanıyorum. Her platformda dile getirdiğim gibi burada da tekrarlıyorum. Versiyon Kontrol Sistemleri sağladığı konfor ve güvenlik özellikleri nedeniyle her yazılım ekibi veya yek çalışan programcının olmazsa olmazı olmalıdır.

Size Git veya Subversion kullanmanızı öneriyorum. Çünkü ücretsizler ve yaygınlar. Mercurial hiç kullanmadım ve görmedim. Bu yüzden yorum yapamayacağım. Ayrıca TFS (Microsoft Team Foundation Server) in de on-line çalışan ve 5 kullanıcıya kadar ücretsiz olan sürümü mevcut. Bunu da kullanabilirsiniz. Doğrudan IDE içerisinden kullanamazsınız ama bunu çok önemsemeyin.

2006 yılında StarTeam üzerine yazmış olduğum bir makaleyi DelphiCan altına da kopyaladım. Umarım bilgilendirici olur.
http://www.delphican.com/starteam-kurulu...ornek.html
(10-11-2017, Saat: 18:02)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 10 yıldan fazladır StarTeam kullanıyorum. Her platformda dile getirdiğim gibi burada da tekrarlıyorum. Versiyon Kontrol Sistemleri sağladığı konfor ve güvenlik özellikleri nedeniyle her yazılım ekibi veya yek çalışan programcının olmazsa olmazı olmalıdır.

Size Git veya Subversion kullanmanızı öneriyorum. Çünkü ücretsizler ve yaygınlar. Mercurial hiç kullanmadım ve görmedim. Bu yüzden yorum yapamayacağım. Ayrıca TFS (Microsoft Team Foundation Server) in de on-line çalışan ve 5 kullanıcıya kadar ücretsiz olan sürümü mevcut. Bunu da kullanabilirsiniz. Doğrudan IDE içerisinden kullanamazsınız ama bunu çok önemsemeyin.

2006 yılında StarTeam üzerine yazmış olduğum bir makaleyi DelphiCan altına da kopyaladım. Umarım bilgilendirici olur.
http://www.delphican.com/starteam-kurulu...ornek.html

Merhaba,

TFS daha önce .Net projelerimiz için kullandığımız bir VCS sistemiydi ancak bulut tabanlı oldukları için pek memnun değiliz. Kendi sunucularımızda muhafaza etmenin daha sağlıklı olduğu kanaatindeyiz. Yazdığımız kodların ehemmiyeti yada gizliliğinden ziyade, bu kodları o firmaların taradığını, incelediğini düşünüyoruz. Bu açıdan kendi projelerimizin tamamını, dili farketmeksizin muhafaza edebileceğimiz uygun bir sistem arayışındayız.

Git tecrübelerimiz çok olmadı. Birkaç satır kod ile iş çözdük ancak şuanki vaziyette sağlam bir grafiksel arayüz olmadan Git tercihinde bulunmayı düşünmüyoruz. Subversion ise biraz geride kaldı ve eksik gördüğümüz bazı yanları bulunuyor. Benim için en önemli unsur çaylakların oryantasyon süresini kısaltmak. Bu açıdan Mercurial en hızlı ve kolay olanı diye billiyorum. Araştırmalarım da bunu niteliyor.

Sizin shell dışında Windows ve Mac Gui olarak kullandığınız bir yazılım var mı?
Alıntı:TFS daha önce .Net projelerimiz için kullandığımız bir VCS sistemiydi ancak bulut tabanlı oldukları için pek memnun değiliz. Kendi sunucularımızda muhafaza etmenin daha sağlıklı olduğu kanaatindeyiz.

TFS nin Express sürümünü ücretsiz olarak indirip kendi sunucularınıza kurabilirsiniz.

Alıntı:Sizin shell dışında Windows ve Mac Gui olarak kullandığınız bir yazılım var mı?

StarTeam in kendi client GUI'si mevcut.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Otomobil Hayalet Göstergeleri Nasıl Çalışır? 41linea41 2 1.404 08-11-2020, Saat: 18:44
Son Yorum: engerex
  Hal Kayıt Sistemi Web Servis Adresi rahim@kirazyazilim.com 1 1.734 25-06-2020, Saat: 23:22
Son Yorum: ysfckr
Exclamation Delphi ile web uygulaması yapılır mı? Trapend 19 21.165 25-06-2020, Saat: 18:17
Son Yorum: TescilsizUzman
  Program Exe/DB Güncelleme İşlemlerini Nasıl Sağlıyorsunuz? hi_selamlar 6 4.862 04-01-2020, Saat: 09:21
Son Yorum: hi_selamlar
  Mağaza dışı uygulama yayinladiginizda yuklenme sayısını nasıl takip ediyorsunuz? 10.Köy 3 2.705 06-11-2018, Saat: 18:22
Son Yorum: yhackup

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi