Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Media player hızlı ileri alma
Merhaba, media playerda çalan listedeki bazı parçalar bozuk olabiliyor. (Codec veya farklı nedenlerden) Listedeki şarkıların çalışıp çalışmadığını, tek tek deneyerek test etmek istiyorum. Aklıma gelen en fikir ise parçaları tek tek hızlı ileri alma ile çaldırıp bozuk olanların isimlerini ikinci bir listboxa atmak. Fakat hızlı çaldırmayı nasıl yapacağımı bulamadım. Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz ? nasıl yaparım.

Teşekkürler
Kodekten dolayı sorun yaşarsanız zaten daha çalmaya başlamadan hata alırsınız. Dolayısıyla bu koşul için bir işlem yapmanıza gerek yok. 
Başka nedenlerden çalmama ihtimalinin ucu çok açık.

Hızlı çalmak için oynatma hızını (playback rate) değiştirmeniz gerekir. Bu TMediaPlayer ile nasıl yapılır bilmiyorum ama kullanılması gereken API waveOutSetPlaybackRate 'dir.
API açıklamasındaki şu ifadeye dikkat etmek lazım: "Not all devices support playback rate changes."
There's no place like 127.0.0.1
(28-11-2017, Saat: 15:17)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kodekten dolayı sorun yaşarsanız zaten daha çalmaya başlamadan hata alırsınız. Dolayısıyla bu koşul için bir işlem yapmanıza gerek yok. 
Başka nedenlerden çalmama ihtimalinin ucu çok açık.

Hızlı çalmak için oynatma hızını (playback rate) değiştirmeniz gerekir. Bu TMediaPlayer ile nasıl yapılır bilmiyorum ama kullanılması gereken API waveOutSetPlaybackRate 'dir.
API açıklamasındaki şu ifadeye dikkat etmek lazım: "Not all devices support playback rate changes."

Anladım çok teşekkürler inceliyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Problem - ZKTeco Cihazlardan Anlık Veri Alma mad85 7 734 24-07-2020, Saat: 16:00
Son Yorum: mad85
  Inform AP modeli Ups'den veri alma, bağlantı sağlama 41linea41 0 165 15-07-2020, Saat: 09:52
Son Yorum: 41linea41
  Web'den Veri Alma MEDCEZİR 2 378 08-07-2020, Saat: 13:41
Son Yorum: mrmarman
  Kredi Kartı İle Ödeme Alma hi_selamlar 47 7.904 03-07-2020, Saat: 17:31
Son Yorum: klavye
  Webcam görüntü alma Nese 4 467 02-07-2020, Saat: 21:38
Son Yorum: Nese

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi