Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Formlarının Sekmeler Halinde açılması
Arkadaşlar ben de formların sekmeler halinde açılması fikrine kapıldım. Yukarıda yazılanları okudum ama uygulayamadım. Kendim acemice bir yapı oluşturdum. Keşke daha profesyonelce bir sistem oluşturabilseydim. Sürekli access violation hatası aldım ama en sonunda sistemi çalıştırdım. Delphi 7 'de oluşturduğum örnek projeyi ekliyorum. Sistemi bu şekilde kullanmak ne derece doğrudur? Bize programı kullanırken ne gibi sıkıntılar çıkarabilir? İnceleyip fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Ek Dosyalar
.zip   PageControlDeneme.zip (Dosya Boyutu: 255,93 KB / İndirme Sayısı: 23)
(22-02-2023, Saat: 15:03)sunbeki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar ben de formların sekmeler halinde açılması fikrine kapıldım. Yukarıda yazılanları okudum ama uygulayamadım. Kendim acemice bir yapı oluşturdum. Keşke daha profesyonelce bir sistem oluşturabilseydim. Sürekli access violation hatası aldım ama en sonunda sistemi çalıştırdım. Delphi 7 'de oluşturduğum örnek projeyi ekliyorum. Sistemi bu şekilde kullanmak ne derece doğrudur? Bize programı kullanırken ne gibi sıkıntılar çıkarabilir? İnceleyip fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba kardeşim öncelikle imkanın varsa delphi 7 den yeni bir delphi sürümüne geçmeni öneririm çünkü yardımcı olan delphi üstadlarımızın sunmuş oldukları çözümlerde her zaman olmasada versiyon farklılıkları olabiliyor ama imkanın yoksa birşey diyemem. Gelelim asıl soruna eğer ki çok kapsamlı bir program yapmayacaksan pege kontrol çok form açmaktan daha kullanışlı oluyor yok ilerde daha kapsamlı çalışacağım dersen ozman yetersiz kalabilir ve eksik yönleride olabiliyor örneğin sayfa içine ne kadar çok bileşen eklersen görsellik katarsan yavaşlama oluyor ve sayfalarda geçişlerde kısa süreli bozulmalar oluyor.Eğer ki formla çalışmak istersen ana form haricinde aynı yapıya sahip birden çok bilgi girişi formu yapacaksan delphide kalıtsal form konusunu incelemeni tavsiye ederim. Delphi 7 de varmı bilmiyorum ama aşağıdaki linkini vermiş olduğum videoya göz atabilirsin. 

https://www.youtube.com/watch?v=NFrgWKsB...ilSunguray
Ben bir aralar bu şekilde çalışan bir TabControl bileşeni yazmıştım!
Şu adresten bakabilirsiniz :
https://github.com/mozpinar/TMoPageControl

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi virus gibi deutsch1988 11 389 12-04-2024, Saat: 17:36
Son Yorum: deutsch1988
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 651 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 306 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 519 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean
  Delphi ile geliştirdiğiniz uygulamalar neler? - İki Ödüllü Mr.Developer 20 12.853 01-01-2024, Saat: 22:46
Son Yorum: aegean

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi