Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVA Sunucu ve İstemci Uygulaması Test ve Örnek Ekranlar - 003
Merhaba Arkadaşlar,

"Datasnap + Rest Server -> Evrensel Veri Adaptörü - 001 - Sunucu Uygulaması" ve 
"PHP DataSnap + Rest Client (EVA - PHP İstemcisi) - 002 - İstemci Uygulaması" konularının devamı olan test ve kullanım ekranlarını içeren konuyu paylaşıyorum.

Denemeyi şu şekilde yapacağız;

Şu an aktif olarak bilgisayarımda(Windows) Postgresql 9.6 yüklü oldu olduğu için veri tabanı postgresql olacak. 
Farklı bir lokasyondaki linux sunucumdan kendi bilgisayarımdaki veri tabanında işlem yapacağım.

Çalışma şekli şöyle; (İstemci web browserdan sayfayı çağırır, PHP veri tabanından sorgularcasına uzak veri tabanında gider sorguyu çalıştırır ve sonucu ekrana basar)

Yapılması gerekenler/Yapılanlar;
  • Sunucu uygulaması için port (TCP) belirleme ve yönlendirme (ben 1234 olarak belirledim)
  • "delphican_db" isimli bir veri tabanı oluşturulması
  • "delphican" isimli bir kullanıcı oluşturulması  ve şifresinin "123" yapılması 
  • test tablosu oluşturulması (id ve ad alanlarına sahip) ve test kayıtların girilmesi

Ve geldik test işlemine;

İstemci ekranı (Browser üzerinden);

Sunucu ekranı;

İlk iki konuda gösterememiştim örnekleri. Umarım faydalı olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PHP DataSnap + Rest Client (EVA - PHP İstemcisi) - 002 - İstemci Uygulaması mad85 4 4.098 10-12-2017, Saat: 14:22
Son Yorum: quiet1day
  Datasnap + Rest Server -> Evrensel Veri Adaptörü - 001 - Sunucu Uygulaması mad85 7 6.617 17-11-2017, Saat: 22:56
Son Yorum: mad85
  StarTeam kurulum ve kullanımına bir örnek. csunguray 0 1.615 10-11-2017, Saat: 17:57
Son Yorum: csunguray
  Aws Vps Sunucu ya IPv6 tanımlama hassur 2 2.467 06-11-2017, Saat: 08:47
Son Yorum: hassur

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi