Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi/Pascal kullanımını teşvik etme
Bu kiyaslama ne ise yarayacak pek anlamadim ama, Visual Studio Pro kullanmayabilirsiniz. Community Edition bedava ve Pro arasinda cok az fark var. Delphi Starter ve Pro gibi ucurumlar yok yani.
(04-01-2018, Saat: 14:53)Ugur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kiyaslama ne ise yarayacak pek anlamadim ama, Visual Studio Pro kullanmayabilirsiniz. Community Edition bedava ve Pro arasinda cok az fark var. Delphi Starter ve Pro gibi ucurumlar yok yani.

Pazar değerlendirmesi. En yakın rakibinin fiyatı, onu bilen programcının arz oranı gibi. Ben şahsen vstudio.'nun 2.500 tl civarında olduğunu bilmiyordum. Embr. için vardır bir bildikleri diyoruz Smile
Topluluk mopluluk yok :/
O kadar paraya karsın birde canli chat sayfalarinda online gorunseler, baktigimda surekli offline Smile
(04-01-2018, Saat: 15:59)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar paraya karsın birde canli chat sayfalarinda online gorunseler, baktigimda surekli offline  Smile

Destek konusunda Çin bir numara. En küçük firmada bile; "Hi" diyorsunuz anında, "How can I help you" diyor. Ya insan sayısı fazla, yada robot. Smile
(04-01-2018, Saat: 15:12)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-01-2018, Saat: 14:53)Ugur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kiyaslama ne ise yarayacak pek anlamadim ama, Visual Studio Pro kullanmayabilirsiniz. Community Edition bedava ve Pro arasinda cok az fark var. Delphi Starter ve Pro gibi ucurumlar yok yani.

Pazar değerlendirmesi. En yakın rakibinin fiyatı, onu bilen programcının arz oranı gibi. Ben şahsen vstudio.'nun 2.500 tl civarında olduğunu bilmiyordum. Embr. için vardır bir bildikleri diyoruz Smile

Pek anlamadim acikcasi. Örnek ben bir Firmayim ve bir Program yazilimcisi ariyorum, ilk etapta yazilan programin Kodunun cok uzun bir süre güncel kalmasini veileriye dönük yeni tekonoljiler ile gelistirmeyi hedeflerim.
Daha sonra calistirdigim elemanin ileride bir gün isi birakabilecegini göz önünde bulundurarak, ve yenibir Yazilimci bulmami göz önünde tutarak kullanilan programlama dilini ona göre secerdim.

Ve ne alaka ki Delphi yazilimcilari 5000-8000 arasi VS kullanicilari 3000-5000 arasi kazansin. Isini iyi yapiyorsan kullandigin dil önemli degil, alacagin aylik kabiliyet ve tecrübeye göre degisir.

Türkiyede Delphi ile gecimini saglayan birkac arkadasim var, öyle yazilan meblalari firmalardan almiyorlardi.

Ben acikcasi Almanyada gözlemledigim kadariyla, burada DELPHI kullanan bazi eski firmalar disinda kimse bu tür Programci aramiorlar malesef.

Nedenlerden bazilari, Firmalar icin Delphi maliyeti pahali ve ileriye dönük Embarcadero hakkinda teredütleri var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Reverse İşlemleri ile İlgili Bölüm Mandriva 7 5.787 19-01-2019, Saat: 22:37
Son Yorum: sadettinpolat
  Delphi Tips Manager Gibi... narkotik 9 5.617 13-01-2019, Saat: 18:55
Son Yorum: mcuyan
Photo Neden Delphi Yok ? Hak etmiyor mu? CumaParlak 7 5.361 27-11-2018, Saat: 09:27
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  Delphi ile Web Geliştirme rmzgenius 6 5.325 02-03-2018, Saat: 10:19
Son Yorum: TescilsizUzman
Lightbulb Delphi Can Maskot, Konsept, Amblem Çalışması Abdullah ILGAZ 11 8.535 27-07-2017, Saat: 18:17
Son Yorum: delphi-x

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi