Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İki satırlı button - Örnek Kod
Bugün Başlayan İşler
(18)

gibi İKİ SATIRLI bir buton texti oluşturmak için:

Buttonun bulunduğu formun OnShow olayına, yada button texti hangi olay ile değiştirilmek isteniyorsa o bölüme:

Button1.Caption := 'Bugün Başlayan İşler'#13#10'(18)';

Object Inspector kısmında, buttonun caption özelliğine bu kod yazılırsa çalışmıyor. Mutlaka Code bölümünde kullanılmalı....
(04-01-2018, Saat: 17:01)nehirnnn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Başlayan İşler
(18)

Buttonun bulunduğu formun OnShow olayına, yada button texti hangi olay ile değiştirilmek isteniyorsa o bölüme:

Object Inspector kısmında, buttonun caption özelliğine bu kod yazılırsa çalışmıyor. Mutlaka Code bölümünde kullanılmalı....

Illada design sırasında yapacasan
Dizaynda altsatıra geçecek yere özel bir karakter koy sonrasını alttaki kod halleder

procedure TForm2.FormCreate(Sender: TObject);
var
 I : Integer;
begin
   with Self do
   begin
     for i := 0 to ComponentCount - 1 do
     begin
       if (Components[i] is TButton) then
           TButton(Components[i]).Caption := StringReplace(TButton(Components[i]).Caption, char('♪'), #13, [rfReplaceAll]);
     end;
   end;
end;
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Code içinde benim işimi görüyor, ben daha önceden aradığım için paylaştım. Birilerinin işine yarar diye. Design içinde kullanacaklar için de bu bilgi güzel oldu, teşekkürler....
Kod tarafında aşağıdaki şekilde kullanım sorunsuz olacaktır.

myString := 'Selam' + #13#10 + 'Dünya';
ShowMessage(myString);
(04-01-2018, Saat: 17:01)nehirnnn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Başlayan İşler
(18)

Merhaba,
Design Time'da string formatındaki bir metni çok satırlı kullanmak için; 
1- Form içerik menüsünden (sağ tuş menüsü), View as Text'i seçin.
2- object Button1: TButton satırının alt kısmında yer alan Caption satırını aşağıdaki gibi düzenleyin.

object Button1: TButton
   Caption = 'Bug'#252'n Ba'#351'layan '#304#351'ler'#13#10'(18)'
3- Unit sekmesi içerik menüsünden, View as Form seçin. Form ekranına geri dönmüş olacaksınız.
4- Son olarak Object Inspector penceresinde Button'un WordWrap özelliğini True yapın.

11.png
Arkadaşlar butonun WordWrap özelliğini true yapmanız yeterli olcaktır.

(04-01-2018, Saat: 17:44)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18)

Merhaba,
Design Time'da string formatındaki bir metni çok satırlı kullanmak için; 
1- Form içerik menüsünden (sağ tuş menüsü), View as Text'i seçin.
2- object Button1: TButton satırının alt kısmında yer alan Caption satırını aşağıdaki gibi düzenleyin.

object Button1: TButton
   Caption = 'Bug'#252'n Ba'#351'layan '#304#351'ler'#13#10'(18)'
3- Unit sekmesi içerik menüsünden, View as Form seçin. Form ekranına geri dönmüş olacaksınız.
4- Son olarak Object Inspector penceresinde Button'un WordWrap özelliğini True yapın.

11.png

Hocam ben yazdım sayfayı yeniledim sizin yorumunuzu gördümSmile
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
(04-01-2018, Saat: 17:46)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben yazdım sayfayı yeniledim sizin yorumunuzu gördümSmile

Birden fazla cevabın aynı anda gelmesi ve bunların doğru yolu göstermesi biz DelphiCan'ların kalitesidir. Kalitemize güç kattığınız için teşekkür ederim.
(04-01-2018, Saat: 17:55)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-01-2018, Saat: 17:46)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben yazdım sayfayı yeniledim sizin yorumunuzu gördümSmile

Birden fazla cevabın aynı anda gelmesi ve bunların doğru yolu göstermesi biz DelphiCan'ların kalitesidir. Kalitemize güç kattığınız için teşekkür ederim.

Rica ederim, teveccühünüz, asıl böyle kaliteli bir forumun üyesi olmak onur verici.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Örnek Delphi x64 Inline Assemblier Fonksiyonları PROGRAMADOR35 11 5.173 10-08-2021, Saat: 12:46
Son Yorum: maroonka

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi