Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum
(18-09-2016, Saat: 21:08)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-09-2016, Saat: 20:54)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonucu yazarsan sevinirim.

Yosemiteyi indirdim mountain lionuda birçok deneme yaptım.  En son kurulmadi diye vware'den hiçbir ayarı değiştirmeden 1 gb ram 256 ekran vb gibi hatta kurulan yosemite ekrana çıkan OSX 10.10 server 64 bit ayarini dahi değiştirmeden calistirdim, 1 saati geçti 2 dk kaldı diyor bakalım 15 dk dir Smile. Bu ekranları gorebilecegimi sanmiyordum sonuca kavusunca yazayım demiştim.  Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.  Inşallah yükleme bitince de yazarım ve inşallah kendisi de, xcode da kurulur

Edit: Hâlâ 2 dk kaldı diyor Smile sanırım yarın bidaha denerim birhayli yolaldim ilk zamanlara göre.

Merhaba,
Kurulumun uzun sürmesinin sebebi, sistem gereksinimlerinin aşırı derecede kullanılmasınıdan dolayıdır. 
Örneğin bilgisayarınız 4 GB RAM'a sahip ise bunun bir kısmını gerçek bilgisayar gibi davranan Sanal Makinanız kullanacaktır.  Aynı zamanda işlemci, network vb. diğer kaynaklarınızı da ortak kullanacaktır. Bu durum da kurulumun daha uzun sürmesine neden olacaktır.
Sanal makinayı oluştururken, ihtiyaç duyduğu RAM miktarını ne kadar yüksek tutarsanız işlem ve kurulum hızı o kadar hızlı olacaktır.

Mac OS X ve XCode hakkında da biraz bilgi vermek istiyorum.
XCode Mac OS X işletim sisteminin kurulumu ile birlikte gelmez. Dolayısıyla ayrı bir kurulum ihtiyacı duyar.

Mac OS X hedef platformunda doğrudan uygulama çalıştırabilmek için;
  • XCode kurulumu yapılmalı,
  • XCode Komut Satırı Araçlarının kurulumu yapılmalı,
  • PAServer (Platform Assistant) kurulumu yapılmalı ve çalıştırılmalı,
  • Delphi IDE'si üzerinden Mac Bilgisayar Bağlantı Profili Oluşturulmalı,

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum - Yazar: TescilsizUzman - 19-09-2016, Saat: 14:20

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal click Nedim 1 478 25-11-2022, Saat: 11:46
Son Yorum: mrmarman
  Sanal Mac Ios gonulali 17 9.834 13-07-2022, Saat: 14:54
Son Yorum: mixfruit
Question Sanal Ödeme Aracılık Hizmeti YILDIRIMBEY 2 897 18-05-2022, Saat: 21:36
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  Android işletim sistemine veri tabanı kurma umt134 1 981 20-12-2021, Saat: 06:28
Son Yorum: emozgun
  sanal klavye tetiklemesi sokratayb 1 667 01-09-2021, Saat: 16:52
Son Yorum: 3ddark

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi