Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum
(20-09-2016, Saat: 00:03)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... Çok zahmet verdi gerçekten Sadece ip alsa gerisi olacak Allahın izniyle. Sevinmiştim bir hayli Smile

Merhaba,
Sanal bir cihaz (Mac OS X) ile Lokal bilgisayar arasındaki network kontrolünü adım adım nasıl yapacağımıza/kontrol edeceğimize göz atalım. 

1- Sanal cihazı başlatmadan önce VM > Settigns menüsünden Sanal Cihaz ayarları penceresinde, network adapter özelliklerinde Device Status kısmında "connect at power on" seçili olsun. Ayrıca Network connection kısmında ise "NAT" seçili olsun.

11bm8ad.jpg

2- VMware üzerinde sanal cihazınızı başlatın.

3- Lokal bilgisayarınızdan "Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin" penceresinde VMware (sanal cihaz uygulamsı )'e ait otomatik olarak oluşturulan, sanal network bağlantılarının olup olmadığına göz atın.

9vfnmt.jpg

4- VMware tarafından oluşturulan Ağ Bağdaştırıcıları var ise ve aktif görünüyorsa, Mac OS X bilgisayarınızın IP sine bakın (Sistem Tercihleri > Ağ ).

2dt3z1j.jpg

5- Burada otomatik olarak tanımlanan IP'yi alarak, Lokal bilgisayarınızdan Komut Satırından (CMD) ping atarak, Uzak sanal bilgisayara (Mac OS X) network erişiminizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

2ekucs4.jpg

Yine Lokal bilgisayarınızda başlat kısmında \\IP_Numaranız (örn: \\192.168.11.128) ile doğrudan sanal bilgisayarınıza ulaşarak dosya transferi de yapabilirsiniz.

Bu işlem adımlarının herhangi birinde sorun varsa bağlantınız olumsuz sonuçlanacaktır. 

İyi çalışmalar...
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: AMD işlemciye sahip işletim sistemine Sanal Mac kuramıyorum - Yazar: Fesih ARSLAN - 20-09-2016, Saat: 15:14

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal Mac Ios gonulali 15 3.064 23-01-2019, Saat: 23:13
Son Yorum: nguzeller
  Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler Fesih ARSLAN 8 2.093 16-01-2019, Saat: 20:35
Son Yorum: mcuyan
  [Ödüllü Soru] FMX Android projede input alan ve sanal klavye konumu Abdullah ILGAZ 1 1.180 20-07-2018, Saat: 12:37
Son Yorum: ssahinoglu

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi