Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adeletin Bu mu Cazgır?
Burada bir takım arkadaşlara 'Türkçesi Bozuk' dediğim için 6 gün kadar ceza aldım."Türkçesi bozuk" bir hakaret değil eleştiridir.İsterseniz araştırın,zaten bana ceza vererek Türkçenizin seviyesini ve anlayışınızın derinliği gösterdiniz.Fakat bu neyin egosu anlayamadım, size biri Türkçeniz bozuk diyorsa bunu kabul etmez yada aksini iddia edebilirsiniz.Ağzınızı açınca da her türlü eleştiriye açık olduğunuzu söylersiniz ama sizin, şahsınıza en ufak bir eleştiri kabul etmeyecek kadar burnunuz büyümüş.Bu yazıdan dolayı da forumdan atarsınız herhalde.Cevaben uslubüm veya önceki eleştirilerimin de cezada etken olduğu söylenecektir kesin.Orada beni anlamadınız ve kötü niyetli olduğumu düşündünüz ama eleştirilerimde ne kadar haklı olduğumu zaman gösterdi ve gösterecek. Son zamanlarda formdaki konular oldukça basit mevzuulardan oluşuyor.İnternette iki dakikada bulunacak bilgiyi araştırmaktan uzak kişilerin yazdığı konulardan oluşuyor.Kaliteli,işinin uzmanı adamlar-kimler olduğunu herkes biliyor- yazmaz oldu foruma yada çok az yazıyorlar.Önlem almazsanız forumunuz ilerde ciddi kalite sorunu yaşayacaktır.Ben de -tabii eğer konuyu silmezseniz- bu başlık altındaki yorumlara cevap vermek haricinde bir daha forumda yazmayacağım,zaten forumun tadı da yok,bu yüzden benim için sorun olmayacak.

Not.Başlık, 'Keloğlan ile Cankız'  adlı filmdeki bir diyalogtan alınmıştır ve cazgır da hakaret de değildir Türkçesi pek güzel arkadaşlar.
Direkt şahsına alınma, bir üye olarak forum moderasyonu adına bu tip uygulamaları destekliyorum.

Rahatsızlık duyduğunuz konu dışında forumu da tenkit etmeye gerek var mıydı ?  Kimin sizin (6) gün ceza aldığıyla ilgilendiğini düşünüyorsunuz. 

Tepkinize bakarak aslında forumu da önemsiyor ve bir ışık gördüğünüz anlaşılıyor.  Önemsediğiniz forumlarda bir şeyler paylaşmak (basit olsun zor olsun sorular sipariş usulü gelmiyor) iyi bir şeydir.

Soruların basit olması ile alaka kurmaya çalışmak ve kelimelerin tekil anlamını referans gösterip doğal akış içerisinde forumda kullanış tarzınızı normal gibi değinmeyi de "demagoji" kelimesinin karşılığı olarak görüyorum.

Her ne kadar iyi niyetli olsanız da ben dahil sizi yazdıklarınız ile tanıyoruz bunu unutmamak lazım. Siz de öyle. 

Bir kardeşin olarak söylemek isterim, böyle şeylere lüzum yok, paylaşımlara devam etmek sizi eksiltmez, alçaltmaz veya yüceltmez. Siz yine bir şey kaybetmezsiniz. Benim hatam demek erdemdir. Bunu ben çok hata yapan birisi olarak hep yaparım. Asıl meziyet bu hatalardan ders çıkarmaktır. 

Bu yazıyı neden yazdım? ilgili başlık altında ilk üzerine alınan kişi olduğumdan. İyi niyet esastır.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(18-03-2018, Saat: 11:44)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tepkinize bakarak aslında forumu da önemsiyor ve bir ışık gördüğünüz anlaşılıyor.  

+1

Ayrıca "demagoji" için +4 
Smile
There's no place like 127.0.0.1
(18-03-2018, Saat: 11:44)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Direkt şahsına alınma, bir üye olarak forum moderasyonu adına bu tip uygulamaları destekliyorum.

Rahatsızlık duyduğunuz konu dışında forumu da tenkit etmeye gerek var mıydı ?  Kimin sizin (6) gün ceza aldığıyla ilgilendiğini düşünüyorsunuz. 

Tepkinize bakarak aslında forumu da önemsiyor ve bir ışık gördüğünüz anlaşılıyor.  Önemsediğiniz forumlarda bir şeyler paylaşmak (basit olsun zor olsun sorular sipariş usulü gelmiyor) iyi bir şeydir.

Soruların basit olması ile alaka kurmaya çalışmak ve kelimelerin tekil anlamını referans gösterip doğal akış içerisinde forumda kullanış tarzınızı normal gibi değinmeyi de "demagoji" kelimesinin karşılığı olarak görüyorum.

Her ne kadar iyi niyetli olsanız da ben dahil sizi yazdıklarınız ile tanıyoruz bunu unutmamak lazım. Siz de öyle. 

Bir kardeşin olarak söylemek isterim, böyle şeylere lüzum yok, paylaşımlara devam etmek sizi eksiltmez, alçaltmaz veya yüceltmez. Siz yine bir şey kaybetmezsiniz. Benim hatam demek erdemdir. Bunu ben çok hata yapan birisi olarak hep yaparım. Asıl meziyet bu hatalardan ders çıkarmaktır. 

Bu yazıyı neden yazdım? ilgili başlık altında ilk üzerine alınan kişi olduğumdan. İyi niyet esastır.

Bu ne kadar kibirli bir yazı mister mrman.Ben de zaten yöneticiler bana ceza vermek için geceleri uyuyamıyor demiyorum.Zaten kendimi başkalarının fikirleri yada ilgileri üzerine konumlandırmıyorum.Ama sizin söyleminiz yöneticileri bağlıyorsa bu onların kibridir ve herhangi bir üyenin fikrini değersiz,önemsiz görmelerinin karşılığını zaman içinde alacaklardır insanlardan.Ben derdimi anlatmaya çalışıyorum,uğradığım haksızlığı dile getiriyorum.Forumu önemsediğimi ve ışık gördüğümü zaten daha önce söylemiştim, önceki yazılarıma bakarsanız anlarsanız.Yazıda  da bu manaya gelecek  bir şey yazdığımı sanmıyorum ama siz ileri Türkçenizle bunları anladınız galiba.Demogoji hiç tarzım değil inanın,bakınız yorumlarım.
 "Hatasını kabul etmek erdemdir" felsefesine gelince, size Türkçesi bozuk demediğimi söylememe rağmen üzerinize alındınız,kaldı ki söylesem de dünyanın sonu değildi buna katlanamadınız.Bence siz önce alıngan olduğunuzu ve eleştiriye açık olmadığınızı kabul ederek başlayabilirsiniz.Değilse sizin de şu son zamanlarda fazlasıyla türeyen başkalarına öğüt verip kendi uygulamayan tiplerden olduğunuzu düşüneceğim.Malum sizi yazdıklarınızla tanıyorum ben de.
 Cezayı desteklemenize gelince 'her zaman kralı kendisinden daha çok seviyor gibi görünenler vardır' diyorum.

(18-03-2018, Saat: 12:16)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-03-2018, Saat: 11:44)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tepkinize bakarak aslında forumu da önemsiyor ve bir ışık gördüğünüz anlaşılıyor.  

+1

Ayrıca "demagoji" için +4 
Smile

Önceki yazıda bana verdiğiniz Türkçe dersi için 
+1
Codder, hızlı yazarken Tarih yerine Darih yazmış olabilir. Bunu kadar büyütmemek lazım.. Daha yazacak çok şey var ama, burası sözelcilerin, Edebiyatcıların yada TDK nın sitesi değil..

Amaç üzüm yemek mi Bağcı dövmek mi?.
(18-03-2018, Saat: 13:25)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Codder, hızlı yazarken Tarih yerine Darih yazmış olabilir. Bunu kadar büyütmemek lazım.. Daha yazacak çok şey var ama, burası sözelcilerin, Edebiyatcıların yada TDK nın sitesi değil..

Amaç üzüm yemek mi Bağcı dövmek mi?.

Gürültü koparan sizsiniz.Bunun için ceza verdiniz bana ve şimdi de büyütme diyorsunuz.
(18-03-2018, Saat: 13:25)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu kadar büyütmemek lazım.. Daha yazacak çok şey var ama, burası sözelcilerin, Edebiyatcıların yada TDK nın sitesi değil..
.
.

Bence yazım kurallarına uymak vazgeçilemez bir standarttır. Sadece uyarılarımızı daha yumuşak ve kalp kırmadan yapmalıyız.
(18-03-2018, Saat: 13:47)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-03-2018, Saat: 13:25)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu kadar büyütmemek lazım.. Daha yazacak çok şey var ama, burası sözelcilerin, Edebiyatcıların yada TDK nın sitesi değil..
.
.

Bence yazım kurallarına uymak vazgeçilemez bir standarttır. Sadece uyarılarımızı daha yumuşak ve kalp kırmadan yapmalıyız.
Hassasiyetinize katılıyorum.Platform ne olursa olsun Türkçeyi doğru kullanmalıyız.Ayrıca üslub rahatsız edici olsa da ceza biraz ağır olmuş.Yetkili arkadaşlar daha tahammülkar ve esnek olmalılar kanaatimce.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN
(18-03-2018, Saat: 11:12)serhatil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burada bir takım arkadaşlara 'Türkçesi Bozuk' dediğim için 6 gün kadar ceza aldım."Türkçesi bozuk" bir hakaret değil eleştiridir.İsterseniz araştırın,zaten bana ceza vererek Türkçenizin seviyesini ve anlayışınızın derinliği gösterdiniz.Fakat bu neyin egosu anlayamadım, size biri Türkçeniz bozuk diyorsa bunu kabul etmez yada aksini iddia edebilirsiniz.Ağzınızı açınca da her türlü eleştiriye açık olduğunuzu söylersiniz ama sizin, şahsınıza en ufak bir eleştiri kabul etmeyecek kadar burnunuz büyümüş.Bu yazıdan dolayı da forumdan atarsınız herhalde.Cevaben uslubüm veya önceki eleştirilerimin de cezada etken olduğu söylenecektir kesin.Orada beni anlamadınız ve kötü niyetli olduğumu düşündünüz ama eleştirilerimde ne kadar haklı olduğumu zaman gösterdi ve gösterecek. Son zamanlarda formdaki konular oldukça basit mevzuulardan oluşuyor.İnternette iki dakikada bulunacak bilgiyi araştırmaktan uzak kişilerin yazdığı konulardan oluşuyor.Kaliteli,işinin uzmanı adamlar-kimler olduğunu herkes biliyor- yazmaz oldu foruma yada çok az yazıyorlar.Önlem almazsanız forumunuz ilerde ciddi kalite sorunu yaşayacaktır.Ben de -tabii eğer konuyu silmezseniz- bu başlık altındaki yorumlara cevap vermek haricinde bir daha forumda yazmayacağım,zaten forumun tadı da yok,bu yüzden benim için sorun olmayacak.

Not.Başlık, 'Keloğlan ile Cankız'  adlı filmdeki bir diyalogtan alınmıştır ve cazgır da hakaret de değildir Türkçesi pek güzel arkadaşlar.

(18-03-2018, Saat: 14:09)savasabd Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18-03-2018, Saat: 13:47)csunguray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence yazım kurallarına uymak vazgeçilemez bir standarttır. Sadece uyarılarımızı daha yumuşak ve kalp kırmadan yapmalıyız.
Hassasiyetinize katılıyorum.Platform ne olursa olsun Türkçeyi doğru kullanmalıyız.Ayrıca üslub rahatsız edici olsa da ceza biraz ağır olmuş.Yetkili arkadaşlar daha tahammülkar ve esnek olmalılar kanaatimce.

Cezayı yönetim kararı ile vermedik. Kendi başıma vermiş olduğum bir karar olduğundan, sanırım her ikinizin de (serhatil, savasabd) muhatabı benim. Cezanın ağırlığı, haksızlığı konusundaki tereddüt veya diğer mevzular için benimle doğrudan irtibat kurarsanız sevinirim. 
Kitap tanıtım sayfamızda telefon numaram var. Bu ve benzeri konuları doğrudan bire bir görüşebiliriz.
Bu platformun amacını defalarca belirttik. Öğretme ve yardımcı olma odaklıyız. Diğer mevzular farklı platformların konusudur. 
Mevzuyu artık devam ettirmemenizi illede devam ettirecekseniz, benimle bire bir ettirmenizi (cezanın uygulayıcısı olarak) rica ediyorum.
Konuyla doğrudan ilgim olmadığı için birebir görüşme yapmama gerek yok benim kendi adıma.Kaldı ki böyle bir durum oluşursa bunu yaptığımı ve yapacağımı bildiğinizi düşünüyorum.Ben tarafsız bir şekilde yorum yaptım ama siz sanki tarafmışım gibi bir ifade kullanmışsınız.Başka bir husus da bu platformda yetkililerin uygulamaları da açıktan tartışılabilmeli diye düşünüyorum.Platform kendisi aracılığıyla kendisini tartışarak hatalarından arınır düşüncesindeyim.Saygılarımla.
Herhangi bir basit problem, hakkında yeterince toplantı yapılarak, çözümsüz hale getirilebilir.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=ONGUN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi