Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unidac,Firedac,DbExpress,Ado,MyDac
Merhaba
Konu başlığını görünce belki bazı tahminlerde bulunmuşsunuzdur. Sorum forumda büyük projelerde yer almış arkadaşlar için. Çalıştığım projede milyonu bulabilecek kadar satır kod var. Ve en çok kullanılan işlemlerden biride sql sorguları ve scriptleri. Alt yapı olarak AdoQueryden türetilmiş özel componentler var. Bu kısma kadar olan kısım bilgilendirme içindi. Asıl sorum şudur . Şuan için en önemli faktör hız ve hatalarla karşılaşmama. Konu başlığında belirttiğim component setlerinden hangisini önerirsiniz. Alt yapı olarak taşındığında sorun yaratmamasi önemli. Önerilere göre denemeler ve testler yapacağım. Görüşlerinizi bekliyorum.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Merhaba,

MyDAC kullanıyorum bir sorun yaşatmadı bana şimdilik.
Sorunu Ado'dan türemiş nesnede de yaşamıyorum,zamanla geliştirilerek bir seviyeye gelmiş konudaki asıl amacım hız , veri erişim gücü, performans açısından en iyisi var mıdır, yoksa benim için diğerlerinin pek bir farkı yok

Şunuda belirtmiş oluyum MSSQL Server için değerlendirmeler önemli
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
benim de en çok merak ettiğim konu bazı DB lere Unidac direk erişim sağlıyor bu DLL ile erişime göre ne kadar avantajı oluyor Unidac bu arada android firebird desteği vermeye başlamış
Unidac kullandım ve ADO kullandım ama hızlarını kıyaslayamam çünkü veriler aynı değil.
Unidac dediklerine göre ADOdan 3 kat hızlı ama tartışmalı

Faydalı linkler
UNIDAC VS ADO
https://www.devart.com/odac/performance.html
https://www.devart.com/unidac/unidac-vs-firedac.html

Bence dediğiniz component setlerinin professionel surumlerinin demolarını kurunuz.
-Bir tablo açınız içine bir kaç milyon kayıt basınız
-Server-client olarak client olan makinada hepsi ile çekiniz.
-zamanlarına bakınız

Yaparsanız buraya yazınız bizde haberdar olalım =)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DLL içerisinde FireDac Problemi tecnomaster 1 157 16-03-2024, Saat: 18:05
Son Yorum: delphi.developer
  JSON DataSet Serialize for Unidac Halil Han BADEM 2 498 08-11-2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Halil Han BADEM
  FireDac MS-SQL Türkçe karakter problemi mpirpanlar 3 790 26-07-2023, Saat: 12:30
Son Yorum: delphiman
  Veritabanı FireDAC, Zeos, UniDAC kıyaslaması nguzeller 0 345 08-07-2023, Saat: 00:28
Son Yorum: nguzeller
Exclamation UniDac ile Mobil App Bağlanma Sorunu yemre 20 4.165 13-01-2023, Saat: 09:01
Son Yorum: shooterman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi